Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyroba klipu z DVD do WMV

driller (19)|3.7.2007 08:56
Rad bych pozadal o radu pro prevod klipu z DVD do WMV. Potrebuji proste vystrihat klipy z filmu na DVD a prevest je do WMV. Zkousel jsem primy import VOBu do Vegasu 7.0 ale Vegas mi na tom mrzne - PC je slusny, zadny Celeron, pameti dost. Zatim tedy prevadim pres ConvertMovie 2.2 DVD do AVI (kodek DivX), AVI pak natahnu do Vegasu a striham a exportuji. Vyhovuje mi moznost strihani ve Vegasu, protoze nemusim do nejakeho okna (napr. jako u Pinnacle), jen natahnu mysi po ose co chci vyexportovat jako klip a dam export. Ale prevodem pres AVI v DivXu asi zbytecne ztracim na kvalite a mozna i cas. Muzete mi prosim poradit Vase zkusenosti pripadne jine nastroje? Diky!
Krist (376)|3.7.2007 10:13
Zkus VirtualDubMod nebo VirtualDubMpeg2. popr. to z nej pres frameserver nahnat do Vegasu dle https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7469 (posledni prispevek od Foolproof )
S temi VOBy me to taky stve, ve starsim Vegasu6 nebyl s importem problem, v 7 me to obcas taky mrzne :(
driller (19)|3.7.2007 10:51
Diky, fakt uvazuju o prechodu zpet na verzi 6.0 ...
Foolproof (2713)|3.7.2007 17:20
Převod do wmv ve Vegasu je děs, hrůza, bída a utrpení.

Pokud to potřebuji, dělám to v AvivoXCode, kvalita je stejná - stejný kodek či enkoder a je to asi 150x (slovy stopadesát) rychlejší.:)
Whitejoker (616)|3.7.2007 19:39
nešlo by to ve Windows movie maker?
Wmv snad je jejich proprietání formát ..,
Krist (376)|3.7.2007 21:05
jeste me napada procoder
driller (19)|3.7.2007 22:20
Windows movie maker jsem zkousel, take neumi s VOBem, i kdyz jsem ho "prejmenoval" na .mpg.
Foolproof (2713)|4.7.2007 00:02
[quote=driller;145223]Windows movie maker jsem zkousel, take neumi s VOBem, i kdyz jsem ho "prejmenoval" na .mpg.[/quote]

Přejmenovat to nejde - demuxnout na video a audio, ale extra streamy tam asi taky nejdou.

One click enkoder.
Foolproof (2713)|4.7.2007 00:15
Umí to i Total Video Converter, ale je to pomalé jako ten Vegas

http://www.effectmatrix.com/total-video-converter/
stayman (12393)|4.7.2007 00:36
Tak neviem, nevsimol som si, ze by bol problem s importom VOB suborov (a celkovo Mpeg2 suborov, striham aj z takych kamier a verte, ze roznych..) do Vegas7 a ani som si nevsimol, ze by bol pri tych istych nastaveniach (to je jedine dolezite a zavisle) prevod do WMV rychlejsi inde. Skuste WMEnkoder, je to pecka priamo od vynalezcu.
Miuvek (858)|4.7.2007 10:09
Já bych se taky přimlouval za WMEncoder - akorát teď si nejsem jistý, jestli bere i elementary streams (ES) nebo jen program stream (PS).
Já bych postupoval takto (Vegas nemám):
Demux VOBů (ProjectX nebo VobEdit) -> Střih v MPEG2Schnitt (jednoduchý komfortní bezeztrátový střih) -> WME
pokud WME nepodporuje ES, pak ještě před ním provést multiplex do PS (*.mpg) - buď pomocí mplex (free) nebo MPEGtools od TMPGenc (není free).

