Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Na jakém softu strihat AVCHD ??

petruskin (305)|9.7.2007 20:51
Zdravím přemýšlím konečně zas o koupi levnější hdv kamery. Mel jsem favorita v hc-3, ted spis HV 20 - s mpeg2 hd si poradí spousta softů Vegas pinacle od 10+ a pod. Rad bych si to ale ještě porovnal s kamerami co jedou do AVCHD kodeku -výhodou by pro mě bylo neopotřebování hlav a dropty, nevýhodou nutnost laptopu při delším natáčení /např Sony HDV HDR-SR5E s 40 GB je docela malo -ale v možnostech me peněženky/. Co ale opravdu o AVCHD nevím - NA JAKYM DOSTUPNYM A JEDNODUCHYM SOFTU TO STRIHAT? A JAK VYKONY COMP POTRBUJI. Mam C2DUO 6600 a 2048 DDR2 RAM. Děkuji
stayman (12393)|10.7.2007 01:24
[QUOTE=petruskin;145636]Zdravím přemýšlím konečně zas o koupi levnější hdv kamery. Mel jsem favorita v hc-3, ted spis HV 20 - s mpeg2 hd si poradí spousta softů Vegas pinacle od 10+ a pod. Rad bych si to ale ještě porovnal s kamerami co jedou do AVCHD kodeku -výhodou by pro mě bylo neopotřebování hlav a dropty, nevýhodou nutnost laptopu při delším natáčení /např Sony HDV HDR-SR5E s 40 GB je docela malo -ale v možnostech me peněženky/. Co ale opravdu o AVCHD nevím - NA JAKYM DOSTUPNYM A JEDNODUCHYM SOFTU TO STRIHAT? A JAK VYKONY COMP POTRBUJI. Mam C2DUO 6600 a 2048 DDR2 RAM. Děkuji[/QUOTE]

Vegas 7.0e a to PC by malo stacit.
petruskin (305)|11.7.2007 21:10
Dekuji.
milhaus65 (76)|27.7.2007 18:31
Tak se mi dostaly do rukou ukázky s Panasonika SD-1 v AVHCD. Na PS3 jsem to pouštěl v 1080i na 107 cm plazmě a kvalita videa vynikající, překvapilo mě to. Zkusil jsem tyto soubory do PC a Pinnacle v 11 je v pohodě načte, dá se snimi pracovat, ale jo to pomalé. POje PC (AMD 64 3500+, 2GB RAM) s tím má co dělat. Jenom přehrátí tohoto souboru v WMplayeru zebere 100% výkonu. Datový tok prúměrných 15 MB/s, asi v realu rozkomprimovává. Zkoušel jsem udělat z toho udělat klasické PAL DVD 16:9 , čas oproti zpracování DV souboru z miniDV asi x3 , přechody kromě prolínačky OK. Výsledné DVD video v PALu opět výborné.
Jenom se mi zdálo , že původní soubor přehrávaný v 1080i má při pohybu kamery na svislých čarách- stěnách - sloupech lehký strobo efekt. Co s tím ? Bylo to točičem špatně nastaveno, nebo je to tak. Záběr byl za slunečného dne .
Terka (274)|8.8.2007 15:46
2 milhaus65:
muzes prosim strcit nekam ukazku z SD-1?
milhaus65 (76)|9.8.2007 20:44
[QUOTE=Terka;147422]2 milhaus65:
muzes prosim strcit nekam ukazku z SD-1?[/QUOTE]


Je toho hodně, napiš mi na [email]mstrom@wo.cz[/email] mail a pošlu DVD.
Jinak jsem už SD1 koupil a je uplně super.
vlada (3470)|9.8.2007 23:37
petruskin
AVCHD kamery natáčejí logicky dle názvu do MPEG-4 AVC alias h.264.

