Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

posunutej zvuk po 3hodinách

estadra (102)|11.7.2007 21:07
zdravím četla jsem tu hodně příspěvků a rad ohledně posunutého zvuk.. ale nějak jsem nenašla můj problém... mě se zvuk začne posouvat až po třech hodinách nahrávání... což teda nevím co s tím.... chci aby se mi zvuk nahrával celou dobu stejně ... s obrazem... nechci to předělávat v žádném programu.. dříve mi to nedělalo až ted druhý den to špatně fachá.. mám kartu win fast expert

pak mám ještě dotaz co je to "proměnliný birtrate" a a režím kodování prokládaný? díky
Pitomec (10211)|12.7.2007 00:58
Proměnlivý bitrate je datový tok, jehož velikost není konstantní, ale mění se v čase. Prokládaný obraz je pak obraz složený ze dvou půlsnímků (spodní a horní).
estadra (102)|12.7.2007 10:41
a má to vliv že by se posouval zvuk?
Doom (2331)|12.7.2007 10:44
do jakého formátu nahráváš? jak máš nastavené nahrávací profily Winfast PVR?
Pitomec (10211)|12.7.2007 10:54
[quote=estadra;145820]a má to vliv že by se posouval zvuk?[/quote]
To těžko. Navíc je otázkou jestli ten posunutý zvuk je už v samotné nahrávce nebo to udělá až SW přehrávač při reprodukci.
estadra (102)|12.7.2007 11:39
takže já mám zvuk audio výstup - cd , linka pro přehrávání - cd, záznam audia - audio, název chycení souboru video, režim prokládaní,

profil mpeg2 , 7000 ale používám i 5000 ,

to je asi vše
Doom (2331)|12.7.2007 11:41
hoď sem prosím obrázky, jak to máš konkrétně. co máš jako "master stream"? video, audio nebo none?
estadra (102)|12.7.2007 11:45


Doom (2331)|12.7.2007 12:36
může, ale nemusí, to být způsobeno tím nastavením proměnného toku u videa. zkus nastavit CBR místo VBR a uvidíš. já zachytávám do CBR a problémy s rozjetím synchronizace obraz/zvuk nemám.
estadra (102)|12.7.2007 12:41
ehm nezlob se.. ale kde? nějak to VBR ani CBR nemůžu najit... nebo spíš nevím co máš na mysli
Doom (2331)|12.7.2007 13:15
položka birate režim v nastavení formátu záznamu - cbr=konstantní, vbr=proměnlivý bitrate
estadra (102)|12.7.2007 13:18
ach.. děkuji... kdyby něco tak napíšu :)
estadra (102)|13.7.2007 10:17
tak to nepomohlo :(((
Pitomec (10211)|13.7.2007 10:51
No to ani nemohlo pomoct, protože jestli VBR nebo CBR, to na zvuk vůbec vliv nemá (tam je datový tok stejně konstantní čili CBR - VBR je pouze u videa). V tvém případě to chce zjistit, jestli se zvuk rozchází v samotné nahrávce nebo to udělá až SW přehrávač při reprodukci (už jsem to psal) - takže vyzkoušej ten záznam přehrát v několika playerech a ideálně i tak, že z toho uděláš DVD-Video a zkusíš to ve stolním přehrávači.
estadra (102)|13.7.2007 12:13
ttak jsem to pustila v rpzných přehrávačích.. bsb player... wmv player... a windows media player... a classic.. a už všeho to dělá stejně takže nevím... že by to nakonec opravdu špatně karta nahrávala? :(
Pitomec (10211)|13.7.2007 12:42
Nedá se to v té aplikaci (ve které to nahráváš) nastavit tak, aby se nahrávka rozdělila automaticky po určité době (to by bylo nejsnažší řešení)? Jinak souvislý záznam >3hod. - co to proboha nahráváš tak velkýho?
estadra (102)|13.7.2007 12:56
ehm večer pustím videokazetu která má 10hodin (LP) a pustím tv kartu a jdu spát.. ráno se vzbudím a nahrávka je hotová

já nevím.. mám winfast expert...
estadra (102)|13.7.2007 12:57
vlastně počkej abych se nahrávka rozdělila? to nejde.. páč jsem to tak kdysi měla a většinou tu druhé a další byly bez zvuku.. jen tak první měla zvuk
Pitomec (10211)|13.7.2007 12:59
To je nějaký divný... - nejnovější ovladače předpokládám máš. Do jakýho souboru to vůbec zachytáváš?
estadra (102)|13.7.2007 13:19
mpeg2
Pitomec (10211)|13.7.2007 13:43
Tak to vyzkoušej do souboru jinýho, ale i tak nevím, nevím... - psalas, že to dřív nedělalo a teď dělá. Co se v tom PC odehrálo (instalace nebo naopak odinstalace něčeho)?
estadra (102)|13.7.2007 15:31
nic nového kromě bsb playeru.. ten je jedinej novej
Pitomec (10211)|13.7.2007 16:31
Zkus nejnovější ovladače na toho Leadteca, jinak už mě napadá jenom čistá instalace Windows a vyzkoušet tu kartu hned po ní.
BOBA (590)|13.7.2007 20:17
[QUOTE=estadra;145906]nic nového kromě bsb playeru.. ten je jedinej novej[/QUOTE]

