Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TH-42PX70E - AV vstupy a ochrana proti vypalování obrazu

ondrejs (18)|26.6.2007 10:14
Zdravíčko, chtěl bych se zeptat, zda má tento model na přední nebo boční straně AV vstupy pro rychlé připojení např. digitálního fotáku a dále by mě ještě zajímalo, jestli nabízí funkce omezující vypalování obrazu jako má třeba Samsung nebo LG (např. orbiter, white wash apod.)

Díky.
ondrejs (18)|27.6.2007 11:38
Tak jsem už sám zjistil, že boční AV vstupy nemá - což je pro mě docela velké mínus :(

Nevíte ještě někdo jak je to s tou ochranou proti vypalování (orbiter, white wash..) ? Ptal jsem se v jednom elektru a prodavač mi tvrdil, že novým plazmám od Panasonicu se obraz vůbec nevypaluje, maximálně se může vyskytnout dočasný pozůstatek po předchozím obrazu, který sám zmizí. Fakt netuším, jestli se tomu dá věřit.
Bobanovicz (169)|27.6.2007 12:17
Tomu se teda věřit nedá, plazma se prostě vypaluje vždycky.

Všechny tvoje otázky ti určitě zodpoví návod, který kupodivu najdeš zde
http://www.panasonic.cz/servis_dmanualy.aspx
setres (158)|27.6.2007 13:56
pakli že budeš běžně sledovat TV, tak problém s vypalováním obrazu nezaznamenáš. Při používání této plazmy jako monitoru k PC je to horší. Chodím k sousedovi na tuhle plazmu už dva měšíce, koukáme hlavně na sporty, a není jediný problém. Plazma běží někdy až do noci a nezaznamenal jsem jediný problém.
ondrejs (18)|28.6.2007 13:24
Díky za ten link k návodu, hledal jsem ho, ale pořád nemohl najít.

Dneska jsem se byl na toho Panasonica podívat ještě v jiném obchodě a obraz byl velmi dobrý, dokonce i při analogu (asi měli kvalitní příjem). Hlavně se mi líbily přirozené barvy a hloubka obrazu. Ale všiml jsem si jednoho zajímavého jevu při pohybu v obraze. Občas byly vidět za pohybujícím se objektem (třeba fotbalista) jakési "zelenožluté" obrysy. Sice to bylo vidět jenom hrozně málo a jen za určitých situací, ale vidět to trochu bylo. Asi nejvíce při černobílém filmu. Taky mi občas přišlo, že některé rychlé pohyby byly trohu trhavé - ale opět jen velmi zřídka, nic hrozného (žádné mazání jak LCD). Možná to závisí na zdrojovém signálu.

Když jsem předtím porovnával Samsunga PS42Q97HD a Panasonica TH-42PX70E v Datartu, tak mi přišlo, že se zapnutým Movie Plus měl Samusng jakoby klidnější obraz a to trhání tam skoro nebylo. Pohyby byly velmi plynulé, ale když se pohyb zrychlil do určité míry, tak se u Samsungu objevily nějaké neklidné artefakty kolem pohybujícího se objektu.

Chtěl bych se tedy ještě zeptat Bobanovicze (případně dalších majitelů Samsung Q97), jestli míváte Movie Plus zapnuté a jestli je obraz s ním koukatelnější, nebo jestli jsou ty vzniklé artefakty a neklid kolem obrysů natolik rušivé, že máte Movie Plus radši vypnuto.

Taky by mě zajímalo jak se chová obraz Q97 při sportu - hlavně u fotbalu (nějaké trhání, mazání obrazu apod.)

Jo, ještě by měl zajímaly barvy - trochu mi přijde, že u Samsungu tíhnou více do červena, což trochu vadí u pleťovky. Lidi pak vypadaj více jako voskové figuríny, trochu nepřirozeně. Barevné podání bych viděl možná jako plus pro Panasonica, ale možná se to dá na Q97 vyladit v menu.

Díky moc za odpovědi.
Bobanovicz (169)|28.6.2007 13:31
Movie Plus u TV vysílání zapnuté nemám, používám zoom a Movie Plus se dá zapnout jen v 16:9 nebo 4:3 režimu.
Při sledování DVD mám Movie Plus vypnuté, při určitých pohybech se obraz úplně ztrácí na obrysech, můžu ti poslat fotky jak to vypadá.

Obecně Movie Plus nemá takový přínos, aby mi to vyvážilo ty oškubané obrysy.
Bobanovicz (169)|28.6.2007 13:36
Tady jsou ty fotky ať se podívají i ostatní.

První obrázek MP vypnuto, druhý zapnuto.
Vypnuto.jpg Zapnuto.jpg
ondrejs (18)|28.6.2007 14:07
Diky, z těch fotek je to jasné.

Potom mi přijde, že 1 HDMI navíc, Movie Plus a UltraBriteFilter nejsou takový přínos, jak by se mohlo za ten cenový rozdíl zdát - přijde mi, že C96 je možná výhodnější volba.

Ještě bych poprosil o ten komentář ke sportům (fotbalu) a něco k barvám, pokud budeš mít čas.

Děkuju.
Bobanovicz (169)|28.6.2007 14:24
Na fotbal nekoukám, když ho pustím nepřijde mi na obrazu nic zvláštního, barvy se těžko posuzují, to bys musel mít referenční signál na kterém bys to mohl posuzovat, to si skoč třeba do DATARTu tam mají 42Q97 a nech si pustit něco co máš nakoukané, já nemám k barvám žádné výhrady.