Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Analog+digital tv karta fungující v linuxu + wireless remote

komodo (0)|17.7.2007 23:40
Existuje vůbec něco takového ? :-)


Ahojte,
chystám se koupt TV kartu. Na velice levném modelu 3D Daymond jsem si otestil že je tento kus HW pro mne využitelný. Nyní tedy hledám něco pořádnějšího.

Co by se mi líbilo
* TV karta která je minimálně duální tedy Analog Digital a více
* Interní
* Fungující pod linuxem nebo alespoň v technologii BTTV
* Buď bez remote nebo s wireles remote (pokud tam bude ič tak samozřejmě taky, ale odmítám to používat :-)
* S konečně fungujícím softem, který žere málo systémových zdrojů. Ne že by to byl u mne problém ale jde o princip. To že mám core2duo s 2gb ram ještě neznamená že mi půl výkonu musí sežrat televize
* S rozumnou spotřebou.
Mike (617)|18.7.2007 10:41
Hauppauge WinTV HVR1300 funguje dobre, akorat ten dalkac je IR :(
komodo (0)|18.7.2007 11:25
Díky za tip,
uvažoval jsem dokonce o vyšší verzi, pokud se nemýlím Hauppauge WinTV HVR3000. Když už tak už :-)

Nějak se mi ale nezdá ten softík.
Umožňují tyto karty zobrazení více programů najednou (tuším že se tomu říká obraz v obraze)?
Ivo Mašek (10205)|18.7.2007 20:58
Obraz v obraze (PiP) umí všechny karty, vyrobené v tomto století.
Mike (617)|19.7.2007 08:21
Ten PiP je zalezitosti software - dnes karty prijimaji cely multiplex a sami si z toho vyberou stanici, tzn. PiP muze chodit, pokud jsou oba programy ze stejneho multiplexu, mnel jsem MythTV a tam jsem ten PiP nejak nezkoumal, takze nevim, ted nemam nainstalovano nic, protoze jsem kartu vyndal a chci delat samostatne PC jako rekorder, ale uz par mesicu se k tomu nemuzu dostat :)
Ivo Mašek (10205)|19.7.2007 08:33
VideoMate U500 umí najednou dokonce 4 programy. Jeden přes celou obrazovku a 3 v malém orámování:) :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12175
(i když si myslím, že je to zbytečné a já jsem nikdy PiP moc nevyužil)
komodo (0)|19.7.2007 15:18
Díky za info o PiP.

Myslim tedy, že jsem rozhodnut pro Hauppauge WinTV HVR3000.
Nevíte kde bych zjistil přibližnou spotřebu ? Na stránkách výrobce jsou dost skoupí.