Problém je zatím v tom, že ffmpeg/libavcodec nepodporuje PAFF (což je způsob prokládání, který používají AVCHD kamery). Takže všechny free programy se při AVCHD videu zhroutí. Týká se to Avidemuxu, ffdshow, MPlayeru, VLC, DGAVCDec atd. Snad to bude brzy napraveno....
stayman (12393)|10.8.2007 02:25
[QUOTE=vlada;147480]petruskin
AVCHD kamery natáčejí logicky dle názvu do MPEG-4 AVC alias h.264.

Problém je zatím v tom, že ffmpeg/libavcodec nepodporuje PAFF (což je způsob prokládání, který používají AVCHD kamery). Takže všechny free programy se při AVCHD videu zhroutí. Týká se to Avidemuxu, ffdshow, MPlayeru, VLC, DGAVCDec atd. Snad to bude brzy napraveno....[/QUOTE]

Aky je to sposob prekladania??? :eek:
vlada (3470)|10.8.2007 02:39
U MPEG-4 AVC existují 2 způsoby - MBAFF a PAFF. První zmiňovaný způsob komprimuje prokládaně volitelně po makroblocích. To znamená, že jeden makroblok ve snímku může být komprimovaný progresivně druhý prokládaně. Zvyšuje to efektivitu komprese tím, že místa s minimálním pohybem a bez interlace artefaktů jsou líp komprimovaná (progresivně).

PAFF komprimuje pouze celý snímek prokládaně nebo progresivně. Měl by to tedy být jednodušší způsob. V podstatě se s jeho použitím ani nepočítalo. Třeba x264 jej ani neimplementuje (má lepší MBAFF) jenže na straně dekoderu už to je problém, protože plno SW i HW enkoderů PAFF používá. O problému ale vývojáři FFMPEG ví, tak snad bude brzy vyřešený.
stayman (12393)|10.8.2007 04:42
Aha, no tak to je fakt ich problem ;)
Foolproof (2713)|10.8.2007 22:05
Jak dostane do Vegasu H.264 z té kamery by mě i zajímalo.
Ze satelitu obraz jsem tam sice přes VFAPI dostal, ale zvuk musí být ve wav. Byl to poměrně malý vzorek, práce přes frameserver s takovýmto formátem u trochu většího souboru může být dobrodružství.:)
stayman (12393)|10.8.2007 22:36
[QUOTE=Foolproof;147588]Jak dostane do Vegasu H.264 z té kamery by mě i zajímalo.
Ze satelitu obraz jsem tam sice přes VFAPI dostal, ale zvuk musí být ve wav. Byl to poměrně malý vzorek, práce přes frameserver s takovýmto formátem u trochu většího souboru může být dobrodružství.:)[/QUOTE]

Normalne, ci co to ma tam natlacit??? :D U AVCHD kamier je vacsinou zvuk AC3, takze aj ten tam dostane v pohode, aj 5.1. ;)
vlada (3470)|10.8.2007 23:13
Co jsem zkoušel, tak Vegas má interní podporu h.264, sice ořezanou, ale mohlo by to vyjít. AC3 by po nainstalování Architectu asi taky neměl být problém. Otázka je, jak se na tohle bude Vegas tvářit, když to je v TS kontejneru. No každopádně na http://www.zshare.net/download/307776947097cb/ máte ukázku z Panasonic HDC-SD1, tak to můžete ozkoušet.
Foolproof (2713)|11.8.2007 01:16
System to naprosto bez problemu přehraje, Vegas se chová, jako vždycky, když to není DV.:)
Nechtělo se mi s tím hrát, možná zítra.
stayman (12393)|11.8.2007 10:21
[QUOTE=Foolproof;147602]System to naprosto bez problemu přehraje, Vegas se chová, jako vždycky, když to není DV.:)
Nechtělo se mi s tím hrát, možná zítra.[/QUOTE]

