Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stavební úpravy pro LCD TV na zeď

michal_h (492)|14.6.2007 12:30
Ahoj,

chtěl bych se zeptat, kdo má zkušenosti, co vše je třeba připravit stavebně tak aby šla LCD TV dát na zeď:
1) držák
2) do zdi zasekat nějaký husí krk - jaký průměr, jak se následně protáhnou kabely (scart, napájení, anténa, atd.)
Chci samozřejmě, aby nebyly vidět žádné kábly po zdi, jestli existuje ještě jiné elegantnější řešení, sem s ním.

Dík za info
Foolproof (2713)|14.6.2007 12:44
:)
Držák pověsíš na hmoždinky, když tak chemické, ale jak protáhneš kabel i s poměrně objemnou koncovko husím krkem si moc nedovedu představit. Asi zalištovat a lištu šikovně zamaskovat kusem nábytku, stojanem na DVD, květinou či manželkou.
Radoo (1302)|14.6.2007 14:51
[QUOTE=michal_h;143987]Ahoj,

chtěl bych se zeptat, kdo má zkušenosti, co vše je třeba připravit stavebně tak aby šla LCD TV dát na zeď:
1) držák
2) do zdi zasekat nějaký husí krk - jaký průměr, jak se následně protáhnou kabely (scart, napájení, anténa, atd.)
Chci samozřejmě, aby nebyly vidět žádné kábly po zdi, jestli existuje ještě jiné elegantnější řešení, sem s ním.

Dík za info[/QUOTE]

1) https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12642
2) nejlepší sádrokartonová předstěna, za ní se vejde kabelů a otvory si pak uděláš kde je libo ...
michal_h (492)|14.6.2007 16:14
[QUOTE=Foolproof;143992]:)
Držák pověsíš na hmoždinky, když tak chemické, ale jak protáhneš kabel i s poměrně objemnou koncovko husím krkem si moc nedovedu představit. Asi zalištovat a lištu šikovně zamaskovat kusem nábytku, stojanem na DVD, květinou či manželkou.[/QUOTE]
maskovat to právě nijak nechci, chci aby to bylo "čisté" řešení"
michal_h (492)|14.6.2007 16:26
[QUOTE=Radoo;144007]1) https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12642
2) nejlepší sádrokartonová předstěna, za ní se vejde kabelů a otvory si pak uděláš kde je libo ...[/QUOTE]
1) držák máš pěkně vymyšlenej
2) to je dobré řešení, ale já mám trochu problém, že mám v té stěně dveře s obložkovými zárubněmi, takže navázání SDK by byl trochu problém, já jsem uvažoval o nějakém obkladu umělým kamenem na šířku TV

Poraďte pls kdo má nějaký dobrý nápad...
umisteni_tv.JPG
robert.kotasek (777)|14.6.2007 20:17
a nebo vybourej otvor skrz stenu osadis preklad a do otvoru vlozis lcd. Kabely povedes v chodbe ve venkovni drazce, ktera bude zakryta nejakym vesakem popr. nejak jinak zamaskovat... v chodbe ti to neva ale nezapomen na odvetrani ;)

to jako bydlis ve 25 patre? :)
petrprv (281)|15.6.2007 08:30
Do nejakeho obkladu z kamene bych urcite nesel. Ber v uvahu co to udela se zvukem.
To uz radej bych vedletoho postavil nejakou kytku velkou, treba stromek v kvetinaci, aby to narusilo zvuk (odrazy) a zaroven zamaskovalo listu s kablikem.
A z listy bych nemel strach, sam jsem se divil, ze u zadnich repraku lista vypada o 100% lip nez volny kabel za ktery me tahalo male dite. Ted si toho nevsima. Listu k repraku mam jen asi 9 x 5 mm. K te bedne bych zvolil take neco mensiho, mozna aby byla plocha a nizka, radej par kabliku vedle sebe nezna sebe, treba i 2 listy (oddelit napajeni).
michal_h (492)|15.6.2007 20:22
[QUOTE=robert.kotasek;144020]a nebo vybourej otvor skrz stenu osadis preklad a do otvoru vlozis lcd. Kabely povedes v chodbe ve venkovni drazce, ktera bude zakryta nejakym vesakem popr. nejak jinak zamaskovat... v chodbe ti to neva ale nezapomen na odvetrani ;)[/QUOTE]
tak to se mi nezdá moc ideální řešení, zeď je nosná (železobeton)

