Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma SAMSUNG PS42C96HD nebo LCD LE40R86BD

jf123 (17)|22.6.2007 14:36
Chtěl bych poradit majitele kterou z těchto vybrat pro sledování především analog vysílání a dvd. Stále se nemohu rozhodnout. Nebo koupit starší lcd LE40M71. Jen jsem slyšel, že to lcd LE40R86BD nemá dobrý analog vysílání. Předem děkuji.
spotter (39)|25.6.2007 14:47
samsung nekupovat, mam to doma a katastrofalne skusenosti..... ak je zaujem popisem je to na 5 A4 co to vsetko vystraja... NEKUPOVAT !!!!
jf123 (17)|25.6.2007 15:26
Ahoj, mohl bys mi neco o tom napsat. Co pripadne poradis za typ. Dekuji
Konyczczcz (25)|25.6.2007 21:30
ja jsem slysel ze SAMSUNG je super znacka, samozrejme kdyz se bavime o TV v cenovych relacich kolem 40 tis. Pokud si koupil neco z Intersparu nebo Kauflandu tak se neda cemu divit, pokud je to jinak tak se omlouvam a napis svoje zkusenosti. Dost prave premyslim o TV Samsung bud LCD nebo plazma, vse o velikosti 106 cm
spotter (39)|26.6.2007 10:46
[QUOTE=Konyczczcz;144697]ja jsem slysel ze SAMSUNG je super znacka, samozrejme kdyz se bavime o TV v cenovych relacich kolem 40 tis. Pokud si koupil neco z Intersparu nebo Kauflandu tak se neda cemu divit, pokud je to jinak tak se omlouvam a napis svoje zkusenosti. Dost prave premyslim o TV Samsung bud LCD nebo plazma, vse o velikosti 106 cm[/QUOTE]

no super znacka veru. 3 ks plaziem som vratil kvoli blikaniu obrazovky. dostal nazad peniaze a kupil zas iny model plazmy od samsungu. obraz dobry, zvuk hotova katastrofa. v podstate nie som schopny pocuvat zvuk zo zabudovanych reprakov v plazme. tak som si kupil dom. kino ze budem pocuvat zvuk cez to. a dom. kino som zobral od samsungu lebo tam maju fciu anynet+ ktora zabezpecuje spolupracu medzi tymito zariadeniami.... no to som si iba myslel skratka anynet+ som okamzite vypol.... nepouzitelna zalezitost. takze teraz ked chcem normalne pozerat tak jednym dialkovym zapnem satel. prijimac, druhym plazmu a tretim domace kino.... a to nepisem o totalnych stupidnostiach ze dom. kino je olepene nalepkami ktore sa nedaju odlepit. repraky maju kratke kable ktore sa nedaju predlzit a zamenit lebo maju specialne koncovky. dom kino za 19.000 nema fciu rds apod apod.... a je toho este ovela ovela viac. skratka od samsungu nekupovat ani zubne kefky.....
spotter (39)|26.6.2007 11:29
[QUOTE=Konyczczcz;144697]ja jsem slysel ze SAMSUNG je super znacka, samozrejme kdyz se bavime o TV v cenovych relacich kolem 40 tis. Pokud si koupil neco z Intersparu nebo Kauflandu tak se neda cemu divit, pokud je to jinak tak se omlouvam a napis svoje zkusenosti. Dost prave premyslim o TV Samsung bud LCD nebo plazma, vse o velikosti 106 cm[/QUOTE]

