Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s konverziou DV do MPEG2

lcask (14)|12.6.2007 17:50
Z DV kamery cez Firewire do avi (DV), v Pinnacle Studio prestriham (preinacky+titulky), exportujem opat do avi (DV) a konvertujem, teda skusam skor, do mpeg2 (osobitne zvukovy a obrazovy streamy) v Canope2, skusal som aj TMPGENC - vzdy mi to padne, v roznych miestach.. jedine co prejde ako kedy je CCE SP2...(ale tu sa mi zda kvalita nizsia...) Mate nejaku radu ci vysvetlenie co to moze sposobovat? Skusal som aj kodovat neprestrihane video, aj tak to pada - nie vsetky, ale stale dost...

Dik

L.
Pitomec (10211)|12.6.2007 18:12
Máš to DV-AVI jako typ2? Jestli ano, tak je to divný, ale jestli máš DV-AVI typ1, tak je to normální (na tom spadne jako CPC2, tak CCE).
lcask (14)|12.6.2007 18:29
[QUOTE=Pitomec;143853]Máš to DV-AVI jako typ2? Jestli ano, tak je to divný, ale jestli máš DV-AVI typ1, tak je to normální (na tom spadne jako CPC2, tak CCE).[/QUOTE]

A preco by Pinancle Video pri stahovani do DV cez Firewire to daval do typu1? Neda sa to ani tak nastavit.... Ako sa to da otestovat?
Pitomec (10211)|12.6.2007 19:20
Když na ten soubor klikneš pravým tlačítkem myši a dáš Vlastnosti/Souhrn, tak ti buď vyskočí informace Obrázek/Zvuk/Video (pak je to typ2) nebo jenom Zvuk (pak je to typ1).
lcask (14)|12.6.2007 19:34
[QUOTE=Pitomec;143856]Když na ten soubor klikneš pravým tlačítkem myši a dáš Vlastnosti/Souhrn, tak ti buď vyskočí informace Obrázek/Zvuk/Video (pak je to typ2) nebo jenom Zvuk (pak je to typ1).[/QUOTE]

Je to typ2 (zvuk aj obraz), pri obraze je ako Kompresia videa uvedene "miroDV2avi" ....
VlaDamorava (466)|1.7.2007 11:28
[QUOTE=lcask;143854]A preco by Pinancle Video pri stahovani do DV cez Firewire to daval do typu1? Neda sa to ani tak nastavit.... Ako sa to da otestovat?[/QUOTE]

Mne se osvědčil vynikající prográmek na převod mezi typy 1 a 2 DVFileConverter. Pak není důležité do jakého typu DV avi zachytávaš! Ovladání maximálně jednoduché.
Pitomec (10211)|1.7.2007 11:38
[quote=lcask;143857]Je to typ2 (zvuk aj obraz), pri obraze je ako Kompresia videa uvedene "miroDV2avi" ....[/quote]
To vypadá na nějaký vlastní DV kodek (ne MS ani Canopus, se kterými není problém). Nejlepší by bylo se toho Pinnacle Shitu zbavit a začít dělat v normálním softu...
StD (8612)|1.7.2007 20:22
MiroDV je extra varianta DV pro MiroVideo karty a soft. Nainstalí se s Pi Studiem.
Foolproof (2713)|3.7.2007 00:19
to Icask

Zatrhni si "Všechny kodeky" a vyber si, co je libo, jakýkoliv enkoder, co je v systemu. Onen Miro lze samozřejmě vypnout např. pomocí MMView, jinak funguje debilní system meritů od Microsoftů, nikdy nevíš, co s tím pracuje, pokud má stejný merit jako třeba MicrosoftDV, tak protože byl instalován jako novější, enumenátor ho tam strčí.

To studio musíš mít nějaké historické, protože nyní používají PinnacleDV a ten je velmi dobrý.
U mě to vypadá pro dekodování a tedy vstup do MPEG2 enkoderu - viz obr. mohu si vybrat.
Whitejoker (616)|3.7.2007 19:46
při nainstalování DV kodeku Cedocida (je free), ten by měl přepsat všechny nastavení jiných DV kodeků, pak není třeba řešit, co kde vypnout. mě se zdá kvalitnější, než kodek od Mrchosoftu i od Mainconceptu
Foolproof (2713)|3.7.2007 20:16
Určitě je dobrý. ale mám dojem, že existuje jenom VfW verze, takže je otázka, jak si s tím poradí programy využívající DShow.