Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grabovani z Canon HV10e do PC

Wlk (13)|29.6.2007 16:07
Mam tuhle kamerku na hrani a nejsem schopny poradne rozbehat grabovani do PC. Normalne delam s Canonem XM2 a ten je bezproblemu, ovsem tahle HDV hracka ne a ne komunikovat. Premiere Pro 2/Elements 3 ji nerozpoznaji primo, s jakymkoliv nastavenim jsem schopny maximalne pustit play/stop videa ale nahled neni a grabovat nelze. Elements navic pisou ze je chyba komunikace s kamerou. Pripojeni klasika DV kabel na kterem XM2 funguje bez problemu, zkusil jsem i alternativni nastaveni device jako Canon Standard/Alt1/Alt2 - zadna zmena.
Testovano na 3 PC, ani jedno nefunguje. Zkousel jsem HDVSplit, kamera neni detekovana. Hlavni testovaci PC je ciste, stanice urcena pouze na strih videa a jsou tam WinXP SP2, zakladni kodeky a to je vse. Na internetu zadna poradna informace o grabovani neni k nalezeni, Canon v manualu popisuje pouze stahovani obrazku z fotaku vcetne navodu jak je dat do videa, o grabovani HDV je ze 100 strankoveho manualu jedna strana :)
stayman (12393)|30.6.2007 22:46
Stale hladaj chybu u seba...
Saxel (2279)|1.7.2007 08:45
Wlk: Nejprve zkontroluj, zda je DV výstup kamery přepnutý na HDV (režim Play, Menu, PLAY/OUT Setup, DV OUTPUT = HDV/DV). Mám sice HV20, ale snad to bude stejné. Potom připoj FireWire kabel, kameru zapni do režimu Play, spusť HDVSplit. Pokud stále není kamera detekována, tak nevím... Mám vyzkoušeno i nabírání ve Vegasu - také bez problému, ale mám raději HDVSplit, že mi do názvů přidá datum a čas.
jipjip (10)|9.7.2007 17:45
Zkus :
C:\windows\system32\MMSwitch.ax;
C:\windows\system32\MMSwitch.dll;
tyto dva soubory smaž a problém je vyřešen. zkoušel jsem to u verze 1.5 i 2.0 (obě mi stejně tvrdošíjně hlásily "device problem, restart your camcoder") a capture funguje bez problémů.

Není to rada ode mne, zcela sprostě jsem to okopíroval, doufám, že autor původního příspěvku na jiném fóru se zlobit nebude. Chci tím jen pomoci podobně potrefeným jako jsem byl já.