nemam 18 rokov ani 25. rukami mi preslo uz teda vela tv prijimacov, zosilovacov, tapedeckov tunerov dvd prehravacov atd atd ale taky brak ako produkuje samsung som este v rukach nemal..... uz ste niekedy videli aby vam po 25-30 min bezania tv prijimaca odisla synchronizacia medzi obrazom a zvukom? na zaciatku je to ok po pol hodine sa to rozide a zvuk zacne praskat ako stara vinylova platna.... skratka zazitok made in samsung.....
jf123 (17)|26.6.2007 12:39
V predeslem prispevku psal Stani, ze z plazem asi pouze Pioneer, Panasonic, popr. LG. Asi na tom neco bude.
spotter (39)|26.6.2007 12:51
[QUOTE=jf123;144744]V predeslem prispevku psal Stani, ze z plazem asi pouze Pioneer, Panasonic, popr. LG. Asi na tom neco bude.[/QUOTE]

suhlas, ale u samsungu neni problem len s plazmou.... mam mnoho vyhrad aj k tomu domacemu kinu.... oni jednoducho tu spotrebnu elektroniku nezvladaju tak ako japonci....
samsung ma pekny dizajn a dobru obrazovku u plaziem..... tym to zacina a konci.....

napr. spolupraca medzi dom. kinom a plazmou, volaju to anynet +. ma to vyhodu ze jednym gombi8kom vypnem aj plazmu aj dom. kino ked dopozeram. ale uz to vobec nedomysleli. ak to mam aktivovane napr. a zapnem dom kino za chcem pocuvat iba tuner - radio tak sa mi zapne aj plazma.... fasa nie? :-))))

jednoducho tak nezvladnute veci som este nevidel. alebo u nas sa obcas pouzivaju skryte titulky na stranke 888. co dokazal samsung? ak sa zobrazia skryte titulky na ct1 na staranke 888 tak tam ostanu aj tie cisla 888 vysiet vlavo hore a veselo to vypaluje plazmu, ktora je vyslovene citliva na staticky obraz na urcitom mieste... keby to robilo lcd tak si clovek povie nevadi....

dalsia vec dialkove ovladanie.... absolutne neprakticke.... txt sa zapina inde a vypina inde... a pekne daleko od seba... vobec nie som schopny obsluhovat teletext bez neustaleho pozerania na tlacitka dialkoveho ovladania...

dalsia vec... mam ich najdrahsiu plazmu cena momentalne 49 tis skk a teletext? listovanie po podstrankach? nemozne...... po podstranka si to listuje samo takze ja sa len snazim rychlo citat ako splaseny a ked nestihnem docitat tak cakam na novu varku atd atd

vravim... od samsungu nekupovat ani zubnu kefku......

dalsia vec... oslovil som znackovy servis, aj ich linku priamo v prahe... nie som schopny si u nich kupit kabel k reprakom o dlzke 15 metrov.... mam obycajny byt v panelaku ale k zadnym reprakom su kable male.... moznost riesenia??? v servise mi povedali ze si to mam sam predlzit.....

skratka neuveritelnosti.....
ondrejs (18)|26.6.2007 13:12
Ahoj Spotter, rozmýšlím se nad koupí Samsungu PS42Q96HD jako máš ty.

Jediné co mi vadí a co jsem zjistil, že když jsem jí viděl v obchodě mezi několika dalšími plazmami, tak bílá barva byla laděná jakoby dorůžova nebo dočervena (hlavně to bylo poznat při černobílém filmu) a barvy celkově nebyly tak přirozené jako na Panasonicu - jinak obraz solidní. Jak je to u tebe s barvami? Taky by mě zajímala kvalita analogového připojení. Mohl by ses prosím trochu rozepsat o kvalitě obrazu - nějaké postřehy?