Je tu ještě jedna možnost - stříhat přímo v ProjectX a ukládat jako *.m2p (volba v process window). Střih v PX je ale méně komfortní a lze tuším stříhat i na konci střihu jen po I-framech.
driller (19)|6.7.2007 22:20
Diky moc za rady, pokusim se vse vyzkouset a dam vedet vysledek.
driller (19)|6.7.2007 22:53
[QUOTE=Miuvek;145237]Já bych se taky přimlouval za WMEncoder - akorát teď si nejsem jistý, jestli bere i elementary streams (ES) nebo jen program stream (PS).
Já bych postupoval takto (Vegas nemám):
Demux VOBů (ProjectX nebo VobEdit) -> Střih v MPEG2Schnitt (jednoduchý komfortní bezeztrátový střih) -> WME
pokud WME nepodporuje ES, pak ještě před ním provést multiplex do PS (*.mpg) - buď pomocí mplex (free) nebo MPEGtools od TMPGenc (není free).

Je tu ještě jedna možnost - stříhat přímo v ProjectX a ukládat jako *.m2p (volba v process window). Střih v PX je ale méně komfortní a lze tuším stříhat i na konci střihu jen po I-framech.[/QUOTE]
Ten postup je genialni, hlavne diky strihu v MPEG2Schnitt. Ten mi maximalne vyhovuje. Mam ale zatim jeden problem, nemohu ziskat zvuk. Nejsem zadny odbornik, ale pochopil jsem, ze DEMUXem mam asi rozumet zikani zvlast video a audio stopy z VOBu. Bohuzel pokud pouzivam VobEdit, vse projdem, ale audio ziskam je ve WAvU, KTERY MPEG2Schnitt nebere. Pokud ziskam zvuk v ac3, je velikost souboru nula. Asi pozivam VodEdit blbe - stisknu Demux a v dialogu vyberu AC3 Audio stream s hodnotou 0x80. Mohl bych pozadat o radu? Rad bych to dotahl do konce, protoze ten strih je pro me uzasny. Dekuji.
Pitomec (10211)|6.7.2007 22:59
Pokud je velikost souboru 0 tak to znamená, žes vybral soubor, který tam vůbec není nebo vybrals špatné parametry. Radši to dělej takto:

