Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Divné barvy ve videu

RaDim_ (128)|14.6.2007 15:36
Mám velký problém. Všechna videa se mi zobrazují asi jako na tomto obrázku http://bit.goo.cz/_other/01.JPG Nahoře je jak se to zobrazuje a dole to je jak by se to mělo zobrazit správně. Musel jsem to vyfotit foťákem, protože printscreen nefungoval, takže to není úplně přesné. Je to takové dost šedé. Ale rozdíl jde dobře vidět na oblečení toho člověka vlevo.

Toto se mi párkrát už stalo, ale pak to nějak přestalo. Už ani nevím jak. Teď jsem si přeinstaloval Windows a dělá to pořád. Nemůžu se toho zbavit. Jenom jednou se mi stalo, že jsem zapnul video a bylo to v pořádku. Pak jsem ho vypnul a zase zapnul a zase to bylo špatné.

Zajímavé je, že to dělá jak u AVI (divx, H264) tak u WMV i u MPEG. Jedině v programu virtualdub je to v pořádku. To lze pochopit tak, že protože virtualdub používá kodeky a ne directshow filtry, tak je to v pořádku, protože nejspíš bude chyba právě někde v directshow filtrech.

Mám nainstalovaný ffdshow, ale když jsem ho odinstaloval, tak to dělalo pořád. Takže předpokládám, že tím to není. V systému mám i další věci jako QuickTime Alternative nebo dscaler 5 mpeg, ale všechno toto jsem tam měl už i dřív, když to fungovalo, takže nevím jestli to s tím může mít něco společného.

Taky si nejsem jistý, kdy to začalo dělat, protože první video jsem zapnul až když už jsem měl všechen video software nainstalovaný. Navíc u některých věcí ani nevím, jak je odinstalovat. Třeba DV kodeky jsem instaloval tak, že jsem pravým kliknul na soubor s příponou inf a dal jsem instalovat. Ale ten dv kodek to asi nezpůsobil, protože nevím, co by mohl mít společného třeba s přehráváním wmv souborů a navíc předtím nedělal nikdy problémy.

Díky za radu.
vlada (3470)|19.6.2007 17:21
Já bych to DS filtry netipoval. Zkus naprosto jednoduchou následující věc a máš jistotu: Pusť si video v přehrávači s interními dekodery (VLC, MPlayer, KMPlayer, GomPlayer atd.) Pokud to bude vypadat stejně blbě, nemůžou za to DS fitlry, ale grafická karta. Konkrétně bych si to tipnul na overlay mixer a šptané nastavení barev/jasu/kontrastu. Můžeš zkusit přepínat výstupní režimy přehrávačů, jestli to udělá nějakou změnu. Jde to přenstavit třeba v MPC, KMPlayeru nebo VLC. Obvykle se používá režim overlay, VirtualDub zobrazuje tuším přes GDI, na výběr jsou ještě VMR7, VMR9, OpenGL a pár dalších.

Pokud již jeden program používá overlay, druhý jej již použít nemůže a tak vybere jiný renderer a tím pádem budou barvy O.K. Tohle taky můžeš vyzkoušet.
RaDim_ (128)|21.6.2007 13:04
Už jsem na to přišel. Opravil jsem to v nastavení grafické karty. Byl tam nějak blbě seštelovanej jas/kontrast.
vlada (3470)|22.6.2007 17:58
To je to, co jsem psal - špatně nastavené barvy v overlay mixeru.