Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Roztřepená kamera"

yaso (304)|16.10.2004 11:10
Už se určitě každému stalo, že při natáčení se kamera rozpohybovala a nebo zpracovával materiál po někom, komu se třepe ruka. Je možné ve vegasu snímky "stabilizovat" ?
mirekv (7169)|16.10.2004 11:19
[quote=yaso]Už se určitě každému stalo, že při natáčení se kamera rozpohybovala a nebo zpracovával materiál po někom, komu se třepe ruka. Je možné ve vegasu snímky "stabilizovat" ?[/quote]Ve VDubu takový filtr je, takže naexportovat do Vegasu by neměl být problém.
yaso (304)|16.10.2004 11:23
Pokoušel jsem se něco z VD dostat do Vegasu, ale nikdy mi to nefungovalo. Jiné řešení není ?
stayman (12393)|16.10.2004 11:27
Pracne to mozes urobit aj s Pan/Cropom :-D
mirekv (7169)|16.10.2004 11:29
[quote=StayMan by €RikŁ€]Pracne to mozes urobit aj s Pan/Cropom :-D[/quote]Hernajs, já se ten Vegas musím naučit a pak vám ukážu! \/
vlada (3470)|16.10.2004 22:45
Dostat filtry z VD do Vegasu pomocí Waxu neni problém. Stahujte na http://www.debugmode.com/wax/.
Čau
stayman (12393)|16.10.2004 22:50
[quote=vlada]Dostat filtry z VD do Vegasu pomocí Waxu neni problém. Stahujte na http://www.debugmode.com/wax/.
Čau[/quote]

Len este ako dostat WAX do Vegasu :-D
vlada (3470)|16.10.2004 23:25
Stáhnu nainstaluju, spustim Vegas, nastavim ve WAXu adresář s pulginama VD, natáhnu plugin na video stopu a nastavim ho. V případě zájmu to upřesnim, ale funguje to, teď jsem to zkoušel.
Vláďa
stayman (12393)|16.10.2004 23:27
[quote=vlada]Stáhnu nainstaluju, spustim Vegas, nastavim ve WAXu adresář s pulginama VD, natáhnu plugin na video stopu a nastavim ho. V případě zájmu to upřesnim, ale funguje to, teď jsem to zkoušel.
Vláďa[/quote]

No mne bohuzial nie, ten WAX 2.0c \/ Pekne zamrzne :-D
vlada (3470)|16.10.2004 23:45
Divný, taky mam Wax 2.0c a Vegas 5 a funguje to celkem dobře. Ne že by nikdy nespad, ale většinou se dílo podaří.
stayman (12393)|17.10.2004 00:10
Ale mne ho ani nenacita, praveze zamrzne hned pri tom, ako sa io to pokusim... Navyse aj pri instalacii ma zatrzitko "v pripade problemov ..." ale aj tak nefunguje !!!
starej_vul (250)|19.10.2004 13:38
... teda ... už jsem to tady psal. Kašlete na deshaker a podobné věci.
Koupil jsem si kameru a vyrazil asi za 3 dny do Londýna (moje láska). A teď už 2 roky se snažím z toho Londýna (střídání stráží) udělat něco co se moc netřese. A stále konstatuji: nejlepší ze všeho je ten roztřesený orginál. To se dá omluvit (a oči nejen moje) to omlouvají. Ten soft-stabilizátor pracuje korektně a zastabilizuje to. Průvodní jev je, že máš buď černé okraje, nebo automaticky "vyříznutý" obraz a následně automaticky zvětšený -takže kvalita jde dolu.
A co je asi nejhorší: když si pustíš ten roztřesený obraz, tak ten "švenk" -který je rozmazaný- nepostřehneš. Ale když je to po stabilizaci, tak ten "švenk" tam není, ale ten rozmaz ano.
MOJE (537)|19.10.2004 14:22
No vo VirtualDub používam Deshaker a dá sa nastaviť tak, aby nezväčšoval a ani neboli čierne okraje B-)

Tu je stručný návod (nie všetky zábery sa dajú stabilizovať softwarom - niekedy sa stabilizátor zavesí na postavu, ktorá prejde pred objektívom (zaberá väčšiu časť obrazovky) a celý obr. sa potom zatrasie)

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=938
starej_vul (250)|20.10.2004 14:25
MOJE:
..jen tak pro pochopeneí ... nepíšu o nastavení a kvalitách DESHAKERU či jakéhokoliv "stabilizátoru". Snažím se o to, aby jste pochopili, že to roztřesení sebou nese rozmazaný okénko a tato rozmazaná "okénka" akorát posuneš doprostřed záběru a tím zviditelníš ...
MOJE (537)|20.10.2004 20:59
Dá sa to trochu (viac) eliminovať tak, že pri kamerovaní nastavíš krátky čas (prog. SPORT) a ten stabilizovaný záber budeš mať ostré (nevýhoda tmavší záber pri slabšom svetle) B-)
starej_vul (250)|21.10.2004 07:58
No ještě se ti zmenší hloubka ostrosti. Což ti zpětně ovlivní automatiku ... Ať děláš co děláš, na ručních "home" kamerách to dopadne jak jsem popisoval výše: když je roztřepaný záběr -s jakým koliv nastavením kamerky- jako "stabilizaci" použít původní záběr. Celá tahle oblast film/video je založena na setrvačnosti oka.
P.S. Oko je co do kvality hned na druhém místě. Moc se na něj nedá spolehnout. :-)