Díky moc.
spotter (39)|26.6.2007 14:05
ano je to trochu do ruzova mas pravdu... suhlasim... ak mam pravdu povedat ja som s obrazom spokojny. mam doma aj analog. prijem kablovku a kvalita obrazu je podla mna vyborna... mne to mierne do ruzova moc nevadi.... ale vravim tym koncia kvality samsungu.... v kazdom pripade si over toto: nechaj si v obchode pripojit analogovy signal a odskusaj si zvuk mal by byt ok, normalny. to znamena ze nedokazes dat v obchode hlasitost na 100% lebo by to bolo prilis nahlas. a potom si tam nechaj pichnut dvd player. akykolvek. cez hdmi, cinche alebo scart. skratka akykolvek iny vstup zvukku ako analog koaxial. a skus dat zvuk plazmy na 100%. skusal som to v obchode na viacerych kusoch a viacerych modeloch 42C96, 42Q96, 42Q97. na vsetkych sa ten zvuk dal dat na 100% bez toho aby si to v predajni okoliti ludia vsimli..... a to je znak ze cely zvuk v tej masine je dosraty.... ja byt na tvojom mieste to nekupujem.... toto je jedine zariadenie kde som za cely zivot dokazal dat zvuk na 100% hlasitosti. a spravim to v panelaku kludne o 6-tej rano a nik sa nepride stazovat. kup toho panasonica a vyhnes sa mnohym problemom. samsung povyrabal cele taketo vadne serie. mne tuto chybu v obchode uznali aj vsetci videli ci poculi ale nedokazali vyriesit lebo to robili vs. kusy a vs. vymenovane modely..... ruky prec od samsungu... budes lutovat uvidis. nekecam. mam to doma a som velmi nepokojny. dom kino za 19.000 a plazma za 49.000. Skoro 70.000 som vrazil do audio video techniky a nemozem to odporucat....
Bobanovicz (169)|26.6.2007 14:45
[QUOTE=spotter;144746]
dalsia vec... mam ich najdrahsiu plazmu cena momentalne 49 tis skk a teletext? listovanie po podstrankach? nemozne...... po podstranka si to listuje samo takze ja sa len snazim rychlo citat ako splaseny a ked nestihnem docitat tak cakam na novu varku atd atd
[/QUOTE]

Chápu tvoje výhrady, např. vypínání a zapínání teletextu je opravdu nelogicky daleko, ale jsi trochu zaujatý ne? Mám PS50Q96HD a tím pádem stejný návod k TV jako ty, podívej se na stranu 8 co dělá tlačítko č.19 v režimu teletextu, možná potom nebudeš muset čítat jako splašený :-)
A co se týká hlasitosti zvuku, to už jsem tady někde popisoval, je nelineární a logicky už se ke konci moc nezvětšuje, protože by ty repráčky v TV už stejně zkreslovaly a chová se to stejně jak u externího vstupu tak u TV.
Já jsem s touto plazmou za ty peníze naprosto spokojený, původně jsem měl vyhlédnutou Pioneer 507XD, ale ta je 2x dražší.
A kupovat si audio od Samsungu fakt nebyl dobrý nápad :-)
spotter (39)|26.6.2007 15:13
[QUOTE=Bobanovicz;144759]Chápu tvoje výhrady, např. vypínání a zapínání teletextu je opravdu nelogicky daleko, ale jsi trochu zaujatý ne? Mám PS50Q96HD a tím pádem stejný návod k TV jako ty, podívej se na stranu 8 co dělá tlačítko č.19 v režimu teletextu, možná potom nebudeš muset čítat jako splašený :-)
A co se týká hlasitosti zvuku, to už jsem tady někde popisoval, je nelineární a logicky už se ke konci moc nezvětšuje, protože by ty repráčky v TV už stejně zkreslovaly a chová se to stejně jak u externího vstupu tak u TV.
Já jsem s touto plazmou za ty peníze naprosto spokojený, původně jsem měl vyhlédnutou Pioneer 507XD, ale ta je 2x dražší.
A kupovat si audio od Samsungu fakt nebyl dobrý nápad :-)[/QUOTE]

pozriem to tlacitko k txt ked budem doma teraz som v praci. ale ak ma pamat neklame tak to nie je listovanie po podstrankach ale bud pauza alebo ukladanie stranok do pamati. myslim si ze to vobec ten problem riesit nebude. si schopny sa nastavit na stranky napr 355/1 a plynule citat po sebe stranky 355/2 355/3 atd? skratka normalne listovat po podstrankach? moj predchadzajuci tv prijimac philips to zvladal uplne perfektne a stal ovela menej penazi.

