Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přikazu na DVD + oprava menu

Zezul (96)|10.7.2007 09:26
Zdravim.
Neni někde v češtině popis přikazu a struktury na DVD.
http://www.dvd-replica.com/DVD/jumpss.php
Zezul (96)|10.7.2007 10:48
Poradi někdo zkušeny.

Mam DVD kde je menu.
Menu je v PGC 4 a ma 7 cell.
Když vložim DVD do přehravače, spusti se mi menu od 4 cell a ne od 1 ja by mělo.



Uložene IFO s tohoto DVD
http://www.edisk.cz/stahni/38591/DVD-IFO.ZIP_156.28KB.html
stayman (12393)|10.7.2007 11:52
Staci dat do FirstPlay

1 Set gprm(14) =(mov) 45054
2 (JumpSS) Jump to VTSM 2, Root menu (TTN 1)

A kebyze mi zbalis aj prvy VOB subor, opravim ti to DVD cele, zda sa mi, ze v title menu (VMGM) mas zbytocnosti, navyse uz si sa pokusal to opravovat...
Zezul (96)|10.7.2007 12:07
stayman (12393)|10.7.2007 12:17
Takze tam nie je nic dolezite (tie 2buttony ani nevidim, neviem preco), navyse mas u TitleMenu (aktivuje sa iba dialkovym ovladacom v reale) u precommandu jasny a priamy odkaz na RootMenu2 na tu Cell4, takze tie dva buttony ta nezaujmaju, a tak mozes kludne cele menu blanknut, mas tam len reklamu na EPIC a v tretom PGCN mas WARNING, s prikazom "Blank out all menu PGC", je to v pravom tlacitku mysi... Tak sa ti aj vsetky postcommandy prepisu do precommandov a nebude ti zbytocne DVD "cakat".
Zezul (96)|10.7.2007 12:48
Děkuji moc.
Je to OK a fachči to.
2 blbe řadky a ja do toho čučel 3 hodiny.
Ještě bych potřeboval nasměrovat na nějake dobre česke stranky nebo nějakou knihu v češtině kde bych se dočetl co znamenaji ty přikazy abych byl take tak chytrej a přiště nemusel otravovat tady.
stayman (12393)|10.7.2007 12:54
Skus najst WencaS stranky, nieco je aj na cdr.cz a nieco asi aj tu v diskusii. Ostatne neviem, som samouk.:-D
peco (772)|12.7.2007 07:48
[quote=Zezul;145669]Děkuji moc.
Je to OK a fachči to.
2 blbe řadky a ja do toho čučel 3 hodiny.
Ještě bych potřeboval nasměrovat na nějake dobre česke stranky nebo nějakou knihu v češtině kde bych se dočetl co znamenaji ty přikazy abych byl take tak chytrej a přiště nemusel otravovat tady.[/quote]

Hladaj napr. aj v casopise PiXEL, je tam clanok na pokracovanie " Pokrocile metody DVD Authoringu".

Ten clanok je dosti zaujimavy. Okrem toho v tam vysiel aj navod na DVDLabPro2, ktory tiez objasnuje strukturu DVD-Video.:-!!!
mirekv (7169)|17.7.2007 09:11
Taky doporučuju wencaSovy stránky, sice s PGCEditem nedělám, ale návod vypadá dobře a srozumitelně.
Zezul (96)|1.8.2007 09:05
Zdravim.
Od te doby co jsem tu psal se pomalu učim a už se mi podařilo opravit 2 DVD.
Narazyl jsem však na DVD na ktere čumim 2 dny a nevim si rady.
Toto DVD mi při spuštěni přeskoči nenu a začne hlavni film.
Nevim si rady protože logo a to blablabla o kopirovani neni obsažebe v menu ale přimo ve VTST.

http://www.edisk.cz/stahni/83144/Menu.zip_64.63KB.html

Pomužete ještě prosim.
stayman (12393)|1.8.2007 09:21
[QUOTE=Zezul;146959]Zdravim.
Od te doby co jsem tu psal se pomalu učim a už se mi podařilo opravit 2 DVD.
Narazyl jsem však na DVD na ktere čumim 2 dny a nevim si rady.
Toto DVD mi při spuštěni přeskoči nenu a začne hlavni film.
Nevim si rady protože logo a to blablabla o kopirovani neni obsažebe v menu ale přimo ve VTST.

