Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plasma obraz v obchode/doma

Rublev (3)|22.6.2007 10:34
Koupil jsem plasmu Panasonic TH-42PX70E a k nemu prehravac Panasonic S99-EG. Propojeno pres HDMI. Avsak po vsunuti DVD (zkousel jsem jich nekolik - originaly) je obraz tak o 50% horsi nez jsem videl hrat plasmy v nekolika obchodech (kde tvrdili, ze je to HDMI). Ted si nejsem jisty, jestli to je nastavenim (normalne jsem vybral vstup pres HDMI), kablem nebo proste v obchode pouzivaj nejakou zazracnou techniku. Nebo tam poustej Blue Ray disky a je to tim... Nevim.
Jeste co se mi nezda: vidim i z 2,5m pixely, obraz neni zdaleka tak ostry a jasny jako v obchode, barevne plochy se jakoby komprimovane "trhaji". Nemate nekdo tuseni?
Diky
setres (158)|22.6.2007 15:17
v obchodě často pouštějí vysoce komprimovaný obraz, filtrované dema a já nevím co ještě. Takové ty kytičky,zámky,příroda,sníh voda a já nevím co ještě.Jsou to spec dema. Nicméně z DVD přes HDMI by jsi měl mít na této plazmě obraz jako víno!!! Nic z toho co popisujěš.Z DVD na této plazmě i přes lepší scart je super obraz. Tak chybka bude někde jinde.
KOCOUR65 (653)|22.6.2007 15:21
mam tu samou tv a rekorder panasonic dmr eh-50 obraz pres scart perfektni ostry -ze dvou metru neni videt zadne zobrazovaci body.Dale mam prehravac samsung dvd-hd870 propojeny pres hdmi a obraz totozne perfektni jak u rekorderu.Pokud mate spatny obraz tak bych zkusil vas prehravac nejdrive nekde na jine plazme,abyse zjistilo jaky obraz vam pousti do tv,jinak by bylo dobre taky k plazme pripojit jiny prehravac aby se zjistilo zo muze za spatny obraz-zda tv nebo prehravac-reklamovat takovou velkou kravu je neprijemne
Rublev (3)|22.6.2007 15:23
Setres: taky me to napadlo, ale zase az tak velky rozdil, jaky jsem videl u sebe, to nemuze byt. A zatim me nenapadlo, cim to muze byt. Zkusim si jeste pohrat s nastavenim na obou stranach (DVD + TV) a uvidim. Taky to nemuze prece byt HDMI kablem (i kdyz z Tesca ale za 700,- Kc)
Rublev (3)|22.6.2007 15:25
kocour65: jo, tohle je idealni moznost kontroly, avsak zaroven ponekud komplikovana :-( Mozna mi vsak nic jineho nezbyde....
KOCOUR65 (653)|22.6.2007 15:46
vzal bych prehravac tam kde jsi kupoval tv at ti ho tam vyzkousi-rekni ze se ti nezda obraz na plazme a ze se ti nechce tv vozit k nim-urcite ti ho zkusi