Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Brum" při zachytávání

MH (105)|17.10.2004 13:05
Ahoj, po zachycení z VHS videa se mě do zvuku dostává odkudsi jakýsi brum, velkou část dělala anténa od kabelové TV, ale ještě to není ono, nevíte kde hledat možný zdroj ještě? Díky za rady.
Joe-Joe (593)|17.10.2004 13:24
Mal som podobny problem.
Chcelo to nastavit trackingom na videu.
U mna sa to prejavovalo skvrkanim.
yaso (304)|17.10.2004 13:28
Já bych začal hledáním problému mimo PC. Brum může vznikat od nějakého zdroje, špatnou kabeláží která není stíněná atd. Takže bych se mrknul v pořadí Video, kabeláž, zdroje, vstup do PC a v neposlední řadě bych také aktualizoval ovladače pro zvukovku.
Joe-Joe (593)|17.10.2004 18:42
Este ma napadla jedna vec.
Moze to ist zo siete 230V.
Tomáš X. (166)|17.10.2004 23:34
Nezapomenout na rozhlas z kabelovky - koaxiál anténa do tuneru, tuner do zesilovače, video nebo počítač do zesilovače a je to. Aspoň já jsem odstranil brum a poruchy až oddělením kabelové TV i rozhlasu.
Jinak taky pozor na zásuvky krmené z různých fází, různé uzemění, zkoušet na chvíli odpojit různé bílé spotřebiče, ....
MH (105)|18.10.2004 00:40
Tomáš X.: jo díky tady cosi zakopaného bylo, anténa od kabelovky asi 50% problému a ted ty fáze taky cosi, nevím jak to oddělit, nemáš jakýsi návod a popř. nějakou zkušenost, třeba s uzeměním těch spotřebičů? mám kabelovku TV do vhs videa a rádio do receivru, do receivru jde gramo, MC, CD, vhs,PC, a mezi sebou jsou různé propoje , napájeno z 2x6 zásuvek oddělených přepětovou ochranou. Už zkouším otáčet i zapojení vidlice v zásuvce, ale zatím moc se nezlepšilo.
Tomáš X. (166)|18.10.2004 21:18
Já nejsem odborník, jen jsem si to prošel a nechal si od těch odborníků radit, až se to vyřešilo. Veškerou elektroniku mám rozvedenou z jedné fáze, kuchyňské spotřebiče jsou z jiné. Pak jsem si dal pozor, abych nevedl propojovací kabely podél elektrických kvůli indukci. Jinak známí radili začít tím, že vypnu hlavní jističe a na jednu fázi a jedno uzemění připojím jen počítač, Hifi, video a DVD, zjistím jestli to funguje a pak postupně přidávám jističe a spotřebiče a kdy to začne dělat.
Pak říkali, že mám zkontrolovat uzemění zvukové karty.
mirekv (7169)|18.10.2004 21:23
[quote=Tomáš X.]Já nejsem odborník, jen jsem si to prošel a nechal si od těch odborníků radit, až se to vyřešilo. Veškerou elektroniku mám rozvedenou z jedné fáze, kuchyňské spotřebiče jsou z jiné. Pak jsem si dal pozor, abych nevedl propojovací kabely podél elektrických kvůli indukci. Jinak známí radili začít tím, že vypnu hlavní jističe a na jednu fázi a jedno uzemění připojím jen počítač, Hifi, video a DVD, zjistím jestli to funguje a pak postupně přidávám jističe a spotřebiče a kdy to začne dělat.
Pak říkali, že mám zkontrolovat uzemění zvukové karty.[/quote]Tomáši, to ti nepomůže, STA, či kabelovka je ukostřena jinde, než tvoje spotřebiče doma.
Tomáš X. (166)|18.10.2004 23:08
Mirku, nerozumíme si, to jsou 2 různá opatření:
Jedno opatření se týká galvanického oddělení kabelovky,
druhé úplně nezávislé a nesouvisející opatření (když 1. nepomůže) se týká probíjející fáze odjinud, indukovaného proudu odjinud či potenciálového rozdílu mezi nuláky v různých zásuvkách bytu.
mirozav (122)|19.10.2004 20:44
Mal som to iste a robila to zem - konkretne zla zem UPC. Mensie percento mi robila antena na radio - moja sukromna. To UPC som vtedy poriesil vradenim dvoch kondikov do serie. Zvlast signal a zvlast tienenie. Neviem uz presnu hodnotu, mislym 20nF, ale skor ti to potvrdi nejaky macher na amaterske radio.

Dalsia vec pozor na dlhe kable - mozu robit slucky.
Raz mi niekto poradil vykonnejsi zdroj v PC, (mam 400W). Neviem to potvrdit, ani vyvratit. Mozno to ma nieco do seba.
Caves.
mirekv (7169)|19.10.2004 21:17
[quote=Tomáš X.]Mirku, nerozumíme si, to jsou 2 různá opatření:
Jedno opatření se týká galvanického oddělení kabelovky,
druhé úplně nezávislé a nesouvisející opatření (když 1. nepomůže) se týká probíjející fáze odjinud, indukovaného proudu odjinud či potenciálového rozdílu mezi nuláky v různých zásuvkách bytu.[/quote]Potenciálový rozdíl - to je ono. Dřívější norma (která je dnes tolerována u stávajících rozvodů) dovolovala, že ochranný vodič "nulák" byl i pracovní a na něm právě vznikají ty potencíály. V budovách radio a telekomunikací se odedávna kvůli tomu používá zásadně zvláštně vedený ochranný vodič. Rozvod KT, nebo STA bývá obvykle zemněn úplně jinde, než tvé zásuvky v bytě a z toho je ten problém. Oddělovač je snad nejdostupnějším řešením.
imported_jozo (82)|7.11.2004 20:54
Uzemi PC o radiator,
venda (10)|8.11.2004 17:55
To MH:
Jestli jsem Tě dobře pochopil tak Ti jde o převod záznamu VHS do PC.
Tak zkus samotné video připojit do PC co nejkratšími, kvalitními kabely a video napájej ze stejné zásuvky (230V) jako PC.
Mě se toto opatření osvědčilo. Předtím jsem zkoušel všechno možné ale vždy docházelo jen k částečnému zlepšení.
Tnet (31)|15.11.2004 00:25
Já problém plně chápu. Mám VHS video a do něj napojenou kabelovku UPC. Z videa mi to jde pres SCART do PC. A bruci mi to. Je to jednoznacne TV antenou. Zajimeve je, ze pri nahrani na video buceni neni, pri napojeni na vez take ne, ale v PC ano.

Proste to stineni pred SCART neni. Vez si to odstini, PC ne. Jeste jsem to nevyresil. Nekdy to dela malo, tak to jde. O kondenzatorech jsem slysel, ale nevim presne jak to udelat, aby byla zachovana impedance anteny a nevedly otevreny draty. Popiste to nekdo vic :-R

Taky se mi stalo, ze brucelo neco jineho. Casto kabely, spatne konektory, nebo mraky kabelu lezicich pres sebe. Doporucuju kvalitni stinene kabely a overit konektory a zkraty.

Jo a uzemneni o topeni a takove veci naprosto nemaji efekt. Zásuvky mám OK a PC kvalitní.