Osobně si myslím, že to zapinkal ten BSplayer. Instaluje si své kodeky.
estadra (102)|13.7.2007 21:15
aha... takže mám odinstalovat bsb player? ale odinstalace asi nebude stačit co? nebo jo?
BOBA (590)|13.7.2007 23:04
[QUOTE=estadra;145922]aha... takže mám odinstalovat bsb player? ale odinstalace asi nebude stačit co? nebo jo?[/QUOTE]
Vidím to tak, jak psal Pitomec. Formátování. Odinstalovat kodeky je ošemetné.
estadra (102)|13.7.2007 23:08
přienstalace celého pc? aha .. no ... tak se do toho zítra pustím
bwd (80)|30.3.2008 14:33
[QUOTE=estadra;145927]přienstalace celého pc? aha .. no ... tak se do toho zítra pustím[/QUOTE]

Tu stopa končí? Nepodarilo sa, alebo čo sa stalo?
Mám totiž ten istý problém, zistil som, že už nejaký
čas nahrávam cez WinFast PVR asynchrónne, teda
zvuk sa oneskoruje a po dvoch hodinách záznamu
to robí aj viac ako sekundu. Neviem, kde to hľadať,
hlavne by som potreboval zistiť, ktorý kodek tá moja
inštalácia konkrétne pri zázname zvuku používa.

V nastaveniach audia mám len bitrate a mono/stereo.

Nemáte niekto nejaké nové poznatky, nápady?
StD (8612)|30.3.2008 14:54
...tam stopa nekonci, ale ZACINA! Jak je videt zabralo to, proto to ticho... :-)-
bwd (80)|30.3.2008 15:13
[QUOTE=StD;171026]...tam stopa nekonci, ale ZACINA! Jak je videt zabralo to, proto to ticho... :-)-[/QUOTE]

No jo, ale preinštalovávať PC bez toho, aby
som zistil príčinu tohoto stavu mi pripadá dosť
zvrhlé. Niečo to predsa zapríčiniť muselo a musí
sa dať zistiť. Mne by pomohlo napríklad nakopnutie,
ako a kde nastaviť tú odporúčanú sample rate na
48000 Hz.
artam (1147)|30.3.2008 15:51
Stopa sa ZAČÍNA, ale aj KONČÍ v tom, že v prípade nahrávania cez takéto TV karty je zvuk nahrávaný samostatne cez zvukovú kartu (alebo zvukový čibp na zákl. doske) asynchrónne k videu, t.j. samplovacia frekvencia u videa nemá žiaden vzťah k samplovacej frekvencii audia, pretože obidve sú taktované samostatnými hodinami (oscilátory riadené kryštálmi), z ktorých každý má nejakú +- toleranciu. Spočítajte si, koľko to činí, ak je samplovanie audia napr. 48006 Hz (čo nie je žiadnou výnimkou). Pomôžem, po 2 hod. je rozdiel skoro 1 sekunda!

Odchýlka samplovacích frekvencií závisí len od kvality hardware, následne od teploty, starnutia kryštálov atď. Taká odchýlka sa po 2 - 3 hodinách prejaví VŽDY! Čo sa s tým dá robiť? NIČ!
Nepomôžete tomu ani kodekmi ani reinštaláciou OS alebo inou mágiou, iba použitím externého AD prevodníka, ktorý sampluje audio+video - samplovacie frekvencie bývajú odvodené od jedného kryštálu spoločne.

Ak nechcete externý prevodník, tak jediná pomoc je nahrávanie audio stopy do čistého PCM 48kHz a v niektorom vhodnom softvéri urobiť time-stretch audia podľa videa. To je VŠETKO, akékoľvek náreky sú zbytočné, iná pomoc NEEXISTUJE.