no a teraz k podstate veci. Ten hlavny problem toho modelu nie je teletext ale zvuk. a pozor to ze je nieco so zvukom zle len signalizuje. ta hlasitost. ja som to tu nepisal ako hlavny problem iba ako ukazku ako sa to da velmi rychlo na predajni odskusat ze so zvukom tam nie je vsetko v poriadku. neviem co tu pises o linearnosti ale ja som za svoj cely zivot na ziadnom zariadeni nedokazla dat zvuk na 100%. jednoducho tie zosilovace su prilis silne na to aby sa to dalo.
A teraz k podstate veci. Ak zapnem napr. digi satelit amam ho prepojeny s plazmou cez domace kino cez hdmi kabel tak:
1. zvuk nema dostatocnu hlasitost, pocuvam bezne na 50%
2. zvuk je nekvalitny, ked prepinam medzi kablovkou a digisatelitom ten isty kanal tak evidentne pocujem ze vysky a basy su vo zvuku z kablovky (analogove pripojenie) ovela ovela lepsie
3. vo zvuku sa objavuje brum
4. zvuk vykazuje inu kvalitu v zavislosti od casu pustenia prijimaca. po cca 30 min sa vo zvuku objavi praskanie ako z vynil platni
5. tak isto v tom istom case sa zacne prejavovat rozchadzanie synchronizacie zvuku a obrazu

skratka TEN ZVUK v tej plazme nie je OK !!!! vykazuje mnozstvo zavad. Ak vypnem zvuk v plazme a pocuvam zvuk priamo z digisatu cez dom. kino tak je to ok. ziadne problemy tam nie su. Ale pozor dalsia pikoska na zaver. nesmiem to ani prekablovat cez tu plazmu. musim to mat nakablovane priamo z digisatru do dom. kina. ak to nakablujem z digisatu do tv a z tv do dom. kina mam tie problemy opat....

a toto vsetko testovane na prerdajni s viacerymi kusmi a modelmi.....
Bobanovicz (169)|26.6.2007 15:22
Se zvukem žádný problém nemám, z TV mám optiku do AV a i pres repro je v pořádku, ta 100% hlasitost opravdu "neřve", ale jak říkám, u spousty zařízení sice jede naplno, ale zase zkresluje.

Ty podstránky jdou procházet naprosto libovolně.
spotter (39)|26.6.2007 15:28
[QUOTE=Bobanovicz;144762]Se zvukem žádný problém nemám, z TV mám optiku do AV a i pres repro je v pořádku, ta 100% hlasitost opravdu "neřve", ale jak říkám, u spousty zařízení sice jede naplno, ale zase zkresluje.

Ty podstránky jdou procházet naprosto libovolně.[/QUOTE]

aky mas zdroj signalu? co na tom pozeras? kablovku? digitalny satelit? napis co pouzivas ako zdroj signalu...

moje sucasne prepojenie: medzi plazmou a digisatom mam scart. medzi dom. kinom a plazmou mam hdmi. a medzi digisatom a dom kino optiku na zvuk.

mas moznost u seba porovnat zvuk cez analogovy vstup - koaxial a ten isty tv program cez digisatelit?
ondrejs (18)|26.6.2007 15:35
Dík za postřehy.. ten zvuk bych snad nějak zkousnul. Stejně počítám s tim, že připojím jiné audio. Ten Panasonic TH-42PX70E je určitě taky dobrá volba, ale zrazuje mě několik věcí:

