Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS jen ve stereu

hafca (211)|17.6.2007 21:26
Dostal se mi do ruky film na DVD, kde je zvuková stopa v DTS. I když přehrávač a DK Pioneer DTS bežně zvládá, tohle jede jen ve stereu. Když to zkusím demuxovat v PgcDemuxu, tak vypadne zvuková stopa v DTS. Ta se dá i převést na AC3, které pak jede jak má.
Neví někdo co s tím udělat, aby hrálo to DTS? Případně v čem to DTS opravit, tak aby fungovalo?
Nebo jinak, má cenu se s tím vůbec zabývat, nebo to AC3 zvukově vyjde stejně jako to DTS?
vlada (3470)|19.6.2007 17:59
Je plno přehrávačů, které zvládají DTS pouze ve stereu. To asi bude Tvůj případ. Pokud tam máš i AC3 zvuk, tak bych se tím moc netrápil. Rozdíl mezi AC3 a DTS je na úrovni placebo efektu.
hafca (211)|19.6.2007 18:12
Jiný věci s DTS to pobere a já ten signál posílám optikou do receiveru. Navíc přehrávač umí i SACD, takže tam asi problém nebude.
vlada (3470)|20.6.2007 18:15
Ale ten receiver nemusí umět DTS. Ale když píšeš, že jiné zdroje s DTS zvládá, tak potom teda opravdu nevím, kde by mohla být chyba. Já osobně bych se asi spokojil s AC3, jakýkoliv převod toho DTS (kromě do PCM) v podstatě bude stejně znamenat ztrátu kvality a nepovede to k žádným pozitivním výsledkům.
ghuul (49)|1.7.2007 22:30
[QUOTE=hafca;144169]
Nebo jinak, má cenu se s tím vůbec zabývat, nebo to AC3 zvukově vyjde stejně jako to DTS?[/QUOTE]

Jestli nemáš nějaký lepší repro, tak rozdíl mezi AC3 a DTS asi ani nepoznáš. Zatím jediný kde jsem poznal rozdíl mezi AC3 a DTS bylo u LOTRa na reprácích za cca 80k. Zjedodušeně bych přirovnal AC3/DTS k hi-bitrate-MP3/WAV.
stayman (12393)|1.7.2007 23:16
[QUOTE=ghuul;145117]Jestli nemáš nějaký lepší repro, tak rozdíl mezi AC3 a DTS asi ani nepoznáš. Zatím jediný kde jsem poznal rozdíl mezi AC3 a DTS bylo u LOTRa na reprácích za cca 80k. Zjedodušeně bych přirovnal AC3/DTS k hi-bitrate-MP3/WAV.[/QUOTE]

Tam ide skor o tu lepsiu "priestorovost" a dynamiku, predsa len DTS vyuziva diskretne vsetky kanaly.., AC3 a toboz dolby digital 2.0 nie, inak vsimnut si to ide, mal som vzdy len to najlepsie, takze neviem ako u tych slabsich zostavach...
vlada (3470)|2.7.2007 19:24
U AC3 je channel-coupling volitelný, takže může být všech 6 kanálů komprimováno nezávisle. Že ale AC3 zmrší, aby se dokázalo, jak je DTS potřebný, je celkem logický.
hafca (211)|3.7.2007 03:02
Nechal jsem to nakonec v AC3. Repro mám sice celkem dobrý, ale abych s tímhle trávil tolik času na pokusech, to zas ne.
Dík všem za rady hafca