driller (19)|6.7.2007 23:18
Takto ziskam m2v a wav, ale wav nedostanu do MPEG2Schnitt. BUd jsem fakt lama, nebo nevim ... Je nejaky jiny easy program na demux, gugluju jak blazen, ale asi spatne ... dekuji
Pitomec (10211)|6.7.2007 23:23
Jdeš na to nějak divně... - proč to nepřevedeš v Carbon Coderu (Canopus ProCoder 2) a používáš tady všelijaký (a na prd) softy? :eek:
driller (19)|6.7.2007 23:45
Ten Canopus ma dokonce koupeny, zkusim to, ale to, ze ma souboru nulovou hodnotu neznamena prece, ze na to jdu divne :-) Ten MPEG2Schnitt mi fakt stoji za to ten spravny soubor vydolovat. Jeste jsem nasel clanek Miuvka (zrejme jmenovce :- ), tak budu bojovat dal. Dik za help
Pitomec (10211)|6.7.2007 23:52
Sám píšeš, že na DVD máš zvuk PCM. Takže dost pochybuju, že by tam byl ještě navíc i AC3 (to lze navíc velmi lehce zjistit v DVD Shrinku a příp. jeden z těch zvuků odstranit - pak už přes VobEdit vydoluješ jenom zvuk jeden). Každopádně ten Canopus ProCoder ti naimportuje jak VOB, tak M2V+PCM a normálně to převedeš do WMV. Žádný MPEG2Schnitt k tomu nepotřebuješ... A pokud se jedná o vystříhání jednotlivých klipů, tak vesměs hudební DVD mají automaticky jeden klip roven jednomu souboru (není tedy potřeba nic stříhat, stačí vybrat) a když už je potřeba stříhat, tak ve Womble MPEG Video Wizardu (ten umí taky naimportovat přímo VOBy).
driller (19)|7.7.2007 00:04
Nestriham pisnicky, ale hokej :-) Diky za rady, budu s tim dal bojovat. Nevedel jsem, ze na DVD muze byt zvuk v AC3 nebo PCM, ani nevim co to je, zrejme format. DVDcka mam vesmes z USA. Kdyby nekdo vedel, jak dostanu zvuk do MPEG2Schnitt byl bych za radu i nadale vdecny, neb tvrdosivne trvam na tom, ze se v tom skvele striha :-) Zitra ale vyhrabu Canopus, mam ho jeste z domy prevadeni VHS kazet do digitalu
Pitomec (10211)|7.7.2007 00:06
Udělej jednu základní věc - načti to DVD do Shrinku a dej sem screen ať vidíme, co tam vůbec máš za zvuk(y). Jinak se asi nehneme z místa :)
driller (19)|7.7.2007 00:20
To jsem udelal, zvuk je tam LPCM
driller (19)|7.7.2007 00:31
Vyreseno, v ffmpeggui jsem prevedl WAV na AC3 a jede to jak z praku :-)
Pitomec (10211)|7.7.2007 00:34
No tak to je hlavní :-)
driller (19)|7.7.2007 00:38
diky !!
Miuvek (858)|7.7.2007 00:39
MPEG2Schnitt skutečně nenačte zvuk wav, pouze MP2 nebo AC3 :-( Střihám s ním buď DVB nahrávky (zvuk MP2) nebo semtam neco z DVD (většinou AC3), takže jsem si tohoto faktu zatím nevšiml. Ještě dobrý MPEG2 střihač je TMPGenc MPEG editor, ale co se týče pohodlného vystřihání jednotlivých úseků ze záznamu, tak v tom na MPEG2Schnitt nemá :-(
Miuvek (858)|7.7.2007 00:41
[QUOTE=driller;145413]Vyreseno, v ffmpeggui jsem prevedl WAV na AC3 a jede to jak z praku :-)[/QUOTE]
No, tak tuto možnost jsem chtěl navrhnout taky, ale trochu jsem se bál, aby jste mě s ní neposlali do ()() ;-) AC3 už nebude problém.
driller (19)|7.7.2007 00:53
ted je akorat problem, ze "ustrizene" AC3 musim zase prevest do formatu pro WME /WAV, MP3/, AC3 to nevezme, ale ten bozi strih za to snad stoji. Uvidim v praxi, potrebuji strihat hodne kratkych klipu a pujde taky dost o cas ...
Pitomec (10211)|7.7.2007 00:54
Jak jsem ale psal výše - je to zbytečnost, protože Womble MPEG Video Wizard si poradí přímo s VOBy a klidně tam může být i PCM zvuk... MPEG2Schnitt je spíš MPEG2Shit 9-)
Miuvek (858)|7.7.2007 09:16
driller:
místo do AC3 převeď ten zvuk do MP2 - ten WME vezme - vyzkoušeno.
driller (19)|7.7.2007 12:46
[QUOTE=Miuvek;145425]driller:
místo do AC3 převeď ten zvuk do MP2 - ten WME vezme - vyzkoušeno.[/QUOTE]