To akurat dokazuje, ze Panasonic vyraba nejaky paskvil, pretoze zo Sony kamier nie je problem m2ts stream nacitat B-)
Foolproof (2713)|11.8.2007 12:32
M2ts je snad MPEG2 a ne H.264 nebo se pletu ?
Foolproof (2713)|11.8.2007 14:24
Pokud jenom střih, tak se to dá s přesností na packet v TSPacketEditoru, naprosto bez problémů
Foolproof (2713)|11.8.2007 16:02
Po troše laborování.
Ten transport stream nenačetlo nic.
Udělal jsem demux v TSRemux, přestalo to i hrát v DirectShow (asi dělá něco blbě i když stream identifikoval dobře)
Demux v MediaPlayerClassic - úspěch, Vegas sice na video *.h264 ani neťukl, ale dostal jsem to do UleadVideoStudio11, stříhat cokoliv.Zvuk ne a ne, takže tam bude zádrhel, nevzalo to nic, ten zvuk je nějaký nestandard a hrubý. Takže jsem ze zoufalství sestavil graf na wav destination a ten wav dal do toho Uleadu.
Vyexportovat se to dá do čehokoliv.
Nějaký takový jednodušší editační soft jako je ten Ulead by se měl dodávat ke kameře automaticky, drtivé většině uřivatelů bude dostačovat.
V pokusech do Vegasu jsem nepokračoval, vím z minulých experimentů, že AC3 jako stream nespolkne.
stayman (12393)|11.8.2007 22:19
[QUOTE=Foolproof;147637]M2ts je snad MPEG2 a ne H.264 nebo se pletu ?[/QUOTE]

Veru pletes a preto debata nemoze pokracovat. Inak niekde na internete som vzhliadol, ze vraj vo Vegase8 bude podpora aj pre Panasonic kamery a inak sa zhodli vsetci, ze Panasonic si robi svoj "NEstandard" pre ten AVCHD stream, dokonca nejde prehrat ani z placky na HDDVD pristrojoch.:cool:
ai (2993)|11.8.2007 22:31
"v 1080i má při pohybu kamery na svislých čarách- stěnách - sloupech lehký strobo efekt"

"U MPEG-4 AVC existují 2 způsoby - MBAFF a PAFF"

Neni to prave problem uz v principu toho AVC mpeg4, ze pri pomalych svencich to bude vzdy tedy cukat ?
milhaus65 (76)|12.8.2007 01:21
No nevím, já m2t z Panasonic HDC-SD1 bez problemů spustím v Playstaion 3 od Sony, Pinnacle 11.1 , WMplayer 11. Měl by to být standart AVC. Stream se dá přehrát v PS3 jak z karty SDHC tak z DVD jako soubor m2t, jenom tady asi nestíhá mechanika dávat data tak to někdy pocukne. Pokud vytvořím přímo z dodaného softu ke kameře AVCHD disk (na medium DVD 4,7 GB) tak to vytvoří menu,v Blueray mechanice PS3 se to tváří jako AVCHD disk, video z toho leze přes HDMI 1080i a hraje to bez problemů. V normální DVD mechanice je to nečitelné.
vlada (3470)|12.8.2007 10:38
Takže tady jsou moje výsledky:
Video je MPEG-4 AVC 1088i PAFF High Profile @ Level 4. Z toho už logicky plyne, že Vegas to nemůže načíst, protože k dekódování h.264 používá QuickTime. Jak známo QuickTime je jeden z nejhorších AVC dekoderů, zvládá pouze baseline profil a částečně main profil. Zvuk je obyčejný AC3.

Zmíněné video hraje O.K. přes Haaliho splitter/CoreAVC/ffdshow. Akorát první frame je lehce nabořený, ale jenom při prvnim přehrání. Remux do MKV přes DirectShow je O.K. a přehrávání se stejným výsledkem jako originál. Remux do TS v (TSRemux) je taky O.K. a Vegas potom načte z videa aspoň zvuk (tvrdí sice, že to je MPEG, ale budiž). Načtení video do VirtualDubu přes AviSynth a DirectShowSource je taky bezproblémový.