1) nikde jsem nenašel, že by měl AV vstupy na přední nebo boční straně, což je pro mě dost potřebná věc, pokud bych chtěl rychle připojit kameru nebo digiťák.
2) taky nemá myslim žádnou ochranu proti vypálení obrazu jako má samsung - posun loga, white wash atd.
3) obraz přes analog (a všeobecně při horších signálech) je slabší oproti Samsungu - viděl jsem to v Datartu a také v různých recenzích se o tom píše..
4) k plazmě od Samsungu bych chtěl připojit HDD rekordér SAMSUNG DVD-HR757 a ovládat oba přístroje jedním ovladačem. Tento rekordér má dále jednu výbornou věc a to USB konektor pro připojení třeba externího HDD nebo digiťáku a nahrávat data jde oběma směry. Panasonic takový rekordér tuším nenabízí, maximálně má rekordér se čtečkou pamětových karet.
spotter (39)|26.6.2007 15:42
[QUOTE=ondrejs;144765]Dík za postřehy.. ten zvuk bych snad nějak zkousnul. Stejně počítám s tim, že připojím jiné audio. Ten Panasonic TH-42PX70E je určitě taky dobrá volba, ale zrazuje mě několik věcí:

1) nikde jsem nenašel, že by měl AV vstupy na přední nebo boční straně, což je pro mě dost potřebná věc, pokud bych chtěl rychle připojit kameru nebo digiťák.
2) taky nemá myslim žádnou ochranu proti vypálení obrazu jako má samsung - posun loga, white wash atd.
3) obraz přes analog (a všeobecně při horších signálech) je slabší oproti Samsungu - viděl jsem to v Datartu a také v různých recenzích se o tom píše..
4) k plazmě od Samsungu bych chtěl připojit HDD rekordér SAMSUNG DVD-HR757 a ovládat oba přístroje jedním ovladačem. Tento rekordér má dále jednu výbornou věc a to USB konektor pro připojení třeba externího HDD nebo digiťáku a nahrávat data jde oběma směry. Panasonic takový rekordér tuším nenabízí, maximálně má rekordér se čtečkou pamětových karet.[/QUOTE]

jasne sak kazdy sa musime rozhodnut sam. ja som tiez uvazoval ako ty ze ten zvuk obidem dom. kinom. no dalsie sklamanie nasledovalo ked som zistil ze to budem musiet obchadzat na priamo.... teda ze to nesmiem ani prekablovat cez tu plazmu. uz vtedy to blbne. ta plazma ma 3 hdmi vstupy co som povazoval za vyhodu. problem je vsak v tom ze ich vlastne nevyuzijes lebo to kablovamie cez plazmu zmrzaci zvuk. mne to teraz za urcitych podmienok (tak ako som pisal ze to mam nakablovane) slape ok ale ak kupim napr. blue ray prehravac budem mat problemy to nakablovat.... domace kino ma ibe jeden hdmi konektor a cez plazmu to previezt nebudem moct... takze zatial ako tak fungujem... dufam ze blue ray prehravace len tak rychlo nezlacneju aby ma to zasa nenasralo :-)

inak nieco co pises s tym suhlasim, ano bocne konektory su lepsie akona panasonicu s tym som aj ja ratal ked som kupoval
spotter (39)|26.6.2007 15:49
[QUOTE=ondrejs;144765]Dík za postřehy.. ten zvuk bych snad nějak zkousnul. Stejně počítám s tim, že připojím jiné audio. Ten Panasonic TH-42PX70E je určitě taky dobrá volba, ale zrazuje mě několik věcí:

1) nikde jsem nenašel, že by měl AV vstupy na přední nebo boční straně, což je pro mě dost potřebná věc, pokud bych chtěl rychle připojit kameru nebo digiťák.
2) taky nemá myslim žádnou ochranu proti vypálení obrazu jako má samsung - posun loga, white wash atd.
3) obraz přes analog (a všeobecně při horších signálech) je slabší oproti Samsungu - viděl jsem to v Datartu a také v různých recenzích se o tom píše..
4) k plazmě od Samsungu bych chtěl připojit HDD rekordér SAMSUNG DVD-HR757 a ovládat oba přístroje jedním ovladačem. Tento rekordér má dále jednu výbornou věc a to USB konektor pro připojení třeba externího HDD nebo digiťáku a nahrávat data jde oběma směry. Panasonic takový rekordér tuším nenabízí, maximálně má rekordér se čtečkou pamětových karet.[/QUOTE]