Vecer se na to vrhnu, ted ma prednost zahrada a uklid garaze :-) ale moc diky za pomoc, chci vyzkouset i ten ProjectX, ale pod VMware, uz toho mam v kompu vic nez dost. Kdybys znal jiny strihaci soft s podobnym stylem strihu jako ma MPEG2Sch. byl bych za nej vdecny. Nepotrebuji odstranovat pasaze z filmu, ale naopak je ziskavat do samostatnych klipu, tento system je naprosto dokonaly. Jinak pouzivam Vegas s oznacenim klipu na ose a exportem, ale toto je jeste prijemnejsi.
Miuvek (858)|7.7.2007 20:34
driller:
Filozofií velice podobný jako MPEG2Schnitt je Cuttermaran. Obsahuje i integrovaný zmiňovaný prográmek mplex pro multiplex elementary streams do program streamu (*.mpg), takže to nemusíš dělat po střihu dodatečně ručně.
ProjectX je demux aplikace - hlavně pro nahrávky z DVB, nicméně VOB umí taky. Střih je tam jenom jako doplňková funkce a co se týče možností a komfortu, tak se s MPEG2Schnitt vůbec nedá srovnat. Navíc označené pasáže neumožňuje uložit odděleně, ale automaticky je spojuje. :-( Pro demux ti stačí ten VobEdit.
PX je javovská aplikace, takže vyžaduje nainstalované JRE a pokud si ho budeš sám kompilovat, tak i JDK.
driller (19)|9.7.2007 07:34
[QUOTE=Miuvek;145463]driller:
Filozofií velice podobný jako MPEG2Schnitt je Cuttermaran. Obsahuje i integrovaný zmiňovaný prográmek mplex pro multiplex elementary streams do program streamu (*.mpg), takže to nemusíš dělat po střihu dodatečně ručně.
ProjectX je demux aplikace - hlavně pro nahrávky z DVB, nicméně VOB umí taky. Střih je tam jenom jako doplňková funkce a co se týče možností a komfortu, tak se s MPEG2Schnitt vůbec nedá srovnat. Navíc označené pasáže neumožňuje uložit odděleně, ale automaticky je spojuje. :-( Pro demux ti stačí ten VobEdit.
PX je javovská aplikace, takže vyžaduje nainstalované JRE a pokud si ho budeš sám kompilovat, tak i JDK.[/QUOTE]
Jeste jednou moc diky, musm uz jen objevit jednoduchy a 100% prevadec audia, a budu max. spokojeny. Ten strih do jednotlivych klipu v mnozstvi, ktere potrebuji (vystriham z DVD cca 100 klipu) fakt stoji za to, prohnat vse tremi programy. Jeste jednou diky za pomoc!
Miuvek (858)|9.7.2007 17:34
Já používám na převody audia BeSweet, což je univerzální konvertor, zvládané formáty jsou podmíněny přítomností patřičných *.dll souborů. Samotný BeSweet je command-line aplikace, pro příjemnější ovládání se doplňuje o uživatelské rozhraní. Původní BesweetGUI je sice podrobné, ale dost nepřehledné, doporučuju novější rozhraní BeLight. Program se neinstaluje, pouze se rozbalí na disk a do jeho složky (tam, kde je besweet.exe) se dokopírují soubory patřící k BeLight. V původním balíku besweet jsou obsaženy knihovny pro mp2 a mp3, pro ostatní formáty je třeba je poshánět a dokopírovat do adresáře besweet.
Domovská stránka BeSweet: http://dspguru.doom9.net/ (je tam i odkaz na BeLight)
Pokud by bylo potřeba konvertovat do AC3, je třeba doplnit knihovnu ac3enc.dll, ale nemám s ní moc dobré zkušenosti - přes všechnu mou snahu něco ovlivnit produkuje AC3 s nízkou hlasitostí. Převod z AC3 by měl být vpoho.
Pro převod do AC3 lze použít samostatný enkoder Aften: http://kurtnoise.free.fr/index.php?dir=Aften/
(načte jen wav).
Tady je můj BeSweet s knihovnami a oběma provedeními GUI, jak se mi postupně "sešly" dohromady:
http://www.mironov.ic.cz/BeSweet.zip
driller (19)|9.7.2007 20:26
BeSweet jsem predevcirem take nasel, ale nemam zkusenosti s prikazovou radkou a ani uz jsem nemel silu na sbirani tech knihoven. Takze opet diky, vyzkousim to.
mirekv (7169)|10.7.2007 08:39
driller: Na BeSweet existují rozhraní BeSweetGui nebo BeLight.