Teď ale nastávají průsery - demuxnutý video nehraje (TSRemux). Ale možná chybí nějaký source filtr, který je zapotřebí. Každopádně po muxu do MP4 (YAMB/MP4Box) a MKV (MKVToolnix) je to video zbořený (kostičkuje, škube, zelená atd.) Takže při demuxu nastane nějaký problém. Kupodivu to asi nebude v TSRemuxu, protože stejně se chová i demuxnutý video z MKV (udělanýho přes graphedit, který jinak hraje).

Zvuk je AC3 a po demuxu normálně funguje (MPC - interní dekoder, ViPlay - ffdshow).

Pokud by se udělalo falešný AVI přes VFAPI a Avisynth, tak by asi nebyl problém dostat to do Vegasu, ale to jsem nezkoušel.
Foolproof (2713)|12.8.2007 12:49
Všiml jsem si, že v poslední době vyšlo několik dalších verzí TSRemuxu, takže moje neúspěchy s tímto programem asi tkví v používání nějaké zastaralé verze, opravy vycházejí prakticky obden, takže moc důvěry ve mně nevzbuzuje.
Zjistil jsem, že je relativně výhodné používat demux funkce v Tools MediaPlayerClassic, tento player za podpory pár filtrů otevře a přehraje jakýkoliv paskvil a tím, že to otevře, je prakticky vystaráno.
stayman (12393)|12.8.2007 19:49
[QUOTE=vlada;147697]Takže tady jsou moje výsledky:
Video je MPEG-4 AVC 1088i PAFF High Profile @ Level 4. Z toho už logicky plyne, že Vegas to nemůže načíst, protože k dekódování h.264 používá QuickTime. Jak známo QuickTime je jeden z nejhorších AVC dekoderů, zvládá pouze baseline profil a částečně main profil. Zvuk je obyčejný AC3.

Zmíněné video hraje O.K. přes Haaliho splitter/CoreAVC/ffdshow. Akorát první frame je lehce nabořený, ale jenom při prvnim přehrání. Remux do MKV přes DirectShow je O.K. a přehrávání se stejným výsledkem jako originál. Remux do TS v (TSRemux) je taky O.K. a Vegas potom načte z videa aspoň zvuk (tvrdí sice, že to je MPEG, ale budiž). Načtení video do VirtualDubu přes AviSynth a DirectShowSource je taky bezproblémový.

Teď ale nastávají průsery - demuxnutý video nehraje (TSRemux). Ale možná chybí nějaký source filtr, který je zapotřebí. Každopádně po muxu do MP4 (YAMB/MP4Box) a MKV (MKVToolnix) je to video zbořený (kostičkuje, škube, zelená atd.) Takže při demuxu nastane nějaký problém. Kupodivu to asi nebude v TSRemuxu, protože stejně se chová i demuxnutý video z MKV (udělanýho přes graphedit, který jinak hraje).

Zvuk je AC3 a po demuxu normálně funguje (MPC - interní dekoder, ViPlay - ffdshow).

Pokud by se udělalo falešný AVI přes VFAPI a Avisynth, tak by asi nebyl problém dostat to do Vegasu, ale to jsem nezkoušel.[/QUOTE]

Hmm, chudak Panasonic a to si chcel machrovat :D :D :D
Foolproof (2713)|12.8.2007 20:32
Snad spíš chudák Vegas, když za svou pořizovací cenu nedokáže to, co množina amaterských programů, z nichž některé spíchli před spaním po 5ti pivech. :) (Nebo po 6ti ?)
stayman (12393)|12.8.2007 20:35
[QUOTE=Foolproof;147743]Snad spíš chudák Vegas, když za svou pořizovací cenu nedokáže to, co množina amaterských programů, z nichž některé spíchli před spaním po 5ti pivech. :) (Nebo po 6ti ?)[/QUOTE]