a pozor na to co pise ze ovladanie jednym dialkovym aj hdd rekordera aj plazmy. toto som si aj ja myslel a preto som kupoval dom. kino od samsungu. bolo by dobre aby si si to mohol odskusat na predajni. mna to uplne sklamalo. nedaju sa zapnut obe zariadenia jednym gombikom, daju sa iba vypnut. a pritom to robi kopu blbosti co nema. volaju to anynet+ ale ja som to po par dnoch testovania vypol a teraz valim doma s 3-omi dialkovymi... digisat, plazma, dom kino.... celkom solidny chaos.... tie samsungove sa riadne podobaju....
Bobanovicz (169)|26.6.2007 16:26
[QUOTE=spotter;144764]aky mas zdroj signalu? co na tom pozeras? kablovku? digitalny satelit? napis co pouzivas ako zdroj signalu...

moje sucasne prepojenie: medzi plazmou a digisatom mam scart. medzi dom. kinom a plazmou mam hdmi. a medzi digisatom a dom kino optiku na zvuk.

mas moznost u seba porovnat zvuk cez analogovy vstup - koaxial a ten isty tv program cez digisatelit?[/QUOTE]

Zatím mám UPC kabelovku analog, mezi TV a AV je optika na zvuk, DVD připojené SCARTem (RGB).
Zvuk můžu porovnat jedině přes tuner z VHS videa, které nepoužívám.

Používáš Movie Plus? Pokud ho mám zapnuté tak se mi u DVD vytvářejí u pohybu dost silné artefakty, obraz na krajích pohybujícího se předmětu bliká, u TV ho nezapínám, protože používám zoom, mám to i nafocené.
Bobanovicz (169)|26.6.2007 16:32
[QUOTE=spotter;144766]jasne sak kazdy sa musime rozhodnut sam. ja som tiez uvazoval ako ty ze ten zvuk obidem dom. kinom. no dalsie sklamanie nasledovalo ked som zistil ze to budem musiet obchadzat na priamo.... teda ze to nesmiem ani prekablovat cez tu plazmu. uz vtedy to blbne. [/QUOTE]

Nějak nechápu co myslíš tím obcházením (jak sám říkáš "na přímo" :-))? Logicky zdroj zvuku zapoj do AV a ne do TV, tam zdroj obrazu, jaký důvod má mrzačit to dalším průchodem?
Pokud koupíš Blue-Ray tak ho zapojíš zvuk do AV a obraz do TV jako všechno.
Pokud lpíš na vedení zvuku přes HDMI tak by sis musel koupit AV, který přepíná i obrazové vstupy.
spotter (39)|26.6.2007 16:36
[QUOTE=Bobanovicz;144769]Zatím mám UPC kabelovku analog, mezi TV a AV je optika na zvuk, DVD připojené SCARTem (RGB).
Zvuk můžu porovnat jedině přes tuner z VHS videa, které nepoužívám.

Používáš Movie Plus? Pokud ho mám zapnuté tak se mi u DVD vytvářejí u pohybu dost silné artefakty, obraz na krajích pohybujícího se předmětu bliká, u TV ho nezapínám, protože používám zoom, mám to i nafocené.[/QUOTE]

no tak je to jasne. preto ten problem nepocitujes lebo mas ako zdroj signalu kablovku. to aj u mna funguje bez problemov. problemove su digitalne vstupy. tam to je pocut. ja som zo zvukom z plazmy z kablovky absolutne spokojny. keby si mal aj digitalny satelit tak si myslim ze potvrdis vsetko co som tu pisal.

