Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk předchází obraz

wendy271 (44)|22.7.2007 23:26
Točím,stříhám,autorizuju,vypaluju DVD už několik let, ale až nyní při zpracování nedávných záběrů jsem si u detailu obličeje všiml, že hlas není synchronní s obrazem. Vypadá to velice "blbě" a tak jsem se snažil pídit po příčině. Zatím bezvýsledně. Používám PowerDirector 3.
Jedná se o cca 20-ti minutový hrubý materiál, po sestřihu má výsledek 14 minut. Zmíněná pasáž je asi tak 2 minuty před koncem hrubého materiálu.
- Sejmutý soubor z DV do *.avi je v pořádku.
- do kritického místa jsem vložil ještě jednou vstupní soubor, z něj použil jen potřebný kousek - neúspěch
- z kamery jsem stáhl do *avi souboru jen potřebnou část, tu vsunul do hlavního souboru - opět neúspěch

Ještě zkusím totéž se stejnými prostřihy, prolínačkami a videoefekty udělat ve Vegasu 4 (odešel jsem od něho kvůli jednoduchosti PD3). Stále mi není jasné, proč a kde k takovému skluzu dochází. Což při jednostreamovém signálu (audio+video v jednom AVI kontejneru) se může zvuk "trhnout" a posunout oproti videu ???
Počkám si na odpovědi a snad mne někdo "nakopne", co s tím dělat.
Pitomec (10211)|25.7.2007 07:23
Na toto se dost těžko odpovídá, protože tam může být příčin celá řada (kodeky, chyba v editačním softu, může to dělat až samotný SW přehrávač při reprodukci, když to přehráváš v PC atd.). Jestli máš možnost to zkusit ve Vegasu, tak to bude asi nejlepší řešení.
Saxel (2279)|25.7.2007 09:58
[quote=wendy271;146399]... Ještě zkusím totéž se stejnými prostřihy, prolínačkami a videoefekty udělat ve Vegasu 4 (odešel jsem od něho kvůli jednoduchosti PD3)...[/quote]
Raději bych to zkusil v nějaké vyšší verzi. Dnes je aktuální verze 7.0e, ale už i verze 6.0d byla dost dobře "vychytaná".
P.S.: Chlape, od Vegasu se neodchází! ;)