Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojeni PC S/PDIF a receiver

BlackOne (94)|18.6.2007 20:27
Ahoj vsichni,
mam zakladni desku LanParty UT nF4 Ultra-D http://www.dfi.cz/produkty.detail.php?tabulka=hw0mb&id_hw0mb=260 ktera ma S/PDIF vystup. Jelikoz planuji nakup receiveru(pravdepodobne Sony STR-DG910), ktery ma digitalni opticky vstup, tak muj dotaz zni: Lze tyto dve rozhrani navzajem propojit, abych dostal z PC do receiveru prostorovy zvuk nebo musim pouzit jinou cestu? Pokud to jde, tak jaky kabel mam pouzit, klasicky audio opticky kabel jako je tento http://www.alza.cz/kabel-propojovaci-audio-digitalni-opticky-0-5m-d46180.htm ?

Diky za odpovedi a rady
Mike (617)|19.6.2007 13:57
Pokud ma ta deska opticky vystup, tak samozrejme optickym kabelem, ktery tu uvadis to pujde, ale v tom popisu desky je jen napsany S/PDIF out, ale existuje i verze S/PDIF pro medeny koaxialni kabel, pak bys musel mit kabel cinch-cinch se stinenym koaxem, ten receiver umi to i to, takze by ti to melo byt jedno
Miuvek (858)|19.6.2007 16:41
Záleží taky, jaká délka kabelu je potřeba - optické se moc dlouhé tuším nedělají. Já mám PC připojené koaxem 5m, akorát u mě je trochu problém, že koax vstup mám na receiveru jen jeden a zrovna bych potřeboval pc připojit do jiného, ale tam je jen optika. Chystám se, jak bude chvilka, že si spíchnu převodník koax-optika.

Funkčně (kvalita zvuku) vyjde koax a optika nastejno.
Mike (617)|20.6.2007 15:18
opticke kabely se delaji bezne do tri metru a stoji do 200, delaji se i delsi, ale ty jsou uz vetsinou drahe, 5m stoji asi 600

Kdyz jsem delal doma propojeni, tak stal 1m asi 800, tak jsem to natah radsi koaxem, mam to asi 2m a uz to tak zustalo
BlackOne (94)|20.6.2007 18:28
Na americkych strankach vyrobce http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_spec_details_r_us.jsp?PRODUCT_ID=3471&CATEGORY_TYPE=LP&SITE=US se uvadi, ze deska ma "1 S/PDIF connector for optical cable connection", ale nepise jaky z tech dvou to je, tak to snad bude vystup a nebo budou opticke oba. 3 m opticky kabel mi bohate staci! :)
Jen pro shrnuti jestli jsem to pochopil spravne. Pokud je S/PDIF out opticky, tak pouziju klasicky opticky audio kabel k propojeni PC S/PDIF out a na druhe strane zapojim kabel do receiveru do optického vstupu.
Jen nevim, pokud by se jednalo o verzi S/PDIF kde se musi pouzit medeny koaxialni kabel, kam zapojim kabel na strane receiveru?
stayman (12393)|20.6.2007 19:00
Koaxialny vstup je v prevedeni cinch a kedze tvoj receiver ma opticky, koax by mal byt samozrejmostou.
Mike (617)|20.6.2007 23:16
Ano i na receiveru budou cinch konektory - takovy kabel je lepsi si udelat sam, dva konektory a delku koaxu podle potreby

Podle toho popisu desky tam jsou in a out primo vzadu na panelu jako jack - takze by sis musel udelat kabel jack-cinch
Cela ta zvukovka je na zvlastnim malem plosnacku
Opticky je pouze vystup a ten je na pridavnem bracketu

Jinak ta tvoje deska je velice dobre popsana zde:
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/dfinf4ultralp/
BlackOne (94)|21.6.2007 00:17
Diky, uz je mi to jasny, ten receiver ma dva koaxialni vstupy a tri opticke, takze pohoda.
Jen jeste jedno upresneni, protoze v tomto smeru jsem uplnej zacatecnik. Ten koaxialni kabel si vyrobim jak? Jedinej koax co znam, je ten co se pouziva na televizi. Jedna o stejny kabel a akorad pridelam na konce cinche misto koncovek pro antenu a TV? Nebo se jedna o jiny druh koaxialniho kabelu?
stayman (12393)|21.6.2007 02:36
Ano, mozes kupit ten isty kabel koaxialny (75ohm) ako pouzivas u antenneho rozvodu a na koncoch osadis tie cinche...
Miuvek (858)|21.6.2007 06:42
Já jsem koupil TV koax 75ohm, průměr 5mm. Na konce kovové CINCH - v pohodě (oproti plastovým) tento kabel pojmou.

Jenom bych dodal, že hodně často mají zvukovky SPDIFkoax out na konektoru Jack3,5. Do tohoto konektoru se silnější kabel připojuje obtížněji, ale i tak se dá (můj případ). Popř. lze vyrobit krátkou redukci Jack3,5samec -> CINCHsamice z nějakého tenšího kabelu a dál již pokračovat zmíněným koaxem s CINCHsamci na koncích
BlackOne (94)|21.6.2007 21:32
Uz je mi vse jasne, diky vsem za rady! ;)