Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nezobrazují se mi tit z BSplayeru přes dvi-hdmi

petruskin (305)|12.7.2007 13:17
Prosím o radu. Přehrávám hd přes BS player do plazmy přes dvi - hdmi a nezobrazují se mi titule srt. Na monitoru připojeném přes VGA je vše v pořádku. Jiný player např. VCL bez problémů. Nevím jak to v BSplayeru nastavit a nerad bych to do tv pouštěl přes VGA což by problém v krajním případě vyřešilo. Pokud máte tip poradte dík.
vlada (3470)|12.7.2007 20:02
Zobrazuj titulky přes nějaký filtr (ffdshow, VobSub) nebo aktivuj v BSPlayeru vykreslování titulků do videa.
petruskin (305)|12.7.2007 21:31
Dík nainstaloval jsem ffdshow a titulky se zobrazují, vedlejším nepříjemným efektem však je , že obraz ted zabírá tak pulku obrazovka a nahore, dole jsou pruhy - nastaveni aspect ratia a pod bs playeru na to nema vliv. Takže ještě jeden dotaz co s tím?? Dík
vlada (3470)|13.7.2007 18:22
U nastavení titulků v ffdshow máš polířko letterbox. Tam můžeš nastavit, že se Ti přidají černé pruhy k obrazu tak, aby to sedlo na určitý poměr stran monitoru/televize. Takže v práci tu mám 5:4, doma 4:3 a širokoúhlý monitory jsou 16:10.

Otázka ale je, jaký má ta plazma rozlišení a jaký má poměr stran (asi 16:9). Pokud máš anamorfický rozlišení, tak tam bude asi třeba to nějak přepočítat. Do toho jsem se nikdy nehrabal, tak Ti bohužel neřeknu podrobnosti, jak to nastavit.