Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas 7 - nepřístupné médium?

Lukeenho (14)|18.7.2007 17:42
Zdravím, nejprve bych chtěl říct, že jsem v práci s videem naprostý začátečník a možná je to jen chyba nezkušenosti.......
takže, chtěl bych si v programu Sony Vegas 7 upravit video z kamarádova foťáku. Jenže když ho v programu otevřu, tak funguje pouze audio a video se vůbec nezobrazí nebo se vypíše nápis "nepřístupné médium". Netuším, kde je problém. Zkoušel jsem ještě Ulead VideoStudio 11 a tam se mi video přehrává normálně, v přehrávačích taky =((
Jediné info, co jsem o videu v původní formě dokázal najít je "Video: MJPG 320x240 59.94fps [Stream 00]" (soubory sou s příponou .avi)
Chtěl bych vás požádat, abyste mi vysvětlili kde dělám chybu popř. proč nejde video ve Vegasu otevřít
Díky moc
stayman (12393)|18.7.2007 22:11
Musis nainstalovat MJPEG dekoder http://www.morgan-multimedia.com/
Lukeenho (14)|19.7.2007 11:55
Dekoder? Stáhnul jsem si ten MJPEG codec 2000, ale stejně nevim jak mi to mělo pomoct. Vegas mi u videa pořád otevírá jenom audio =/
Jak se to přes ten codec má dekódovat? Našel jsem jenom nastavení codecu.....prosím o vysvětlení, říkal jsem ,že tomu vůbec nerozumím =(
Foolproof (2713)|19.7.2007 12:11
Vegas je snad úmyslně udělaný nepřátelsky vůči dekoderům firem, které Sony neplatí nebo bůhvíco. Celkem dost to omezuje jeho přímou použitelnost.
Údajně používá pouze VfW, pokud je tomu tak, mohl by pomoci PICVideoMJPEGdekompresor, ten je i ve verzi VfW určitě a ostrá verze se nainstaluje automaticky třeba s PinnacleStudio.JInak trial.
Druhou možností je použít VFAPI rozhranní a frameserver, třeba VirtualDub a pomocí AviSynth soubor převést na VFAPI_AVI. Takto funguje jakýkoliv i exotický formát.
stayman (12393)|19.7.2007 15:27
Morgan pouziva vsetky sposoby: http://www.morgan-multimedia.com/OEMJPEG.htm :)
Foolproof (2713)|19.7.2007 16:07
To je možné, ale může být od Sony třeba "blacklisted" nebo spíš neuznává 4CC, s kterým je to video nahrané.

GEPJ=White Pine (ex Paradigm Matrix) Motion JPEG Codec
GPJM=Pinnacle ReelTime MJPEG Codec
JFIF=Motion JPEG (FFmpeg)
LJPG=LEAD Motion JPEG Codec
MC24=MainConcept Motion JPEG Codec
MJ2C=Morgan Multimedia JPEG2000 Compression
MJPB=Motion JPEG codec

atd., tedy asi zkusit změnit 4CC na něco, co Vegas uznává.
Lukeenho (14)|19.7.2007 22:23
Tak už mi to funguje..... =)))
Stáhnul jsem si ten PICVideoMJPEGdekompresor, chvíli sice ještě byl problém s logem PicVideo a jejoch stránek na videu, ale to už jsem taky vyřešil
Díky moc Foolproofe ´)
btw. ten Morgan jsem zkoušel a vážně to v něm nešlo. Po nainstallovaání PicVidea mi to Vegas hned otevřel naprosto bez problémů
Krist (376)|20.7.2007 13:17
Morgan je dobrej, ja ho na mjpeg pouzivam
stayman (12393)|20.7.2007 13:19
V casoch experimentacie a myslim, ze aj u inych, fakt vychadzal najspolahlivejsie Morgan, ale asi casy sa menia :-D a je mi dost divne, ze pic dava pri dekompresii logo, pokial viem, vacsinou to dava az kompresor. :p
Foolproof (2713)|20.7.2007 15:29
Záleží na tom, jaké MediaSubType CLSID si ten Morgan nainstaluje pro input source.Kdyby se mu podstrčilo jiné 4CC, asi by to sežral taky, podobně jako v některých případech u MPEG4.