Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips DVP 3040 - chybné přehrávání avi souborů

SIMSON (39)|28.7.2007 10:24
Potřeboval bych se zeptat majitelů tohoto DVD přehrávače, jestli nemají podobný problém. Při přehrávání "klasického" DVD funguje vše jak má. Při přehrávání avi souborů (DivX i XviD) dochází u některých souborů k rušenému zvuku, trhání nebo se médium zasekne a přehrávač "zamrzne". Dělá to u DVD i CD médií s avi soubory (nepřepisovatelné, DVD+R). Používám značková média (Imation nebo Emtec). Pokud pustím stejné médium na PC, tak se problém nevyskytuje. Žádný firmware, který by to odstraňoval jsem nenašel (oficiální i neoficiální). Na druhou stranu, vše,co jsem do něho vložil, tak mi přehrál (i soubory s titulky). Myslíte si, že je to běžný problém avi souborů, které neumí DVD přehrávače tak dobře zpracovat jako PC nebo je to na reklamaci ? Díky za odpovědi předem.
KOCOUR65 (653)|28.7.2007 10:52
tak na reklamaci to urcite neni - pokud ti prehraje perfektne DVD tak je vse v poradku - v servisu by jsi nepochodil
itomik81 (19)|28.7.2007 11:56
Co jsem se díval tak DivX podporuje oficiálně, Xvid ne (asi ho přehraje, jak tvrdíš, ale může to být ten problém). Taky mě napadlo, že tvoje vypalovačka může dělat příliš mnoho chyb při vypalování-sama si s nimi pak poradí, ale přehrávač si s takovým médiem už poradit nemusí.
SIMSON (39)|30.7.2007 19:58
Díky za vaše tipy. Zkoušel jsem to vypálit na jiné vypalovačce (v nejnovějším NERU jsem zadal navíc podporu DivX kompatibility avi souborů), ale stejně to nepomohlo. Problém je asi ve vlastních avi souborech, které neumí přehrávač tak dobře přehrát jako PC. Zkusím ty avi převést do nějakého jiného formátu (např. MPEG-2) a uvidíme :)
SIMSON (39)|9.8.2007 14:01
Definitivne potvrzuji - problem byl v chybne komprimovanych souborech. Pokud jsou avi soubory v poradku, preharavac je bez problemu prehraje (DivX i Xvid).
Bosshugo (26)|10.8.2007 21:53
Zalezi na tom, co vsechno se pri ripovani do Xvid, DivX zatrhne v codeku. Problemy dela hlavne GMC, pak treba Qpel a PB. Stahnout programek GSpot a ten ti ukaze co vse dany film v avi obsahuje a vis uz dopredu na cem jsi nez to vubec pustis na prehravaci