Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Titulky & kapitoly

RadimK (28)|11.6.2007 20:50
Vytvoril jsem si vlastni DVD z kamery - vcetne externich titulku a kapitol. Pokud je ovsem zobrazen titulek a nastane zrovna zmena kapitoly, tak titulek zmizi, ikdyz mel byt zobrazen jeste nekolik sekund. Je toto vlastnost DVD prehravacu nebo se jedna o problem na mem zeleze (Manta IV). PowerDVD s timhle nema problem. DVD bylo vytvoreno v DVD-Lab pro a mpeg2 video ma Open GOP (pokud tyhle vlastnosti mohou mit take vliv). Diky!
ai (2993)|12.6.2007 03:31
Jak sem tak kdysi testoval Scenarist, hlavne kvuli DVD specs, tak tam to tusim ani neslo nastavit, titulky (subpictures) , pres kapitolu (cell), a to je program , ktery se drzi presne DVD specifikaci, ...

nic ti nebrani tam dat stejny titulek 2x, tesne za sebe jeden az to kapitoly a druhy, stejny hned na zacatek kapitoly ,

ber to tak, ze na kapitolu muzes skocit, a prehravac tedy musi mit vsechno ke cteni, jak ma vedet, kde se ma vracet a kde cist posledni titulek, ktery tam ma byt, jestli ti to softwarovy prehravac prehrava dobre, na to bych se nespolehal, smerodatne jsou hardwarove DVD players
StD (8612)|12.6.2007 07:15
Tak, tak - titulek nesmí trvat přes marker kapitoly, jinak se nezobrazí. Tudíž není nic snazšího, než si je patřičně přečasovat. Ty rozdíly se dají snadno "vychytat". Taktéž pracuji ve Scenaristu.
RadimK (28)|13.6.2007 17:37
Jojo, uz jsem tak udel - proste stacilo malinko titulky posunout. Jelikoz je v titulcich pouze info o case, tak nevadi, kdyz nezacnou uplne presne s kapitolu. Diky za reakce.
RadimK (28)|18.6.2007 22:28
Zkousel jsem ono "vadne" DVD na nejakem Grundigu a problem nebyl. Takze nekterym stolnim prehravacum ono mirne vyboceni ze specifikaci nevadi.