Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poskozeny AVI soubor

Dolphy (79)|16.10.2004 18:51
Kdyz sem dneska zaznamenaval 20ti minutove video nekomprimovane, tak po nahrani se mi vyskytla chyba pri prehravani.
Celkova velikost je neco úpres 9 GB a prehravac ukazuje ze video ma 14 minut. Ve virtualDubu po otevreni probiha
oprava nejakeho index block a trva to asi 5 minut. Na 20806445K se to zastavi a jede to 1K za 2 vteriny a po
chvilce to naskoci az na 3265895K a dobehne to do konce.Po spusteni ve VirtualDubu se mi to na miste 04:35:560 asi
na 10 snimku a zastavi a pak tam naskoci to co ma bejt az v 07:31:120. Kdyz toto video konvertuju do MPEG4 kodeku,
tak to na danem miste vyhodi chybu: VideoSourceAVI: uncompressed frame is short (expected 304128 bytes, got 16).
Ze by snimek mel mensi velikost nez ma mit?Zatim se mi to nepodarilo dostat, nemate prosim nekdo nejaky napad
nebo program co by to dokazal ignorovat a normalne ty snimky opravit? Dneska uz si s tim hraju par hodin, ale
nic mi to nechce otevrit, ale VirtualDub pri nahravani nevykazoval zadnou chybu v nahravani. Nevite nekdo co s tim? :-((
Dolphy (79)|17.10.2004 14:17
nikdo neví? :-(((
mirekv (7169)|17.10.2004 14:30
[quote=Dolphyy]nikdo neví? :-((([/quote]Když to máš načtené ve VDubu zkus co je s K-frame. Když tak, zkus DivFix.
A nebreč, nevidím to rád. :-)
Whitejoker (616)|17.10.2004 20:25
A když nepomůže DivFix, tak těch 10 framů zkus ve VD vystřihnout - označ od počátku k poškozenému místu a ulož, pak totéž udělej od poškozeného místa ke konci.
Můžeš zkusit i VirtualDubMod, jestli ten to nebude umět lépe.
svaca (49)|18.10.2004 00:13
[quote=Dolphyy]Kdyz sem dneska zaznamenaval 20ti minutove video nekomprimovane, tak po nahrani se mi vyskytla chyba pri prehravani.
Celkova velikost je neco úpres 9 GB a prehravac ukazuje ze video ma 14 minut. Ve virtualDubu po otevreni probiha
oprava nejakeho index block a trva to asi 5 minut. Na 20806445K se to zastavi a jede to 1K za 2 vteriny a po
chvilce to naskoci az na 3265895K a dobehne to do konce.Po spusteni ve VirtualDubu se mi to na miste 04:35:560 asi
na 10 snimku a zastavi a pak tam naskoci to co ma bejt az v 07:31:120. Kdyz toto video konvertuju do MPEG4 kodeku,
tak to na danem miste vyhodi chybu: VideoSourceAVI: uncompressed frame is short (expected 304128 bytes, got 16).
Ze by snimek mel mensi velikost nez ma mit?Zatim se mi to nepodarilo dostat, nemate prosim nekdo nejaky napad
nebo program co by to dokazal ignorovat a normalne ty snimky opravit? Dneska uz si s tim hraju par hodin, ale
nic mi to nechce otevrit, ale VirtualDub pri nahravani nevykazoval zadnou chybu v nahravani. Nevite nekdo co s tim? :-(([/quote]

specifikace avi neni stavena na 9 G soubory, ja muzu jen poradit, abys presel na linux, tam nejsou BIG avi soubory s poskozenym indexem pro mplayer vubec zadny problem .... :-))) Nebo pro avidemux2=virtualbud ....

Nebo zachytevej jen do 2G souboru ....
stayman (12393)|18.10.2004 00:47
A ani Vegas ti to nenacita ? :-D
Dolphy (79)|19.10.2004 19:28
[quote=Whitejoker]A když nepomůže DivFix, tak těch 10 framů zkus ve VD vystřihnout - označ od počátku k poškozenému místu a ulož, pak totéž udělej od poškozeného místa ke konci.
Můžeš zkusit i VirtualDubMod, jestli ten to nebude umět lépe.[/quote]
ale to bych vystřihnul asi 5 minut :-((
a DivFix mi na tom zkolabuje s chybou error 131
a ještě dodám, že se mi tohle stalo poprvé a už sem takhle nahrával 24x a všechno v pohodě.
Dolphy (79)|19.10.2004 19:30
[quote=StayMan by €RikŁ€]A ani Vegas ti to nenacita ? :-D[/quote]
vegas nepoužívám a když sem viděl nějaký obrázky z Vegasu, tak se bojím že je to na mě moc těžký a taky stahovat neco pres 40 MB je pro me nemozne
stayman (12393)|19.10.2004 20:33
To je skoda :-( :-D Podla mna tam mas nejak blbo vypadnute snimky, predsa len nekomprimovane video si vyzaduje disky jak bejk, teda defragmentovane a hlavne s dobrym kontinualnym zapisom...
Dolphy (79)|20.10.2004 12:47
[quote=StayMan by €RikŁ€]To je skoda :-( :-D Podla mna tam mas nejak blbo vypadnute snimky, predsa len nekomprimovane video si vyzaduje disky jak bejk, teda defragmentovane a hlavne s dobrym kontinualnym zapisom...[/quote]
disk mam na to docela velkej, 160 GB a je na nem 80 GB volneho.
Takze to uz asi neopravim co? :-((
Dolphy (79)|11.11.2004 19:05
tak uz asi vim cim se to stalo.
Jeste dodam, ze ten poskozenej AVI soubor mi odmita windows presunout a defragmentovat.
Takze sem prohlid v PC molex kabely a zjistil sem, ze jeden kabel ma spatny kontakt +12V
tim padem mel harddisk chvilku vice napeti, chvili mensi a takhle to cas od casu preskakovalo.
A nekdy to i jiskrilo. Takze nejspis se nejaky ty snimky nestacili ulozit cely a proto
VirtualDub ukazuje ze ma snimek jen 32 kb misto 300 kb.To ze jsem prohledl molex kabely,
se stalo tim ze se harddisk cas od casu uplne vypnul a hned zase zapnul, nekdy i 5x za sebou.
Zatim sem si udelal jen provizorni opravu, ze sem to zakapl trochou cinem, nez koupim novy
zdroj (chtel sem ho uz koupit drive, ale ted mam dalsi duvod nechtit noname zdroj)
Nejspis to opravit nikdy nepujde, ale aspon vim cim to bylo.
A jinak vsem diky, kdo se mi alespon trosku snazil pomoct :)