Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize do obýváku

Encore1106 (85)|20.6.2007 22:01
Zdravim,
rozhodl jsem se investovat tak 20 - 35 tis. do nové TV do pokoje. Pokrok jde kupředu, takže CRT bych už radši nebral. Bral bych tedy nějakou LCD (možná i plasma,ale plasmu asi taky ne). Jenže se v TV neorientuju, tak bych chtěl poradit, jaká televize by byla pro mě vhodná.
Signál chytám DVB-T na pokojovou anténu (se set-top boxem Radix 9000 to jde bez problému). Pak si samozřejmě přehraju nějaké to DVD (domácí kino ale plánuju koupit až později). Kdyby měla DVI vstup, nebylo by to na škodu. Úhlopříčku bych bral maximálně 100 cm (ikdyž kvůli velikosti pokoje spíš míň).

Takže bych vás chtěl poprosit o radu, jakou televizi vybrat.

Přikládám foto pokoje. Televize by byla na stolku místo toho CRTčka. Stolek (120x60cm) je od pohovky vzdálen 3 metry.

Díky
P1010707.JPG
tomzvule (249)|20.6.2007 23:24
Řeším již delší dobu podobný problém. Jsem rozhodnut pro LCD i přes jeho chyby a teď vybírám z novinek v cenové kategorii do 30 tis. Chtěl jsem dát i víc, ale budu ještě kupovat přijímač DVB-S s Harddiskem kvůli zmeškaným pořadům.

Prvně jsem chtěl LCD 32" - 82 cm, ale teď už vybírám jen ve velikosti 37" - 94 cm.
Výběr i v této cenové kategorii není špatný ( pro občasné sledování TV ) Moji favoriti:
Philips 37 PFL5322/12
JVC LT-37A80ZU
Toshiba 37 C3030DG
Samsung LE37R86BD
a další... nutno vidět a porovnat. V případě sezení ze strany pozor na pozorovací úhel.

http://www.hifishop.cz/default.asp?CatID=47&PgID=12
_Tomass_ (6)|24.6.2007 18:20
Doporučuji koupit plasmovou televizi Panasonic viera TH-37PX70E (94cm), mám ji asi tři týdny a jsem nad míru spokojen, koupil jsem ji za 32.000....ted možná už bude o něco levnější........ Obraz má super, barvy kontrast, ostrost....možná jen větší šum obrazu, to je ale tím, že mám analogový signál, ve vašem případě bych se plasmy určitě nebál, kyž máte DVB-T, když máte set-topbox, mohl byste se ještě podívat po podobném modelu Panasonic TH-37PV7P (nemá podporu DVB-T, takže potřebujete Set-topbox), ta je ale kůř vybavena, má horší kontrast, nemá PC vstup, myslím, nemá novou ochranu proti vypalování obrazu atd. Výhoda je, že stojí kolem 26.000.... Pokud byste volil dražší verzi, měl byste zase o krabičku a pár drátů mín...to už je na vás.... Určitě se ale nebojte plasmy a klidně ji kupte, já jsem maximálně spokojen a neměnil bych... možná jenom velikost obrazovky....mám necelou vzdálenot od sedačky 3 metry a ted bych vzal klidně 42 (106cm)...Jestli budete mít na tuto televizi nějaký dotaz klidně sem napište a pokud budu vědět, rád napíšu....Tomáš
Encore1106 (85)|30.6.2007 22:32
Plasmy bych se trochu bál, protože co jsem na ně koukal v obchodech, tak z vetsi blízkosti je na ni videt více třepotání, než na LCD. Ty 3 metry je vzdálenost TV - Pohovka, ale ta dvě křesla jsou cca o metr blíž.
kdojekdo (73)|7.7.2007 22:28
Hlavně na plasmu nekoukat v obchodě. Když se doma koukáte na televizi, taky tam nemáte 2000 luxů, spíš přítmí.
KOCOUR65 (653)|8.7.2007 11:47
a kde se na to chces koukat - kdyz neco kupuji tak to asi chci poradne prozkoumat- kde jinde uvidis v provozu treba 10 plazem vedle sebe ?
Encore1106 (85)|26.7.2007 13:43
Nejspíš koupim Sony Bravia KDL-32V2500 ( http://www.alza.cz/lcd-televizor-sony-bravia-kdl-32v2500-d68760.htm ). Slyšel jsem na ni samou chválu, v Alze je 3. neprodvanější LCD televize. Ještě se musim podivat, kde ji maji v Praze vystavenou, abych ji viděl dřív než před zakoupením.
Encore1106 (85)|28.7.2007 21:11
Tak jsem si dnes domu přivezl Sony Bravia KLD-32V2500, připojil k malé pokojové anténě (ani nemusí mít zapnuté napájení) a digitál chytám bez problému. Obraz je velmi dobrý.
Reproduktory televize se dají použít i pro hlasité přehrávání hudby z MP3, diskmanu a vlastně čehokoliv, co má audiovýstup 3,5 stereo jack ( vstup z PC má konektor jak pro obraz - D-Sub, tak i pro audio - 3,5 jack => stačí nastavit vstup z PC, sice bude černá obrazovka s nápisem "žádný signál", ale zvuk pojede).

Zatím jediná objevená nevýhoda je, že televize neumí PIP (picture in picture). Ikdyž možná jsem to ještě neobjevil.

Uvidím, jak půjde k televizi připojit PC. Snad s tím nebudou problémy...