Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MP4 na AVI

Whitejoker (616)|17.6.2007 18:51
mám videa s příponou *MP4.
To můj DVD přehrávač "nežere".
Jak to převést na AVI (přehrávač "žere" jen DIVX/XVID)?
Stačí přejmenovat a změnit 4cc kód nebo musím dělat novou kompresi?
SS2CZ (874)|17.6.2007 18:58
Foolproof (2713)|17.6.2007 21:04
Předělat a dost záleží na tom co je uvnitř.
jaromir9909 (269)|17.6.2007 21:32
[quote=Whitejoker;144160]mám videa s příponou *MP4.
To můj DVD přehrávač "nežere".
Jak to převést na AVI (přehrávač "žere" jen DIVX/XVID)?
Stačí přejmenovat a změnit 4cc kód nebo musím dělat novou kompresi?[/quote]

Hlavně co je uvnitř.
Přehrávač asi neveme ani DIVX/XVID, když tam budou nějaké ty "novoty".
Whitejoker (616)|18.6.2007 13:00
dík, zkusím.

včera jsem děla nějaké video v DIVX 6.2 a přehrávač to přehrál bez problémů.
Tož to zkusím s podobným nastavením.
vlada (3470)|18.6.2007 21:46
MP4 kontejner umožňuje obsahovat video MPEG-1, 2 a 4 (ASP i AVC). Obvykle tam najdeš jenom MPEG-4. Teď jde o tom, jestli to je AVC nebo ASP. Pokud to je AVC, tak to sice můžeš lehce převést na AVI, ale přehrávač to stejně nevezme. Takže jako první vezmu tu jednodušší možnost - MPEG-4 ASP.


1) V tom případě není nutná žádná konverze videa, stačí změna kontejneru. Nutná ale bude asi rekomprese zvuku, protože to na 99% bude AAC. Jsou dva rychlé a kvalitní postupy:
a) Program YAMB převede MP4 video na AVI a demuxuje zvuk do AAC. AAC převedeš do MP3 programy jako foobar2000 nebo Omni Encoder. AVI video a MP3 zvuk spojíš dohromady známými programy - VirtualDub, AVI-Mux GUI.

b) Pokud to pošlape, je to určitě jednodušší cesta. Stáhni si program Avidemux ve verzi 2.4. Nejnovější buildy najdeš na http://www.razorbyte.com.au/avidemux/. Ten by měl podporovat MP4. V něm otevřeš svůj MP4 soubor, u zvuku vybereš LAME MP3 enkoder, u videa necháš kopii a jako formát zvolíš AVI. Uložíš a za pár minut je na světě pořadované AVI video.

2) V případě, že je obraz ve formátu MPEG-4 AVC, nevyhneš se jeho rekompresi. Opět nastíním dva možné způsoby:
a) Velice jednoduchým skriptem v AviSynthu (DirectShowSource("video.mp4") ) si načtu MP4 video do VirtualDubu a potom už postupuju podle obecně známých postupů za pomoci kodeků XviD a LAME ACM.

b) Použiju opět Avidemux. Zvuku zkomprimuju LAME kodekem do MP3, obraz do MPEG-4 ASP kodeky lavc nebo XviD. Jako formát nastavím AVI a video uložím. Konverze bude trvat určitě pár hodin, protože se komprimuje i obraz.
Whitejoker (616)|20.6.2007 11:34
takže jsem zkusil ten mp4cam2avi a výsledky jsou dobré.
Ten program detekuje původní video jako MPEG4 ASP a zvuk AAC 48 kHz.
Po konverzi (v podstatě jen konverze zvuku), která u 700 MB cédéčka trvala necelé 3 minuty z toho vylezlo AVI, který G-Spot diagnostikuje jako DIVX5/6 a zvuk mp3.
Takže pohoda, to už přehrávač vezme.

Dík všm za rady.
vlada (3470)|20.6.2007 13:27
Na MP4Cam2AVI jsem úplně zapomněl. Přitom ho vždycky doporučuju jako nejjednodušší a přitom kvalitní způsob.