[QUOTE=robert.kotasek;144020]to jako bydlis ve 25 patre? :)[/QUOTE]
uf, tak to naštěstí ne, to je číslo bytu...
michal_h (492)|15.6.2007 20:34
[QUOTE=petrprv;144050]Do nejakeho obkladu z kamene bych urcite nesel. Ber v uvahu co to udela se zvukem.
To uz radej bych vedletoho postavil nejakou kytku velkou, treba stromek v kvetinaci, aby to narusilo zvuk (odrazy) a zaroven zamaskovalo listu s kablikem.
A z listy bych nemel strach, sam jsem se divil, ze u zadnich repraku lista vypada o 100% lip nez volny kabel za ktery me tahalo male dite. Ted si toho nevsima. Listu k repraku mam jen asi 9 x 5 mm. K te bedne bych zvolil take neco mensiho, mozna aby byla plocha a nizka, radej par kabliku vedle sebe nezna sebe, treba i 2 listy (oddelit napajeni).[/QUOTE]
lišty jsou levné řešení s docela dobrým efektem

když shrnu možnosti, které tady padly:
1) SDK obklad celá stěna, kdyby byl přes celou stěnu, byl by problém s navázáním na dveřní zárubně, které jsou ve stěně
2) SDK obklad částečný, třeba pás na výšku místosti o šíři TV nebo pouze do výšky pod TV
3) obklad nějakým designovým materiálem (umělý kámen, dřevo, atd.) dtto bod 2
4) vybourání otvoru - příliš náročné
5) pouze vše zalištovat

já se zatím přikláním k nějakému obkladu...
michal_h (492)|28.7.2007 16:34
tak nakonec zvítězil obklad zdi....
komoda obklad.jpg
Radoo (1302)|31.7.2007 00:31
[QUOTE=michal_h;146757]tak nakonec zvítězil obklad zdi....[/QUOTE]

foto realu by nebylo ?
michal_h (492)|31.7.2007 11:22
[QUOTE=Radoo;146895]foto realu by nebylo ?[/QUOTE]
jasně, ale až tak za pár týdnů, ještě nebydlím...
michal_h (492)|30.11.2007 18:02
[QUOTE=Radoo;146895]foto realu by nebylo ?[/QUOTE]