Ano, v amaterskych mozna, ale v profi najdes casto soft, co musis video dokonca muxnut, aby si ho nacital, alebo si ho naberu do svojich internych kodekov. Hold amatercina je amatercina, tam si mozes ostat aj s vladom a laborovat dalej :D
ai (2993)|12.8.2007 22:10
[QUOTE=stayman;147744]Ano, v amaterskych mozna, ale v profi najdes casto soft, co musis video dokonca muxnut, aby si ho nacital, alebo si ho naberu do svojich internych kodekov. Hold amatercina je amatercina, tam si mozes ostat aj s vladom a laborovat dalej :D[/QUOTE]

Tak treba v tomto vlakne vykladas akorat velke kulove a navic je obvinujes z amaterismu, tim, ze se snazi poradit free softy ? nebo open source, myslis to vazne ?
Foolproof (2713)|13.8.2007 00:07
[quote=Foolproof;147637]M2ts je snad MPEG2 a ne H.264 nebo se pletu ?[/quote]

[quote=stayman;147678]Veru pletes a preto debata nemoze pokracovat.[/quote]

Je velmi snadné z někoho udělat debila, myslím si, že pravý odborník by odpověděl něco v tom smyslu jako že tak i tak, tedy i mpeg2 i H.264, (i když Vlada tam má *.mts). Toto tvrzení opírám o údaje z netu, kde píší (snad nejsou taky popletení):The .M2TS files contain a BDAV MPEG-2 transport stream. Each stream has its own file and their names are of the form #####.M2TS (a five-digit number followed by .M2TS). Files with the same number are related. .....

Já to tedy chápu tak, že takový extender je používán na MPEG2 BlueRay.

Takže se zase tak moc nepletu a tvoje reakce tím pádem byla snad úmyslně provokující nebo výkřik neznalosti nebo .... je to konečně jedno, ale podle mě vzhledem k odborným skutečnostem nevhodná.

:-(((
vlada (3470)|13.8.2007 01:04
Foolproof
Je to tak. M2TS (modifikace TS) je video používané na BR discích, může tedy obsahovat MPEG-2, MPEG-4 i VC-1. HD DVD používá EVOB - modifikaci PS.

Chyba je jednoznačně na straně SONY/Vegasu, který není schopný naprogramovat vlastní MPEG-4 AVC dekoder. Není ani ochotný koupit licenci nějakého jiného dekoderu (například CoreAVC) případně doprogramovat PAFF a používat libavcodec, což LGPL licence umožňuje. Místo toho používají zdarma dostupný ale zoufalý QuickTime.

Já s tim videem nepotřebuju nijak machrovat. Prostě se mi zdálo jako nejjednodušší možnost zveřejnit nějakou ukázku, na který si může každý otestovat, který program s tím umí pracovat a který ne.
stayman (12393)|13.8.2007 13:59
[QUOTE=ai;147750]Tak treba v tomto vlakne vykladas akorat velke kulove a navic je obvinujes z amaterismu, tim, ze se snazi poradit free softy ? nebo open source, myslis to vazne ?[/QUOTE]

Ak si myslis, ze free softy to zvladnu, tak ukaz ktory. Inak machrujes tiez :D A ja som totiz na rzdiel od teba poradil, poradil som, ze AVCHD zvlada Vegas v pohode a aj som poradilm ze na Panasonic si budu musiet pockat, kdezto ty si neporadil nic a zaujmas sa iba o moju osobu, si zase iba osobny a nepriniesol si ziadne osozne informacie pre ostatnych. Ak mas nejaky problem, tak si to hod, ale tvoje osobne invektivy tu nikoho nezaujmaju, alebo ta nechala zena, ci si sa preorientoval??? \\/
stayman (12393)|13.8.2007 14:00
[QUOTE=vlada;147759]Foolproof
Je to tak. M2TS (modifikace TS) je video používané na BR discích, může tedy obsahovat MPEG-2, MPEG-4 i VC-1. HD DVD používá EVOB - modifikaci PS.

Chyba je jednoznačně na straně SONY/Vegasu, který není schopný naprogramovat vlastní MPEG-4 AVC dekoder. Není ani ochotný koupit licenci nějakého jiného dekoderu (například CoreAVC) případně doprogramovat PAFF a používat libavcodec, což LGPL licence umožňuje. Místo toho používají zdarma dostupný ale zoufalý QuickTime.

