Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Druh signálu

Pampalini (9)|20.6.2007 20:32
Zdravím všechny, mám opravdu asi velice laický dotaz. Chci si instalovat TV kartu . Ale, nejasnost mám v tom, že přijímám satelitní TV ( UPC Direct) a chtěl bych vzít signál z výstupu přijímače. A tady mám nejasnost - jaký druh signálu je na výstupu ? Jakou tedy kartu si pořídit, pro jaký signál ? Je na výstupu z přijímače satelitní signál již nějak "zpracován".

Ono mi jde totiž taky o to, že toto řešení mám jen dočasně ( UPC) a čekám jen na tu slavnou českou digitalizaci. A tudíž , pokud možno bych nerad pořizoval nejdříve kartu DVB-S a pak zase DVB-T.

Díky předem za radu.
Ivo Mašek (10205)|21.6.2007 10:49
[QUOTE]Chci si instalovat TV kartu . Ale, nejasnost mám v tom, že přijímám satelitní TV ( UPC Direct) a chtěl bych vzít signál z výstupu přijímače. [/QUOTE]
Každá tv karta má na vstupu pouze koax. Takže moc možností nemáš. Pokud ti z "přijímače" do klasické TV leze signál po koaxu, tak je to pro tebe velmi snadné., mezi "přijímač" a TV vlož rozbočovač a jeden koax kabel táhni do TV, ten druhý do tv karty.
Pokud z "přijímače" do klasické TV táhneš signál po SCART kabelu, tak tam potom asi žádná možnost, jak dostat signál do tv karty není.
Doom (2331)|21.6.2007 11:45
no moment. třebas Leadtek Expert má možnost přivést signál přes CVBS a S-video. napsal bych to dřív ale nevzpomněl jsem si na ty zkratky...
a tyhle vstupy mají jistě i jiné karty
Ivo Mašek (10205)|21.6.2007 12:12
Ano, u tv karet je to přibližně takto:
viz příloha.
Jde o to, co mu leze z toho jeho "přístroje" a jak to bude skutečně fungovat v jeho tv kartě (tady jsem spíše skeptik)
pvr2000orig.jpg