foto reálu
:-)
SNC10691.JPG
Radoo (1302)|30.11.2007 18:56
[QUOTE=michal_h;157218]foto reálu
:-)[/QUOTE]
No prosím, taky pěkný !
Osobně bych tu předstěnu protáhl až ke stropu, kvůli estetice i aby se na tom rantlu neusazoval prach.
(Jen můj postřeh, neber si to osobně ... :) )
robert.kotasek (777)|30.11.2007 19:19
a ja bych mel taky jeden napad.... ta predstena by byla jakoby predsazena cca 8cm, tak aby bylo mozno po krajich (i nahore) umistit nejake liniove svetylko s castecnym bocnim clonenim nebo mlecnym (nebo piskovanym) sklem... pri nocnim zapnuti by to mohlo udelat celkem pekny efekt... ;)
michal_h (492)|30.11.2007 19:35
[QUOTE=robert.kotasek;157227]a ja bych mel taky jeden napad.... ta predstena by byla jakoby predsazena cca 8cm, tak aby bylo mozno po krajich (i nahore) umistit nejake liniove svetylko s castecnym bocnim clonenim nebo mlecnym (nebo piskovanym) sklem... pri nocnim zapnuti by to mohlo udelat celkem pekny efekt... ;)[/QUOTE]
stěna je předsazená, po bocích je světlo, vypadá to super, ale na zdi vidíš každou nerovnost, i když mám kvalitně udělanou sádrovou omítku...zkoušel jsou to osvětlení nafotit, ale blesk to přesvítil...
michal_h (492)|30.11.2007 19:39
[QUOTE=Radoo;157225]No prosím, taky pěkný !
Osobně bych tu předstěnu protáhl až ke stropu, kvůli estetice i aby se na tom rantlu neusazoval prach.
(Jen můj postřeh, neber si to osobně ... :) )[/QUOTE]
díky :-)
ke stropu jsem to nedal proto, aby byly po stranách a nohoře cca stejné mezery (vpravo nejsou vidět futra dveří), prach tam určitě utírat nebudu :-)
robert.kotasek (777)|30.11.2007 20:20
michal_h : zkus poresti okolni stenu viz priloha nebo natahni omitku ve dvou smerech (vodrovnem a svislem) pak to bude rovne ;) ale reseni v priloze si myslim ze by mohlo vypadat zajimaveji...
ps: sorry je to trochu rozmazane (foceno bez blesku s 2 v krvi ;) )
IMG_1113.JPG
michal_h (492)|1.12.2007 21:54
[QUOTE=robert.kotasek;157234]michal_h : zkus poresti okolni stenu viz priloha nebo natahni omitku ve dvou smerech (vodrovnem a svislem) pak to bude rovne ;) ale reseni v priloze si myslim ze by mohlo vypadat zajimaveji...
ps: sorry je to trochu rozmazane (foceno bez blesku s 2 v krvi ;) )[/QUOTE]
to vypadá zajimavě...
robert.kotasek (777)|1.12.2007 23:31
Dik... ve skutecnosti to vypada jeste 3x lepe ;)
petrprv (281)|4.12.2007 10:59
robert.kotasek: A jak jsi delal tu zed??? To je nanasena omitkova smes jen spachtli??
robert.kotasek (777)|4.12.2007 11:48
;) otec mi to provadel (ma malirsko-nateracskou firmicku) je to vpodstate obarveny tmel ktery naneses na zed a pak to nejakym zpusobem stahujes (asi spachtli), finta je v tom ze to nesmis delat ani kdyz to je moc mokre a ani kdyz to je moc tuhe... chce to grif a vedet.... navic je s tim poradna piplacka a musis to mit vicemene rovnomerne (ne ze na zacatku to bude nahusto a u konce uz menehuste - vypadalo by to blbe).
petrprv (281)|4.12.2007 12:56
Vypada to moc dobre.
Ja mam zkusenost leda tak s nejakym tmelem nanesenym valeckem, ze to udela rovnomerne drsnou zed. To jsem zkousel i na laminem vyrobenou komoru a ted to vypada jako opravdova zed.
Ale to co jsi vyfotil vypada hodne zajimave, haze to aspon spravne stiny.
robert.kotasek (777)|4.12.2007 13:05
dik - je to super, kazdy kdo prijde na navstevu kouka a chvali.... presne jak rikas spravne stiny ;) ikdyz jak rikam ve skutecnosti to vypada mnohem lepe nez na te rozmazane fotce...
Bobanovicz (169)|5.12.2007 13:42
[QUOTE=michal_h;157218]foto reálu
:-)[/QUOTE]

Nemáš tu TV nějak vysoko? To je jak na dívání vestoje :-)
michal_h (492)|6.12.2007 15:41
[QUOTE=Bobanovicz;157785]Nemáš tu TV nějak vysoko? To je jak na dívání vestoje :-)[/QUOTE]
nemám, dal jsem střed tv do výšky očí když sedím na sedačce, sedačku mám normální
:-)