Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypínání zvuku AC3 v avi se dvěma zvukovými streami

tie (18)|2.4.2004 12:38
Udělal jsem .avi se dvěma zvukovými streamy AC3(česky, anglicky) v VDubMod. Když to spustím po pár minutách přestane zvuk hrát. Když se přesunu na jiný časový úsek filmu zvuk zase začne hrát a po pár minutách se vypne. Soubor avi a jedno ac3 dohromady fungují bez vypínání. Stalo se to také někomu? Používám na dekodování AC3filter0.7 a ffdshow. Víte někdo co s tím?
vlada (3470)|3.4.2004 13:52
Čím to je neporadím, může to být i přehrávačem. Co používáš? MPC, ViPlay, MV2Player? Já bych zkusil uložit to místo do .avi do Matrošky. To zvládně buďto VirtualDubMod nebo se na to dá použít specializovanej program MKVToolnix. Pro návod se podívej na moje stránky do návodů a na poslední stranu o ripování DVD. Na přehrávání matrošky potřebuješ potom splitter, kterej je součástí matroska packu. Přehrávače ViPlay (DirectShow) a MPC (interně) ho obsahují. Dej vědět, jestli to pomohlo. Vláďa
tie (18)|3.4.2004 15:50
Už jsem to vyřešil. Dal jsem ty dva AC3 streamy ve VDubModu do OGM kontejneru a už to nedělá problémy. Jenom jsem musel dát na primární stream anglický AC3(větší velikost) a na sekundární český AC3. Když to bylo naopak, tak to hrálo zrychleně při přepnutí na druhý stream.
Na přehrávání používám Zoom Player. Předtím když to nešlo jsem zkoušel i jiné přehrávače, ale bylo to stejný.
artam (1147)|5.4.2004 23:47
tie: Pamätám sa, že podobný problém sa u dvojzvukových avi vyskytol, keď bol audio interleaving nastavený 1 frame, sw prehrávače sa s tým išli zadrhnúť - stačilo zväčšiť interleaving na cca 10 frames a už to šlo to hladko.
Hawkey_tvf (434)|6.4.2004 11:31
nevraviac o tom ze pri interleavingu po 1 frame je overhead giganticky
tie (18)|6.4.2004 15:33
Jo to tak bude, protože sem v tom VDubModu už nic se zvukem nenastavoval a teda interleaving zůstal na 1. To OGM nebo matroška je, ale lepší řešení (pojmenování streamů, titulky atd.).
Ještě to zkusim pro jistotu, abych věděl, normalně do avi s tím větším interleavingem jestli to pude bez problémů. 9-)