Já s tim videem nepotřebuju nijak machrovat. Prostě se mi zdálo jako nejjednodušší možnost zveřejnit nějakou ukázku, na který si může každý otestovat, který program s tím umí pracovat a který ne.[/QUOTE]

Zaujmave, vsetky streamy z ostatnych kamier a to nielen zo Sony Vegas v pohode nacita a z toho Panasonicu nie, ale chyba je vo Vegase, mas naozaj moc dobru logiku !!!!
stayman (12393)|13.8.2007 14:03
[QUOTE=Foolproof;147757]Je velmi snadné z někoho udělat debila, myslím si, že pravý odborník by odpověděl něco v tom smyslu jako že tak i tak, tedy i mpeg2 i H.264, (i když Vlada tam má *.mts). Toto tvrzení opírám o údaje z netu, kde píší (snad nejsou taky popletení):The .M2TS files contain a BDAV MPEG-2 transport stream. Each stream has its own file and their names are of the form #####.M2TS (a five-digit number followed by .M2TS). Files with the same number are related. .....

Já to tedy chápu tak, že takový extender je používán na MPEG2 BlueRay.

Takže se zase tak moc nepletu a tvoje reakce tím pádem byla snad úmyslně provokující nebo výkřik neznalosti nebo .... je to konečně jedno, ale podle mě vzhledem k odborným skutečnostem nevhodná.

:-((([/QUOTE]

Presne !!! m2ts das na placku BluRay aalebo HDDVD a mas pokoj, kdezto Panasonic si streamy vyraba "vlastne" kde ma problem aj sam zo seboou. Ak chces nieco svetove, tak sa aj drz svetoveho standardu, tak problem mat nebudes !!!! Vo vo vo tom to je a nie vo tom, co dokazes "pochopit" ty. To je totiz amaterizmus a nikoho to nezaujma.:cool:
vlada (3470)|15.8.2007 12:40
Víš, on MPEG-4 AVC alias h.264 je ISO standard a ty videa z Panasonicu jsou podle toho standardu. Takže pokud to Vegas nebere je to pouze jeho chyba, protože nepodporuje kompletně daný ISO standard.
stayman (12393)|15.8.2007 13:09
[QUOTE=vlada;147906]Víš, on MPEG-4 AVC alias h.264 je ISO standard a ty videa z Panasonicu jsou podle toho standardu. Takže pokud to Vegas nebere je to pouze jeho chyba, protože nepodporuje kompletně daný ISO standard.[/QUOTE]

Ako vies? Uz som pisal, Panasonic si to robi po svojom, mas problem taky stream dat na placku BluRay, precitaj si ine diskusie, ved ty si sem dal ten stream, nie ja.:rolleyes:
Foolproof (2713)|15.8.2007 20:24
Ten stream, co sem dal Vlada normálně hraje. DirectShow to otevře a přes frameserver to dostaneš i do Vegasu, ale přímo to tam prostě nejde nebo to potřebuje mít nainstalovaný nějaký neznámý kodek.

Není tragedií, že to Vegas přímo nezebere, ale to , že vypíše hlášku "Nejde to". To nemusí psát, proč nenapíše např. "I cannot find dekoder for MediaType CLSID XXXXXXXXXXXXX and MediaSubType CLSID xxxxxxxxxxxxxxxx " nebo něco co by tu "amatérštinu" jak to nazýváš ty alespoň napodobilo ?
Když je chyba ve streamu, jak tvrdíš ty, tak by to přece nenačetlo nic nebo by ti "amatéři" vypsali něco jako "Error in packet number xxxxxxx" atp., což je běžné.