http://www.edisk.cz/stahni/83144/Menu.zip_64.63KB.html

Pomužete ještě prosim.[/QUOTE]

Ak je to priamo v titule, musis si prezriet ten titul na urovni CELL a deletnut bez strachu tu neziadanu... Ostatne som ti pisal do SZ.
Zezul (96)|1.8.2007 16:43
Zaměnit ve FirstPlay Jump to Title 1 za Jump to VMGM Title menu a blanknout v title tu nežadanou jsem již zvladl včera sam.
To bylo jednoduche.
Šikulka že.
Mně spiš zajima zda to nejde udělat jinak.
Ve FirstPlay ho poslat přehrat jen 1 kapitolu v hlavnim titulu a pak na menu.
V menu pak změnit ať při stisknuti Tl 5 skoči na 2 kapitolu v hlavnim titulu.
stayman (12393)|1.8.2007 18:06
[QUOTE=Zezul;146988]Zaměnit ve FirstPlay Jump to Title 1 za Jump to VMGM Title menu a blanknout v title tu nežadanou jsem již zvladl včera sam.
To bylo jednoduche.
Šikulka že.
Mně spiš zajima zda to nejde udělat jinak.
Ve FirstPlay ho poslat přehrat jen 1 kapitolu v hlavnim titulu a pak na menu.
V menu pak změnit ať při stisknuti Tl 5 skoči na 2 kapitolu v hlavnim titulu.[/QUOTE]

A to uz koli comu? :OO Inak mne si nic podobne do SZ nepisal, co tu teraz spominas.
Zezul (96)|1.8.2007 18:44
No v te 1 kapitole hlavniho filmu je to blablabla, logo vyrobce a předehra než naběhne menu.
U normalnich filmu oželim i menu ale u hudebnich DVD některe uvodni videa jsou bombovni a nemaj chybu a fakt stoji za to si pohrat aby fungovaly.
Jsem fanda do hudebnich DVD a sbiram je už strašně dlouho.
stayman (12393)|1.8.2007 22:46
[QUOTE=Zezul;146992]No v te 1 kapitole hlavniho filmu je to blablabla, logo vyrobce a předehra než naběhne menu.
U normalnich filmu oželim i menu ale u hudebnich DVD některe uvodni videa jsou bombovni a nemaj chybu a fakt stoji za to si pohrat aby fungovaly.
Jsem fanda do hudebnich DVD a sbiram je už strašně dlouho.[/QUOTE]

Slo by to spravit dvoma sposobmi, das na tu prvu cell postcommand s urcitym nastavenim gprm, ktory ta hodi na hlavne menu, tam zadas nejaku podmienku, aby preskocilo (podla gprm) tu uz prehranu ceôô. Alebo skopcis ten titul cely do alsieho VTS a tam vyrusis vsetky tie ostatne cellss a takisto vyrusis v tomto hlavnom titule tu prvu cells, ta ti uz bude nanic. Nastavis ako ma DVD skakat jump, propadne call prikazmi a je to :D
Zezul (96)|2.8.2007 18:54
Ten 2 způsob byl jednoduchý a povedlo se.
Nešlo by vysvětlit po lopatě ten 1 způsob.Ten se mi nedaří.
Ne že by mi ten 2 způsob nevyhovoval ale tak se nejlépe vše naučím.

Dnes jsem byl v prodejně DVD a nechal jsem si pustit toto DVD.
Je poskládáno tak jak se o to snažím.
První se přehraje první cell s hlavního titulu a pak to skočí na menu.
Jak je možné že nějaký program pro odkódovaní DVD rozhaže strukturu toho DVD.
stayman (12393)|2.8.2007 19:03
Kopci DVDcka s DVDfab na disk, ten urcite nic nemeni... a az potom si pomen strukturu v PgcEdite. Ten druhy sposob niekedy nabuduce.
Zezul (96)|5.8.2007 13:16
[QUOTE=stayman;147046]Kopci DVDcka s DVDfab na disk, ten urcite nic nemeni... a az potom si pomen strukturu v PgcEdite. Ten druhy sposob niekedy nabuduce.[/QUOTE]

Neni dnes to niekedy nabuduce.

Když ho s VMGM Title menu pošlu přehrat Title 1 "Jump to Title 1" jakou podminku napsat v Title 1 aby přehral jen první cell. a vratil se spatky do VMGM Title menu.