Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr kamery

jmatejka (4)|13.7.2007 16:14
Zdravim,
vybiram kameru, váhám jaký typ - mini-dv, dvd nebo na pametovou kartu? DVD se mi libi nejvic protoze lze snadno prehrat v PC, stolnim prehravaci, nicmene se na nej vejde relativne malo... Obdobne kartove, clovek nemusi tahat nejake pasky nebo dvdcka, ale kapacita je zatim taky nic moc... Na MiniDV mi nevoni ta paska - mazani previjeni, prijde mi to do budoucna nic moc... Navic na prehrani je patrne nutna samotna kamera...

Dotazy:
1) Da se jednoduse pretahnout nahravka z mini-dv do PC? V jakem formatu to je? AVI, DVD, MPEG? Staci na to i prumerne PC (celeron 2 Mhz, 512 MB pameti, 160 GB disk)?

2) A v jakem formatu nahravaji kamery na pametove karty (resp. HDD)? AVI, DVD, MPEG nebo neco jineho?

diky

J. Matejka
Pitomec (10211)|13.7.2007 16:34
Z tvého výběru jedině DV - páska je ideální médium na archivaci (jednou natočíš, přehraješ do PC a na pásce to ponecháš jako archiv - žádné přemazávání!!!) a navíc DV je kvalitativně nejlepší ve srovnání s DVD-Video nebo nějakým MPEGem na paměťové kartě.
arkij (540)|13.7.2007 17:43
"1) Da se jednoduse pretahnout nahravka z mini-dv do PC? V jakem formatu to je? AVI, DVD, MPEG? Staci na to i prumerne PC (celeron 2 Mhz, 512 MB pameti, 160 GB disk)?"

Dá se jednoduše přetáhnout přes Fire-Wire, jedna hodina trvá jednu hodinu (páska jede pořád stejně) a ta hodina zabere cca 13 GB, je ve formátu avi (Mini DV type 1 nebo 2) a i na tom PC se dá zpracovat. Bude Tě to ale časem nutit doplnit druhý HD, aby byl jeden zdrojový a druhý cílový