Túto problematiku sme tu už riešili pred pár rokmi. Vyhľadajte si príslušné diskusie.
bwd (80)|30.3.2008 16:44
[QUOTE=artam;171036]Odchýlka samplovacích frekvencií závisí len od kvality hardware, následne od teploty, starnutia kryštálov atď. Taká odchýlka sa po 2 - 3 hodinách prejaví VŽDY! Čo sa s tým dá robiť? NIČ!
Nepomôžete tomu ani kodekmi ani reinštaláciou OS alebo inou mágiou, iba použitím externého AD prevodníka, ktorý sampluje audio+video - samplovacie frekvencie bývajú odvodené od jedného kryštálu spoločne.[/QUOTE]

Ďakujem za popostrčenie, vo sne by ma nebolo napadlo,
že jednotlivé HW komponenty v PC nie sú synchronizované
s centrálnymi hodinami. Pomoc by som však predsa videl -
stačí presne doladiť napríklad hodinovú frekvenciu audiokarty
na frekvenciu TV karty, čo by nemusel byť až taký veľký problém.
Dokonca si viem predstaviť aj softvérové riešenie, ktoré by ale
mali poskytovať výrobcovia HW. U mňa problém nastal len nedávno,
takže zrejme 'uhli' niektoré hodiny. Je mi jasné, že hľadám zbytočne.

[QUOTE]Túto problematiku sme tu už riešili pred pár rokmi. Vyhľadajte si príslušné diskusie.[/QUOTE]

Hľadal som, ale tie diskusie sú natoľko roztrieštené, že sa mi
nepodarilo nájsť žiadne resumé. Aj tento thread je už pomerne
starý.
Pytkin (7947)|30.3.2008 16:49
No ja myslim ze to je snad logicke , ze hodiny musia byt jedny .. Neviem aku TV kartu pouziva , ale snad ma aj zvuk .. Inak to samozrejme nemoze byt synchronne ..

Inak ak to ide finalne do DIVXu alebo dacoho podobneho , tak vo VirtualDube staci nastavit ze video a audio maju rovnaku dlzku a presavovat ...
bwd (80)|30.3.2008 16:58
[QUOTE=Pytkin;171050]No ja myslim ze to je snad logicke , ze hodiny musia byt jedny .. Neviem aku TV kartu pouziva , ale snad ma aj zvuk .. Inak to samozrejme nemoze byt synchronne .. [/QUOTE]

Zrejme naozaj nie sú jedny, ale TV karta má svoje a audio,
cez ktoré ide zvuk z linky tiež svoje. Tá karta je Leadtek
VC100_WinXP a spracúva len video.

[QUOTE]Inak ak to ide finalne do DIVXu alebo dacoho podobneho , tak vo VirtualDube staci nastavit ze video a audio maju rovnaku dlzku a presavovat ...[/QUOTE]

To je mi jasné, že pri finalizácii sa to dá upraviť. Je to ale
na príťaž a musí sa použiť VirtualDub. Možno však aj Media
Coder má takú možnosť. Neviem.
StD (8612)|30.3.2008 17:16
@Artam: To neni tak docela a uplne pravda, co pises. Jsou TVkarty s vlastnim audio-obvodem /enkoderem - ja takovou vlastnim, leze mi z toho Mpeg2 s parametry "AudioLock & VideoLock" a ani po 10 hodinach se mi nic nerozchazi (audio je MP2), Framy neztracim. A zvukova karta se pri grabovani nudi, neb pouze reprodukuje priposlech posilany v PCM/WAV pres vnitrni propojeni audiokablikem. Ovsem tazatel ma evidentne kartu WinFast, tudiz do toho neminim mluvit. Ja mam Pinnacle.
bwd (80)|30.3.2008 17:24
[QUOTE=StD;171060]@Artam: To neni tak docela a uplne pravda, co pises. Jsou TVkarty s vlastnim audio-obvodem /enkoderem - ja takovou vlastnim, leze mi z toho Mpeg2 s parametry "AudioLock & VideoLock" a ani po 10 hodinach se mi nic nerozchazi (audio je MP2), Framy neztracim. A zvukova karta se pri grabovani nudi, neb pouze reprodukuje priposlech posilany v PCM/WAV pres vnitrni propojeni audiokablikem. Ovsem tazatel ma evidentne kartu WinFast, tudiz do toho neminim mluvit. Ja mam Pinnacle.[/QUOTE]

Tazatel má naozaj kartu Leadtek WinFast a teraz zisťuje, že
urobil chybu, keď ju kúpil. Možno to bude ponaučenie pre
druhých - grabovaciu kartu bez audio časti nekupovať!
bwd (80)|30.3.2008 18:14
Našiel som vo Video ReDo, ktorý používam na strih MPEG2, možnosť
nastavenia, ktorú je vidieť na priloženom obrázku.

