Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Y Pb Pr kabel (YUV)

FriXik (3)|12.6.2007 21:53
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je možné použít stejný kabel na propojení DVD přehrávače a TV přes CVBS i přes Y Pb Pr (YUV), nebo je nutné na propojení přes YUV koupit nějaký speciální kabel.Možná je to hloupá otázka ale jsem v tomhle oboru laik a nikde jsem na ní nenašel odpověď a nerad bych si poničil TV/DVD. Díky moc
Pitomec (10211)|13.6.2007 00:51
Na propojení DVD přehrávače a TV použij plně osazený SCART, který přenáší RGB. To je nejkvalitnější možná věc.
Foolproof (2713)|13.6.2007 14:48
Mně se ale zdá, že má možná DVDplayer i s komponentním výstupem:) ....., ale z dotazu nevyplývá nic moc, takže raději mlčím.
FriXik (3)|13.6.2007 16:35
[QUOTE=Foolproof;143900]Mně se ale zdá, že má možná DVDplayer i s komponentním výstupem:) ....., ale z dotazu nevyplývá nic moc, takže raději mlčím.[/QUOTE]

Jo přesně tak, to jsem zapomněl uvést...Mám DVD s HDMI, Y Pb Pr, CVBS i SCART výstupem a televizi která má na všechno toto vstupy...propojil jsem to přes HDMI bez problémů, ale moje 100Hz CRT TV umí HDMI jen 50Hz což mi docela vadí a proto hledám jinou variantu připojení s vysokým rozlišením, což by mělo být to Y Pb Pr. Jenže k DVD přehrávači mám jen obyčejné cinche (červený, žlutý, bílý) a tak se ptám jestli je možné to propojit přes kompozitní vstup/výstup tímto kabelem či je nutno koupit nějaký speciální. SCART je samozřejmě také možnost, ale chtěl bys zkusit ten kompozit.
Foolproof (2713)|13.6.2007 18:14
Je rozdíl mezi kompozitním výstupem a komponentním.

Kompozitní je pouze jeden šlauch, kde je vše co TV potřebuje namodulované dohromady.
Komponentní se skládá ze tří šlauchů, pokud má TV ekvivalentní vstup, tak stačí ty cinche, co jsi k tomu dostal, prostě 3 stíněné dráty.
Ještě tam nějak musíš dopravit zvuk, což v případě HDMI je vyřešeno.
Těžko říci jak si s tím ta TV poradí u mě se na playeru pro komponentní výstup muselo nastavit rozlišení ručně. HDMI zobrazuje vždy to co dostane na vstup.
FriXik (3)|13.6.2007 19:02
[QUOTE=Foolproof;143914]Je rozdíl mezi kompozitním výstupem a komponentním.

Kompozitní je pouze jeden šlauch, kde je vše co TV potřebuje namodulované dohromady.
Komponentní se skládá ze tří šlauchů, pokud má TV ekvivalentní vstup, tak stačí ty cinche, co jsi k tomu dostal, prostě 3 stíněné dráty.
Ještě tam nějak musíš dopravit zvuk, což v případě HDMI je vyřešeno.
Těžko říci jak si s tím ta TV poradí u mě se na playeru pro komponentní výstup muselo nastavit rozlišení ručně. HDMI zobrazuje vždy to co dostane na vstup.[/QUOTE]

Aha, měl jsem na mysli samozřejmě komponentní :) Tak zkusím ty obyčejné cinche. Se zvukem není problém, ten tam dostanu taky přes. Nakonec jsem zjistil ze v 1080i mi to HDMI jede na 60Hz na což se už dá slušně koukat tak možná nakonec zůstanu u toho HDMI. Ale stejně díky za radu