ano myslim ze movie plus je tam implicitne zapnute a teda mam ho asi aj ja. ano su tam urcite artefakty asi viem o com hovoris. ja som necakal ze obraz bude 100% ako na crt televizore. urcite chyby vykazuje ale to vsetko je myslim vyvazene daleko viac tou uhloprieckou. ja som napriek tomu s obrazovou strankou dost spokojny. mal som aj predchadzajuci model od nich (myslim ze 42c7 to bolo) a obrazovo sa mi zda toto este lepsie. tiez celkom pozitivne hodnotim problem s vypalovanim obrazovky... mam dojem ze to maju celkom poriesene... nemam stym ziadny problem.... len ten zvuk... hotova katastrofa
skusim vypnut to movieplus co to povie....
ondrejs (18)|26.6.2007 16:39
Nějakých artefaktů, které způsobuje Movie Plus jsem si všimnul i já, když jsem si v Datartu hrál s nastavením na 42Q97HD. Je to takové mihotání kolem obrysů objektu, který se zrovna pohybuje. Ale nutno dodat, že pohyb byl pak docela plynulejší, zmizelo takové to trhání, které se u plazem občas vyskytne. Asi je to něco za něco jako obvykle.

to Bobanovicz:

Jak je to u tebe s podáním bílé barvy, nepřijde ti taky, že by byla trochu dorůžova?
spotter (39)|26.6.2007 16:42
[QUOTE=Bobanovicz;144771]Nějak nechápu co myslíš tím obcházením (jak sám říkáš "na přímo" :-))? Logicky zdroj zvuku zapoj do AV a ne do TV, tam zdroj obrazu, jaký důvod má mrzačit to dalším průchodem?
Pokud koupíš Blue-Ray tak ho zapojíš zvuk do AV a obraz do TV jako všechno.
Pokud lpíš na vedení zvuku přes HDMI tak by sis musel koupit AV, který přepíná i obrazové vstupy.[/QUOTE]

myslim si ze je normalne pozapajat vsetky zaraidenia (DVD player, digisat, blueray atd atd) naj[rv do tv a potom to vyviest z tv do zosilovaca a reprakov. mas potom jasne co mas na obrazovke ako zdroj video signalu to ti hra aj tv reprakoch a ak chces aj v externych reprakoch. na co mas potom tolko hdmi vstupov v tej plazme. sak hdmi kabel obhospodari aj video aj audio...... ak to mas nakablovane priamo, sak tak to mam teraz to je sice ok ale potom su stavy kde ti z tv ide iny zvuk ako z externych reprakov. neviem trochu tazko sa to popisuje..... ale vravim aj za toho prepojenia co som popisal vyssie ze ako to mam tak sa mi v reprakoch v plazme objavuje jasny a pocutelny a neprijemny brum.v externych reprakoch dom kina to nie je. to ze ta plazma ma doprasene zvukove obvody na to dam krk....

ale opakujem ak je zdrojom signalu kablovka dovedena do plazmy z koax. kabla vsetko je ok
spotter (39)|26.6.2007 16:44
to bobanovicz: ozaj zajtra sem nakukni ak budes moct, dnes vecer skusim doma ten teletext, ak by bolo treba daco sa opytat rad by som to presiel s tebou. mne to listovanie po podstrankach dost vadi na tom teletexte. rad by som sa mylil ze je to inak....
spotter (39)|26.6.2007 18:46
bobanovicz: no tak som to skusil to tlacitko teletextu. aj som si spomenul ze som ho skusal. u mna nic nerobi. mas pravdu ze aj v manuale je napisane - podstranka. dokonca ak ho stlacim na stranke ktora nema podstranky tak mi to uplne dole vypise: NO SUBPAGE. ale ak to stlacam na stranke ktora ma podstranky tak to nerobi nic. a ani nechapem co by to malo robit lebo ten moj teletext funguje tak ze po podstrankach skace automaticky sam takze ja to neriadim. skratka a dobre u mna to nefunguje. je mozne ze tebe sa to sprava inak a ze tie plazmy maju iny firmware. Ja mozem len potvrdit svoj doterajsi nazor. Ak ma nieco na sebe stittok s nazvom samsung je to smejd....
Bobanovicz (169)|26.6.2007 19:15
To tlačítko funguje tak, že pokud ho zmáčkneš na stránce s podstránkami, tak se ti zmení ta spodní lišta s barevnými odkazy a podstránky po jejich načtení prodcházíš P< a P>