To by si ovšem vyspělejší uživatel od nich nekoupil vyšší "zdokonalenou" verzi, ale prdl by tam něco od těch "amatérů" a vlastně by fungoval dál a zřejmě zadarmo.
stayman (12393)|15.8.2007 22:10
[QUOTE=Foolproof;147954]Ten stream, co sem dal Vlada normálně hraje. DirectShow to otevře a přes frameserver to dostaneš i do Vegasu, ale přímo to tam prostě nejde nebo to potřebuje mít nainstalovaný nějaký neznámý kodek.[/QUOTE]


To je ono :D
davs (80)|7.11.2007 12:50
Zdravim,

trosku bych s dovolenim ozivil toto vlakno - chci koupit Canon HG10, ktera ma jen AVCHD vystup. Nicmene ve Vegasu to editovat urcite nepujde.

Existuje nejaky jiny jednoduchy soft pro editaci? Stacilo by mi mit moznost film rozdelit a prevest do jineho formatu (na web). Je neco takoveho?

Diky

D.
vwilson (0)|7.11.2007 20:11
mam Panasonic HDC SD1 ta mimo jiné umí nahrát zvuk 5,1. Mám za sebou pokusy s Pinnaclem11 ultimate, dále s Nerem 7 (Nerovision 4,9,7,2) a Ulead VS 11. Rozdíly ve výsledné kvalitě jsou značné.Neřeším zatím HD,spokojím se s kvalitou DVD. Ve všech programech (více méně bez problémů) jsem jako výsledný exportní soubor vytvořil mpeg2 pro další použití. Problém je v záběrech s rychlým pohybem. NERO ten pohyb rozloží do trhanců a je to k nekoukání, ale udělá pěkný 5,1 zvuk.Jinak možnosti střihu a vylepšení jsou slabé. ULEAD VS11 udělá pohyb SILNĚ rozmazaný, statické scény jsou ostré, zvuk je 5,1.Možnosti střihu jsou poměrně uspokojivé i různých efektů je dost.Poněkud však více zatěžuje PC. Nakonec PINNACLE 11 udělá nejlepší obraz, ostrý i v tom rychlém pohybu.Efektů je dost možnosti střihu bohaté. ALE na výstupu umí udělat 5,1 zvuk pouze z vlastních úprav.(Mohu si zvolit odkud půjde doprovodná hudba, nebo přidaný komentář ale originální 5,1 zvuk z kamery je již na vstupu do editace pouze stereo!!! Kameru mam od dubna,mam asi 40GB natočeného materialu, koupené programy a nejsem zatím spokojen. Pomůže někdo??
Mám printscreeny z Ulead a Pinnacle tech snímků v pohybu.
davs (80)|7.11.2007 20:46
vwilson: vidim, ze to je silena veda :( to me prave na AVCHD dosr stve, jak to je prilis nove a nedoresene. Docela me to odrazuje od zakoupeni Canon HG10, ktera ma vystup pouze AVCHD. Abych pak netravil mladim resenim takovychto problemu, nejsem do videa zase takovy fanda :(
stayman (12393)|7.11.2007 21:29
Vegas vie strihat AVCHD
davs (80)|7.11.2007 23:12
stayman: vegas podle me neumi Canon AVCHD, ci ano?
vlada (3470)|8.11.2007 00:22
Vzhledem k tomu, že nejnovější verze ffmpeg už umí PAFF u MPEG-4 AVC, tak se střihem toho videa už by žádný problém neměl být. Nový ffmpeg/libavcodec je v posledních testovacích verzích ffdshow a možná i v Avidemuxu (to jsem ještě netestoval). Vegas sám o sobě s tím bude mít asi pořád ještě problémy, pokud i nadále používá pro dekompresi Quicktime. Ale verzi 8 jsem ještě nezkoušel, třeba na tom zapracovali a používají už něco normálního...
stayman (12393)|8.11.2007 13:28
[QUOTE=vlada;155197]Vzhledem k tomu, že nejnovější verze ffmpeg už umí PAFF u MPEG-4 AVC, tak se střihem toho videa už by žádný problém neměl být. Nový ffmpeg/libavcodec je v posledních testovacích verzích ffdshow a možná i v Avidemuxu (to jsem ještě netestoval). Vegas sám o sobě s tím bude mít asi pořád ještě problémy, pokud i nadále používá pro dekompresi Quicktime. Ale verzi 8 jsem ještě nezkoušel, třeba na tom zapracovali a používají už něco normálního...[/QUOTE]


