Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosim o pomoc s vyberem plasmy 50" nebo LCD 46" do 50K

stZ (7)|18.7.2007 17:59
Budu koukat z cca 4m nepotrebuju to na PC vstup.. primarne DVD Pioneer /component/, PS3 /HDMI/ plus nejake dalsi konzole na hry... vse pres component nebo scart. TV sig upc kabel a DVB-T.

Trosku jsem neco cetl o 50" samsung tusim Q97...ale takove rozporuplne nazory. Ohledne LCD jsem trosku skeptickej mam doma levnou 32" Benq a neco takoveho bych na filmy opravdu nechtel.... nevim ted oznaceni, ale cca pred rokem stala cca 20K "PS3 je OK, ale TV silenost..." tak nevim zda je to treba u LCD normalni nebo je tam ve znackach i cenne fakt takovej rozdil.

Vim, ze je tu takovych dotazu "milion" presto za kloudne odpovedi predem DIKY
RICI (222)|19.7.2007 08:43
Pokud na to mas 50k, tak se LCD fakt nemusis bat. Stavet metr na LCD podle rok staryho Benq za 20k neni zrovna relevantni.
Muj tip:
LCD - Samsung LE40M87
Plazma - Panasonic TH-42PZ700E

Pokud slevis z ty uhlopricky, muzes rozjet HD video na BD pres PS3 v plny nalozi.
gti (58)|19.7.2007 10:44
[QUOTE=RICI;146194]Pokud na to mas 50k, tak se LCD fakt nemusis bat. Stavet metr na LCD podle rok staryho Benq za 20k neni zrovna relevantni.
Muj tip:
LCD - Samsung LE40M87
Plazma - Panasonic TH-42PZ700E

Pokud slevis z ty uhlopricky, muzes rozjet HD video na BD pres PS3 v plny nalozi.[/QUOTE]

Já nevím proč tady všichni dopručují fullHD plazmy,když je to totálně k ničemu.Nikdo v tomto formátu zatím nevysílá dlouho ani nebude a co se týče BD filmů,tak když si to pustíš v rozl. 1080i a 1080p,tak v tom není žádný rozdíl na oko.A pokud pouštíš do plazmy analog,tak fullHD zobrazuje hůř jak HD ready plazma.Takže dle mého názoru je to naprosto zbytečná investice.
stZ (7)|19.7.2007 10:54
Prave, ze se nechci poustet do uhlopricky mensi jak 46''..... prave prodavam rok starou plazmu LG 42'' a rad bych neco vetsiho. Mam taky takovej pocit, ze 1080i a 1080p uz zas takovej skok nebude.....ale nemel jsem moznost to porovnat. Mam takovej pocit, ze 50" do 50K stejne zadna jina nez Samsung neni nebo se pletu?
gti (58)|19.7.2007 11:06
[QUOTE=stZ;146213]Prave, ze se nechci poustet do uhlopricky mensi jak 46''..... prave prodavam rok starou plazmu LG 42'' a rad bych neco vetsiho. Mam taky takovej pocit, ze 1080i a 1080p uz zas takovej skok nebude.....ale nemel jsem moznost to porovnat. Mam takovej pocit, ze 50" do 50K stejne zadna jina nez Samsung neni nebo se pletu?[/QUOTE]

Máš na výběr Samsung PS50Q97HD,LG50PC55 a Panasonic50PX70E,ale ten je malinko nad.
RICI (222)|19.7.2007 11:24
Krom toho co tam budes poustet, dost zalezi taky na tom, jakou mas sledovaci vzdalenost. Jestli jses od bedny 5m, tak samozrejme Full HD nema smysl, a vyplati se ti spis investovat do uhlopricky..
A ze 1080p neni pro oko rozdil, o tom by asi leckdo polemizoval.
Zalezi na tobe, k cemu to zuzitkujes, pokud uvalis 50k za bednu, myslim ze neuskodi koukat trochu do budoucna, protoze za rok muze bejt situace kolem HD vysilani, BD a HD DVD uplne nekde jinde (a nebo taky ne :-).
Proste to neni lehky...

Jinak Panak TH-50PX70E se da sehnat kolem 53k...
gti (58)|19.7.2007 12:17
[QUOTE=RICI;146218]Krom toho co tam budes poustet, dost zalezi taky na tom, jakou mas sledovaci vzdalenost. Jestli jses od bedny 5m, tak samozrejme Full HD nema smysl, a vyplati se ti spis investovat do uhlopricky..
A ze 1080p neni pro oko rozdil, o tom by asi leckdo polemizoval.
Zalezi na tobe, k cemu to zuzitkujes, pokud uvalis 50k za bednu, myslim ze neuskodi koukat trochu do budoucna, protoze za rok muze bejt situace kolem HD vysilani, BD a HD DVD uplne nekde jinde (a nebo taky ne :-).
Proste to neni lehky...

Jinak Panak TH-50PX70E se da sehnat kolem 53k...[/QUOTE]

S tím rozliš. už jsem to tady myslím psal,měl jsem možnost srovnání novýho Bonda na BD nejprvre v rozl. 1080i a hned poté 1080p,stejná pasáž filmu,stejná TV a rozdíl tam nebyl opravdu žádný,aspoň já jsem teda nepoznal.
Radoo (1302)|19.7.2007 23:59
No jestli ti stz můžu poradit, tak jsem asi jeden z mála tady, co má full hd lcd doma. Jestli jak píšeš budeš koukat na tv ze 4 metrů, tak pro tebe nemá full hd vůbec žádnou cenu, protože ty detaily prostě bez dalekohledu neuvidíš. Jdi do jakékoliv moderní TV, tzn. rok výroby 2007 v hd ready rozlišení a ještě ušetříš.
Jestli nevadí odrazy skla a větší spotřeba a váha, tak plasma.
Jestli chceš matné zobrazovadlo, nižší spotřebu a váhu, tak lcd.
Neduhy technologií jsou jinak téměř odstraněny a není se čeho bát.
Užij si to. Radoo
stZ (7)|20.7.2007 02:21
Moc diky vsem za odpovedi! Martin