[QUOTE=ondrejs;144773]
Jak je to u tebe s podáním bílé barvy, nepřijde ti taky, že by byla trochu dorůžova?[/QUOTE]

Já mám bílou normálně bílou, v nastavení máš vyvážení bílé i RGB barev, jestli jde doladit růžový nádech ovšem netuším.

[QUOTE=spotter;144775]myslim si ze je normalne pozapajat vsetky zaraidenia (DVD player, digisat, blueray atd atd) najprv do tv a potom to vyviest z tv do zosilovaca a reprakov.[/QUOTE]

To normální není...AV recevier je od toho, aby jsi do něj přivedl vstupy Audio či Video a přepínal je dle potřeby, já na AV navolím vstup DVD, pustím DVD a AV mi dekóduje DD, DTS atd. zvuk, obrazovka ukazuje to co má nastavené (logicky DVD Ext.1)

Jinak co se týka Movie Plus tak alespoň v mém případě, tzn. DVD přes RGB je lepší ho mít vypnuté, jak se to chová přes digitální vstup nemám jak ověřit.
spotter (39)|26.6.2007 20:18
[QUOTE=Bobanovicz;144797]To tlačítko funguje tak, že pokud ho zmáčkneš na stránce s podstránkami, tak se ti zmení ta spodní lišta s barevnými odkazy a podstránky po jejich načtení prodcházíš P< a P>

Já mám bílou normálně bílou, v nastavení máš vyvážení bílé i RGB barev, jestli jde doladit růžový nádech ovšem netuším.

To normální není...AV recevier je od toho, aby jsi do něj přivedl vstupy Audio či Video a přepínal je dle potřeby, já na AV navolím vstup DVD, pustím DVD a AV mi dekóduje DD, DTS atd. zvuk, obrazovka ukazuje to co má nastavené (logicky DVD Ext.1)

Jinak co se týka Movie Plus tak alespoň v mém případě, tzn. DVD přes RGB je lepší ho mít vypnuté, jak se to chová přes digitální vstup nemám jak ověřit.[/QUOTE]

1. aha tak to je mozne, ze to tak funguje ako pises. bude to teda paradne komplikovane a neprakticke ale je mozne ze to bude fungovat aj u mna. ja som myslel ze opak stlacanim toho tlacitka budes skakat po podstrankach. skusim hned ako sa dostanem k tv. teraz ho okupuje mabnzelka :-)
2. ja to mierne do ruzova mam ale vravim obraz by som povazoval za dost kvalitny. tam by som chyby nehladal. ak cosi samsung ma vymakane tak su to displaye
3. asi sa trochu nerozumieme s tym zvukom, mozno som to aj zle napisal. poviem ti to takto. zabudnime na dom. kino ako keby som ho nemal. ked spojim satelit s plazmou scartom alebo cinchami zvuk vykazuje vsetky negativa o ktorych som pisal vyssie.

dik za to info o tych podstrankach vecer skusim.... predpokladam ze si na to prisiel nahodou sak v amnualy som nic take nezazrel... mozno som zle cital....
spotter (39)|26.6.2007 22:28
bobanovicz: to listovanie po podstrankach funguje... mal si pravdu. dik
Anders (9)|28.10.2007 23:00
PS-42C96HD
PS-42Q97HD

PS-50C96HD
PS-50P96FD
PS-50Q97HD

najdete zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13864