Po nastavení parametra 'Resync - Insert extra video frames' (je tam
ešte možnosť 'remove audio frames' a 'none'). Zvuk je posunutý už len
o zlomok sekundy na 90 minútach, predtým bol posunutý o skoro dve
sekundy. To by znamenalo, že tá asynchrónnosť nebude spôsobená
hodinovou frekvenciou a je pomocou tohoto výborného programu
opraviteľná. Nevie niekto, ako nastaviť ostatné parametre, aby som
dosiahol ešte presnejšej synchrónnosti?
VideoReDo.jpg
Ivo Mašek (10205)|30.3.2008 18:16
No on tazatel, kdyby měl čistokrevnou tv kartu od Leadteka, tak by problém se zvukem také neměl.
bwd (80)|30.3.2008 18:36
[QUOTE=Ivo Mašek;171069]No on tazatel, kdyby měl čistokrevnou tv kartu od Leadteka, tak by problém se zvukem také neměl.[/QUOTE]

No, on tazatel si doteraz myslel, že VC100 XP čistokrvná karta od Leadteka je.
Ivo Mašek (10205)|31.3.2008 06:35
[quote=bwd;171075]No, on tazatel si doteraz myslel, že VC100 XP čistokrvná karta od Leadteka je.[/quote]
No to jo., ale není to tv karta. Je to karta pouze pro grabování videa.
bwd (80)|31.3.2008 06:49
[QUOTE=Ivo Mašek;171140]No to jo., ale není to tv karta. Je to karta pouze pro grabování videa.[/QUOTE]

K videu patrí aj audio, preto som predpokladal, že to Leadtek
vyriešené má.

Ale včera večer som ešte urobil jeden pokus, ktorý dokázal,
že všetko má na svedomí soundkarta. Tá si žije skutočne
vlastným životom - nie je zosynchronizovaná s počítačovými
hodinami. Používal som kvalitný SoundBlaster, pretože on-boad
audio je o triedu nižšie (na viacerých mainboardoch som si to
všimol - šumí, skresľuje; s kvalitnou soundkartou je zvuk nepo-
rovnateľne lepší). Prehodil som nahrávanie do on-board audia
a nahrával som vyše štyroch hodín. Záznam je synchrónny
až do samého konca, teda môj problém je čiastočne vyriešený.
Teraz budem asi pátrať po nejakej soundkarte, ktorá by bola
synchronizovaná s centrálnymi hodinami.
StD (8612)|31.3.2008 08:44
...toho SB se rychle zbav. Uz davno tvrdim, ze je to kram, jako vse od Creative Labs.
bwd (80)|31.3.2008 10:10
[QUOTE=StD;171150]...toho SB se rychle zbav. Uz davno tvrdim, ze je to kram, jako vse od Creative Labs.[/QUOTE]

No jo, ale zvuk cez SB je ovela lepsi ako cez on-board Realtek "HQ"...
Pytkin (7947)|31.3.2008 12:30
BWD : ziadna karta nebude syncovana s videom , ak nema vnutri dake prepojenie hodin .. preto je najlepsie mat video kartu , ktora ma aj audio .. tam je sync zabezpeceny ..
marek62 (168)|1.4.2008 15:29
[QUOTE=Pytkin;171192]BWD : ziadna karta nebude syncovana s videom , ak nema vnutri dake prepojenie hodin .. preto je najlepsie mat video kartu , ktora ma aj audio .. tam je sync zabezpeceny ..[/QUOTE]

Mam Avermedia, taky to obcas blbne, nekdy ale i vlivem vypadku signalu, kostickovanim, opravuju pres VideoReDo, mas konkretni tip na kartu s prijmem DVB-T za rozumnou cenu?
bwd (80)|1.4.2008 17:06
[QUOTE=marek62;171359]Mam Avermedia, taky to obcas blbne, nekdy ale i vlivem vypadku signalu, kostickovanim, opravuju pres VideoReDo, mas konkretni tip na kartu s prijmem DVB-T za rozumnou cenu?[/QUOTE]

Nemám, začínam pátrať. Bol by som rád, keby sa ozval niekto,
kto už má nejaké testy za sebou. Mne ide hlavne o digitalizáciu
composite videa z iných zdrojov, tá Leadtek VC100 XP dáva
naozaj krásny obraz v porovnamí s inými chipsetmi, ktoré som
mal možnosť vyskúšať, dokonca krajší, ako karty Pinnacle, jediný
problém je s tým zvukom, že nejde cez kartu. Preto som teraz
objednal ďalší Leadtek - WinFast DTV2000 Hybrid, síce aj
s analógovým TV tunerom, ktorý mi je na kočku a dúfam, že bude
fungovať tak, ako si predstavujem. Po testoch, keď ju dostanem,
môžem napísať svoje skúsenosti.
Pytkin (7947)|2.4.2008 01:53
Ja by som si kupil toto

http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=684

A vonku pred tym lubovolny analogovy zdroj (bars aj DVB-T settopbox) ..
marek62 (168)|2.4.2008 09:02
Pytkin: hm, ja myslel neco, co by se vrazilo do pocitace jako ta Aver, prijimalo DVB-T, ale nahravalo obraz i zvuk pres sve udelatko bez vyuziti zvukovky na desce. Kdyz jsem se dival na nejake podobne karty, tak se tam nikde ve specifikacich o tomto nepise.