Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koaxiální kabel s malým průměrem

Kemík (3)|27.6.2007 22:35
Ahoj všem.

Potřebuji protáhnout zazděnou trubkou kabel pro TV. Mám za zdí přenosnou TV, na kterou se kouká manželka v kuchyni - zhruba asi 15m od TV krabice kabelovky (Karneval - UPC). Za zdí je PC s TV kartou WinFast 2000XP Expert - asi 6m a hlavní TV je ve stejné místnosti jako krabice kabelovky. Kabel k ní je dlouhý asi 8m. Od TV zásuvky mám vyveden asi 20cm dlouhý kablík s F konektorem do krabice a na opačném konci je klasický koaxiální konektor, na kterém mám napojen rozbočovač na dva kabely. Jeden vede přímo k hlavní TV (to je silný zelený koax, který se dříve používal i na venkovní rozvody - asi 7mm tlustý) a na druhém konci rozbočovače je asi 5mm tlustý černý kabel (asi NoName) vedený k TV v kuchyni. Po pořízení TV karty jsem černý koax přerušil a téčkem jsem odbočil kabelem k PC - to je od Téčka asi 1,5m.
Můj problém je v tom, že TV karta má asi slabý signál, jelikož je obraz zrnitý. Na žádné klasické TV zrnitý není. Dočetl jsem se, že tunery na těchto TV kartách jsou dosti "náročné" na sílu signálu a tak jsem se rozhodl, že natáhnu nové koaxiální kabely po celém bytě.
Ptám se tedy, zdali bych měl táhnout od rozbočovače u TV zásuvky jeden silnější kvalitní koax jak pro klasickou TV tak i pro TV kartu v PC (s použitím Téčka), nebo raději táhnout dva slabší kabely, které se ale musí protáhnou trubkou o průměru 10mm.
Moje představa je ta, že natáhnu kvalitní silnější koax (třeba Belden H-125) trubkou ve zdi, ukončím ho konektorem pro připojení rozbočovače a od něj povedu k PC signál obyčejnou zákaznickou "šňůrou" o délce 1,5m. K TV v kuchyni použiju stávající kabel.
K hlavní TV bych taktéž použil nový Belden H-125.
Potřebuji hlavně dostat k TV kartě v PC co nejlepší signál. Nebylo by možná lepší protáhnout trubkou ve zdi dva slabší koaxiální kabely tažené bez přerušení rovnou k tuneru ( jak k PC tak i k TV k kuchyni).
Jaké kabely bych měl použít?
Díky všem za případnou radu.
Pitomec (10211)|27.6.2007 23:39
Pokud uděláš komplet nový rozvod Beldenem H125, tak rozhodně nic nepokazíš a když to bude rozbočeno z jednoho místa sólo ke každému zařízení, tak to bude ideální úplně. No každopádně ale platí, že z ho*na bič neupleteš, takže pokud je na výstupu účastnické zásuvky signál na spodní hranici, tak ani kvalitní domovní rozvod ho nevylepší a tobě nezbude nic jiného, než ten signál zesílit.
Ivo Mašek (10205)|28.6.2007 07:28
[QUOTE]Můj problém je v tom, že TV karta má asi slabý signál, jelikož je obraz zrnitý. [/QUOTE]
Na zásuvce od Karnevalu, kterou máš v bytě, by mělo být 65dB. Mám také Karneval, také tuner od Leadteku a obraz jako víno.
Měl jsem se signálem kdysi také potíže, zavolal jsem techniky, z hrůzou zjistili, že mám slabě nad 55dB, vyměnili přívodní koax., na patě mám 70dB, na bytové zásuvce 65dB.

[QUOTE]Dočetl jsem se, že tunery na těchto TV kartách jsou dosti "náročné" na sílu signálu [/QUOTE]
Ano, to je pravda. Ale výsledný obraz na monitoru pak stojí za to.