Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Encore dvd 2.0

AdDy (12)|22.6.2007 18:55
Tak jsem to nakonec spáchal ve starší verzi. Ještě že projekt byl kompatibliní. Mno .. ovšem narazil jsem na problém u transcodingu na dvd ... mám v project tři soubory z toho jedna je mp3, další soubor je video v dv avi asi 2,5 giga a třetí je taky dv avi a to má asi 7,5 giga .. mám nastavené transcoding 8Mb CBR ... aby to bylo rychle .. no a ted jsem to nechal běžet od 12ti hodin. je půl sedmý .. transcoding proběhnul asi za dvě hodiny a zbytek času mi tedka píše Importing *********.avi ... a vždy dojede orogress bar do konce a pak skočí zhruba do tří čtvrtin a zase znovu .. a toto dělá už čtyři hodiny no. Jinak název okna se jmenuje Build Progress ... jinak horní progress bar stále píše Transcoding. Víte někdo proč? :)
dejv (85)|23.6.2007 12:51
A není lepší to renderovat v Premiere a pak teprve dělat authoring v Encore ? Já to tedy tak aspoň dělám.
AdDy (12)|23.6.2007 17:24
chmm ... no ... jsem za idiota .. nevadí .. díky :)
AdDy (12)|24.6.2007 12:47
Mno ... tak mám asi problém s importem souborů .mpg ... v premiere jsem vyrendroval film a vše se zdá být v pořádku .. přehrát jde tak jak má ... ovšem při pokusu o import souboru do encore progress bar dělá to co jsem psal už výše. dojede do konce, skočí někam do 3/4 a takhle stáále dokola. Nějaký nápad někdo?
StD (8612)|25.6.2007 07:46
Použij základní pomůcky pro práci s Mpeg2, tj. ReStream a BitrateViewer, ať alespoň zjistíš, co je v tom streamu špatně...
AdDy (12)|25.6.2007 12:26
4 StD: Co bych měl v těchto programech hledat?
StD (8612)|25.6.2007 13:13
Quote: [COLOR="DarkRed"]... Nějaký nápad někdo?[/COLOR]

Co bys' tam měl hledat? No přece strukturu toho mpeg-streamu a uvidíš, co ti ten Adobe-zázrak plodí za "kvalitku", že to dělá takové psí kusy... :-I :-E
AdDy (12)|25.6.2007 13:44
No .. když jsem to projel tak jsem tam viděl akorát ten datový tok který jsem zadal .. v adobe...
zkusil jsem to na notebooku a encore mi úplně v pohodě importuje ty mpg soubory ... takže asi je to kompem nebo nevim.
AdDy (12)|25.6.2007 14:50
Tak mám nové zprávy .. Na notebooku při pokusu o build dvd folder .. vlastně build cokoli (Image, Folder) zahlásí těsně v okně Build progress při starting project - Planning audio for movie vyskočí hláška "General error" místo tého hlášky má naskočit "Ordering files for movie" a pokračovat dál ... hledal jsem co to může být .. zkoušel jsem všechno možné ... i na webu jsem našel nějaké diskuze ale v žádné nebyl nikdo schopný kloudně poradit. Tak nevítě někdo tady? Vyzkoušel jsem uděal zkušební projekt s videem které mám v tomto projectu uloženo ovšem bez vytvořených menu, kapitol, titulků a všeho bonsuového obsahu. DVD folder se vytvořil úplně v pořádku a funkční. Jsem naprosto ztracen a už taky zničen pokoutným zkoušení všech možných různých nastavení.

další nové poznatky: Ordering files for movie probíhá dvakrát hned zasebou ... chyba zahlásí před druhým průběhem této operace. Nějakým záhadným způsobem zkoušením pokus omyl najednou dvd build přes tento kritický bod přejde, ovšem začal být problém s kapitolami. ty z nějakého mě neznámého důvodu u mpg souboru nechtějí být tam kde je umístím ale o kousek vedle. příklad .. kapitola má začít 00:04:00 ovšem program tot stále neche pochopit a dává kapitolu na 00:03:19 nebo 00:04:08 a za boha to prostě nejde dát na to místo kde chci, frame poster ovšem jde dát kamkoli (možná jsem to špatně pojmenoval-je to frame kapitoly který se zobrazí v menu). Zkouším celý proces i s transocidngem dv avi (u nich kapitoly jdou umístit na ty správná místa).
Bylli (5)|5.2.2008 09:58
Mám stejný problém AdDy, ale tentokrát v Encore CS3. Taky jsem to zkoušel na jiném pc a fungovalo to, ale nam mém ne. Import mpgu se pořád vrací do zmiňovaných 3/4. Zkoušel jsem se podívat po kodekách, ale v těch pravděpodobně problém není. Poraďte někdo prosím! Tenhle problém mě docela štve, protože člověk maká ze všech sil na střihu, posprodukci a menu a nakonec to nejde vyexportovat - ukázat zákazníkovi