Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PAL D/K vs PAL B/G

hicsum (22)|11.6.2007 14:03
Dobry den,
mam PCI TV kartu Asus TV FM CARD, kabelovou televizi. Problem je, ze vsechny programy krome CT1, CT2, NOVA, PRIMA, TVP1 jsou PAL B/G. Pouzivam Fly2000TV, program od ASUSU (Home Theatre) neni prilis pouzitelny. Normu tam snad lze nastavit pouze zmenou regionu a to vzdy soucasne pro vsechny programy: kdyz dam Czech republic, hraji ceske stanice dobre, jinak to sumi, kdyz dam Slovak republic (napr.) hraji vsechny ostatni krome ceskych, ktere sumi. Jedina moznost je vejit do nastaveni, zmenit region, restartovat aplikaci - obtezujici, znemoznujici programove nahravat napr. HBO a pak CT2 (samo to rgion nezmeni). Existuje nejake reseni? Asi neni mozne mit soucasne nastavene obe normy? Je nejak mozne nastavit region pro konkretni stanici? Existuji alespon nejake skripty? Nerad bych to nejak kostrbate automatizoval za pouziti napri. AutoIt... Dekuji za informace
Mike (617)|11.6.2007 14:09
Tak to je klasicky problem spatnych ovldacu a spatne aplikace - toto jsem resil kdysy taky a ATV2000 s tim pocita, pro kazdou stanici je treba nastavit ruzny "Country" a melo by to chodit
Ivo Mašek (10205)|11.6.2007 14:31
Např. Leadtek toto řeší klávesou A na počítačové klávesnici a umí i výsledek uložit. Takže po prvotním nastavení už není třeba se s tím babrat. Divil bych se, kdyby Fly2000 něco takového také neměl.
hicsum (22)|11.6.2007 14:38
to se divim taky, ale budu zkouset, kabelovku mam teprve od vcerejska a s Fly2000TV jsem byl dosud zcela spokojen. ATV2000 jsem taky velice zbezne skousel, ale neprijde mi tak uzivatelsky privetive jako Fly2000TV a hlavne nevim o tom, ze by byla moznost nahravat do mpeg-2, coz je dost defekt, na AthlonuXP2500+ je svcd schudnejsi. Mne ted ale vice trapi normy PAL...
hicsum (22)|11.6.2007 18:37
Nastavenie ATV nema mnoho poloziek, no napriek tomu sa mi nedari nastavit pre kazdy program samostatne normu. Dost divne je, ze polozka "Systém zvuku" je neaktívna a nie je ju možné nastaviť. Keď nastavím "Země a "TV systém", tak to síce ide pre každú položku samostatne, ale stejne všetky hraje poďľa posledného nastavenia. Moze byt polozka "System zvuku neaktivna"?
hicsum (22)|11.6.2007 18:39
V pocitaci mam dva programy na nahravanie: ASUS Home Theatre, Fly2000TV, jeden pre B/G, druhy D/K. Zaujimave, ze to funguje: zapnem jeden hraju ceske stanice, zapnem druhy, hraju vsetky ostatne...
Mike (617)|12.6.2007 10:48
Ten system zvuku jde nastavit jen pri pouziti modulu BT8x8, ty nastav Coutnry code, ale nesmis mit zapnuty "ignore country code" ve druhe zalozce