ano, implementovali ffdshow:D
Foolproof (2713)|8.11.2007 14:30
Ani tak neimplementovali, jako přestali úmyslně blokovat.:D :D
vlada (3470)|8.11.2007 18:04
U AVI to fungovalo s ffdshow odjakživa. Ale s PS/TS/MP4 a h.264 to přes ffdshow nešlapalo. Ty chtěl hnát Vegas přes QuickTime a tím pádem přečetl tak 1 soubor z deseti.
Foolproof (2713)|8.11.2007 20:51
Vegas podle mě, pokud nenajde vhodný nástroj ve svých pluginech sáhne do VfW kategorií v systemu.
To avi na obrázku má video v H.264 a neznám jiný VfW dekoder, než FFDShow, který by to uměl.Default je to tam zakázané, ale po povolení už s Vegasem spolupracuje. H.264 jsem napsal a v AVI.Pokud není přítomno FFDShow, nic.
Bylo hodně diskuzí i o AC3 zvuku apod, nalezl jsem zmínku....., jmenuje se to AC3ACM parser a pokud je nainstalovaný v systemu, hned se Vegas chová jinak.:)

S MP4 obsahujícím h.264 trvá nadále na Quicktime, ale lze ho ojebat s tím avi
TS se chová různě, někdy se zhroutí, někdy načte jenom zvuk, zase lze ojebat s avi
MKV se zhroutí, zase lze ojebat s avi.

Akorát je s tím jakási práce navíc a výstup bude rekompresován, takže to má význam pouze tehdy, když tam budou zásadní zásahy do původního videa.:)
davs (80)|8.11.2007 20:56
Vlada: diky, snad jsem tedy pochopil spravne, ze to neni problem. Ackoliv v nazvech tech SW se vubec nevyznam :)
lordmystic (65)|12.11.2007 21:52
tak také přihodím trochu svých praktických zkušeností. vegas 8a umí stříhat AVC v HD rozlišení. nemám tedy přímo zdroj z kamery, jen z mé HV10 uložený záznam komprimovaný do AVCHD s datovým tokem cca. 8Mbps. střih ale není úplně plynulý a tak svižný jako m2t z pásky, hlavně když posouvám časovou osu a mění se náhledy v timeline. procesorem to nebude, vytížen při editaci na méně jak 30% a to mám čtyřjádro na 3,3GHz. udělal jsem dobře že jsem sáhl po miniDV, opravdu je to nejpohodlnější řešení co se týká střihu na pc. na druhou stranu výsledná videa stejně budu ukládat v drtivé většině jako AVCHD, takže možná pro někoho kdo si nechce se střihem moc vyhrát, stačí mu jen základní úpravy, tak je taková videokamera ta pravá.
ukzrg (5)|14.11.2007 13:20
Vcera jsem cely vecer stravil tim, ze jsem se pokousel nacist MTS file z Panasonicu sd1 do SV8a a bohuzel bez uspechu. Dokazu ho nacist do UVS11 i Nero Vision, ale do Vegasu nikoliv - nezna format.
Mate nekdo nejake finalni reseni?
stayman (12393)|14.11.2007 15:46
[QUOTE=ukzrg;155738]Vcera jsem cely vecer stravil tim, ze jsem se pokousel nacist MTS file z Panasonicu sd1 do SV8a a bohuzel bez uspechu. Dokazu ho nacist do UVS11 i Nero Vision, ale do Vegasu nikoliv - nezna format.
Mate nekdo nejake finalni reseni?[/QUOTE]

No 8.0a by tomal vediet uz v pohode

Improvements and bug fixes for reading HDV and AVCHD formats, including support for additional consumer AVCHD camcorder files.

Uz ti len ostava sa obratit na support, alebo servis Panasonicu :D