Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalni kamera jako webkamera

cuaron (244)|11.7.2007 00:11
Nevite nekdo, jestli je mozny pouzit digitalni kameru jako webkameru?
Co vsechno k tomu potrebuju? Diky.
stayman (12393)|11.7.2007 00:59
Kameru a kabel.
cuaron (244)|11.7.2007 16:02
Kameru strcim do firewaru? A pak je k tomu treba nejaky soft, ne?
Foolproof (2713)|11.7.2007 18:53
Je třeba postupovat obráceně, udělat si přehled softů pro webkamery a zjistit, jestli podporuje to rozhranní, co používá kamera. Mně jede jako webkamera i Mio A701, to je vlastně PDA s foťákem, ale "velkou" kameru jako device Panasonic DV jsem uspokojivě nerozchodil, protože mně ale už jede ten telefon, tak to dál neřeším.
stayman (12393)|11.7.2007 18:54
[QUOTE=cuaron;145782]Kameru strcim do firewaru? A pak je k tomu treba nejaky soft, ne?[/QUOTE]

Nie, do FireWire konektoru :-D a soft je uz na tebe, myslel som, ze vies co chces, ale umi to aj Messenger...
cuaron (244)|11.7.2007 19:51
Ja bohuzel nemam zkusenosti ani se zapojovanim beznych webkamerek. Doporucite mi nejakej soft k pouziti digitalni kamery coby webkamery? Treba kdyz budu chtit neco vysilat na svy stranky v realnym case.
ai (2993)|11.7.2007 23:27
pouzivat digitalni kameru jako webkameru neni moc prakticke , jsou potize pri upevneni, manipulaci, tripod na stul ?, kable, sundavat a zase pripevnovat, protoze ji urcite pouzivas i pro neco jineho

Kdyz jinak nedas tak,
zkousel jsem DV driver software, http://www.pantiltcam.com/TCamWeb/dvdriver.htm, ktere ti vytvori v PC driver, s tim, ze tu webkameru najdes treba v Messengeru nebo Skype (to jsou programy na komunikaci pres net, audio i video). Demo funguje tak, ze to jede 5min , pak ti vypadne obraz a musis to asi 3 kliky znovu rozject (stop, nebo exit a zase start), tak to vyzkousej.
Zkousel jsem i jine , ale uz si je nepamatuju

A co se tyce live feedback na wbsite, potrebujes VLC prehravac , server , ktery to tam bude davat.
Ten VLC muzes vyuzit i jinak jednoduse jako posilani videa na IP adresu aj., ovsem zase, tusim , ze potrebujes ten driver , abys to video z DV kamery nasel v tom VLC prehravaci jako jeden z moznych vstupu.
cuaron (244)|15.7.2007 02:20
Ok. Ten DVdriver funguje. ALe pise mi, abych si ho na svym webcam softu nastavil jako zdroj. Ja ho ale chci zkusit na internetovym videochatu, kde zadny nastaveni neni (jen "zapnout/vypnout" webkameru). Jaky program budu potrebovat?