Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S/PDIF

Zeeron (1)|15.10.2004 20:35
Prosim o vysvetleni - k cemu slouzi konektor S/PDIF. Diky
stayman (12393)|15.10.2004 21:44
Ak nemas receiver, alebo bedinky s SPDIF, tak ku nicomu :-D
clee (6592)|15.10.2004 22:40
spdif je digitalni, takze jak pravi stayman potrebujes receiver s koax vstupem...
Pears (1027)|18.1.2005 03:32
Nasel jsem tady ten thread nahodou tak se zeptam. Mam DVD a na zadni strane je /oranzovy/ CINCH-coaxial. Co k nemu muzu pripojit? Receiver? Toto DVD je propojeno se subwooferem 9ti pinovim kabelem G9 a pokud se nemilim tak dva piny by meli byt SPDIF OUT a SPDIF IN. Jak tomu mam rozumet? Jste snad posledni kdo mi to muze vysvetlit. :-?
Miuvek (858)|18.1.2005 14:46
Pears: Jestli myslíš malý kulatý 9-pin konektor, tak to je analogový výstup z dekodéru. je to stejný, jako když máš 5.1 výstup na CINCHECH, akorát je to pěkně pohromadě. Někteří výrobci bedniček tento konektor používají. SPDIF bývá zvlášť buď na CINCH (koaxial) anebo optický a nebo obojí. Navíc mě celkem mate, k čemu by byl na DVD přehrávači SPDIF-IN :-?

Akorát nevím, co je to kabel G9
Pears (1027)|18.1.2005 19:12
Ten kabel G9, to je prave ten kulaty 9ti pin jak pises. Takze podle Tebe jak pises nepotrebuji original subwoofer a bedynky co k tomu DVD patri?? Jestli jsem to spravne pochopil tak by stacilo si od tohoto kabelu udelat /koupit/ redukci pro 6 cinchu a pripojit jine repro?! To se mi nezda, protoze mi teprve az subac rozdeluje zvuk do 5ti repro. Tak Ti pekne dekuju. Mam v tom jeste vetsi gulas nez jsem mel 9-)
Jo a jinak je to Elta 8905 CS.
Ten kabel je tady:http://www.memorycards.cz/clanek.php?id=2268.
ale je to nejak divne popsany. Kdyz jsem ho od subace odpojil a po jednom pinu zkousel pripojovat tak mi hralo uplne neco jineho nez tam maji napsano pod cislama.
Miuvek (858)|19.1.2005 11:18
Přes ten 9-ti pin ti lezou všechny analogové signály z dekodéru DVD. Do subwooferu jdou všechny, protože ve skříni subwooferu je napájecí zdroj a zesilovače pro všechny bedýnky. Ze subwooferu potom jdou šňůry k ostetním bedýnkám, že?
Kdyby ty bedny měly SPDIF-IN, pak by stačil jediný kabel z dig. výstupu přehrávače (ať už koax nebo optika) a ten 9-ti pin by vůbec nebyl potřeba.

Na http://www.memorycards.cz/clanek.php?id=2268 je konektor G9, ale pro zvukové karty, proto je na něm uvedeno i SPDIF IN/OUT
Na DVD přehrávači budou jenom analogové signály, protože SPDIF je vždy sólo, proto zapojení pinů může být odlišné. Chce to hledat

Jinak pokud máš receiver, připoj ho přes SPDIF a je klid.
Tomáš X. (166)|20.1.2005 09:58
S/PDIF mají často i zvukové karty v PC, takže lze s výhodou propojit PC s AV-receiverem digitálně a mně se to nesmírně hodí při vytváření 5.1 zvuku k videu ve Vegasu - mohu si ještě před masteringem zkontrolovat odladění 5.1. Když jsem dělal záběry z lodi a chtěl jsem, aby hřmění vln bylo realistické v prostoru, tak jsem to dělal asi napětkrát, protože časování musí dokonale sedět.
stayman (12393)|20.1.2005 10:21
Tomáš X.
Sprav nejaky dobry postup/navod na 5.1 zvuk zo sterea vo Vegase, niekto to tu uz celkom dobre nacal (at mi promine, zabudol som kto :-( )

Som to nasiel, bol to matess
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=1237
Pears (1027)|20.1.2005 16:21
jj, to by bylo super. Please 8-)
Zkousel jsem neco sam a neco podle matesse. Znelo to docela slusne, ale porad to jaxsi nebylo ono. Mohly byste dat hlavy dohromady a neco spachat spolecne. Co vy na to? Myslim si ze stovky lidi by Vas melo rado. /ja taky/ :-!!!
stayman (12393)|20.1.2005 17:15
Mna maju radi aj tak :-E :-E :-E
Pears (1027)|20.1.2005 21:46
Hm. Takze zadnej navod co??
stayman (12393)|20.1.2005 22:42
Neboj, ten od matessa je spickovy, musis to len "doladit" :-)
Pears (1027)|20.1.2005 23:00
Ladim,ladim! Ale pred chvilkou jsem ladil neco :-D na moji pani. Vegas to nebyl :-E
stayman (12393)|20.1.2005 23:02
Kurnik shopa, tak ja sa tu idem pretrhnut a ty si šuk*š !!! Ziadny navod nebude :-E :-E :-E
Pears (1027)|20.1.2005 23:57
Navod na jeden kanal (|) nemam :-)
Ale jestli chces, muzi ti poslat zvuk dle "tveho" navodu v 5.1 9-) :-)-
Tomáš X. (166)|21.1.2005 19:38
Ono se to rozpadá na 2 různé problémy:
a) prostorovost muziky- to popsal matess a já se o to snažím podobně, ovšem žádné zázračné výsledky - malé zpoždění dozadu do surroundů, pak efekt dlouhé haly taky do surroundů a podle citu různé nastavení ekvalizéru do všech 5 kanálů, nejlépe proměnné v čase.

b) prostorovost zvuku k videu - kde je to podstatně jednodušší, protože vidím na videu, jakou dráhu má konkrétní zvuk opisovat a podle toho to v tom okénku s 5 repro udělám - vlnu podle lodi, zastavení na lyžích, blížícíse cokoliv, ....

Nic světoborného. I na tohle mám napsat návod? Třeba s ukázkami na té lodi?
Pears (1027)|21.1.2005 23:03
No jasne ze napis. O to me (nam blbum poloblbum) prave jde.


a) Myslim ze prostorovost muziky nema smysl delat, ale kazdy na to ma jiny nazor. Priklad: Nove DVD Kabatu v 5.1 a DTS- Turne Dole v dole :-k -kytary zezadu fakt slyset nemusim, ale proti gustu.............


b) pust se do toho!! Fandime Ti a nemuzeme se dockat