Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: mpeg-2

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

To formát mpeg2 nikoho nezajímá? To všichni to hustíte DivXem do mpeg-4? Stream z DVB je už tak dost špatný, tak proč to ještě víc kazit?

PROČ ????

Ani se nemám koho zeptat jakým playerem mpeg-2 kdo přehrává.

Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

A proc se nemuzes zeptat ?

Ja treba pouzivam pro prehrani MPEG2 bud PowerDVD nebo MV2player

Je tu pravidelně Avatar uživatele blueant
    Registrace
    Feb 2007

Ja pouzivam media player classic.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

To já už jsem použila InterVideo WinDVD, Ulead DVD player, Power DVD, BS player. V kterémkoli to přehraješ v pohodičce. Já používám na mpeg2 nejvíc BS player - je totiž nejrychlejší.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Leník, si môj človek BSPlayer rulez

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

PowerDVD Player

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Pikusík: MCI > je ve všech Windows, používá VFW ovládače, pracuje s DX-3, a na TV nádhera, jediný mínus je indexování do 1GB, to má ale i PowerDVD který jede v DS.

Od doby co mám DX-3 nepoužívám nic jinýho, vyjímkou je *.avi, na to jednoznačně co se týče přesnosti PowerDVD a výstup opět na TV přes OUT Matrox G-550.

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Bullback

Vím, na TV no problem. Taky lajna PC-Dxr3-TV byla super. Ale často mě k ní ani nepustěj. A Dxr3 na monitoru nebylo to pravý.

Zkouším si nechat poradit od ostatních, co s tím mají už zkušenosti. Já to leta cpal do divx a co se digiDVB zhoršilo, tak to mám souběžně v mpeg2 i v divx a zabírá mi to místo na HD.

Asi zkusím anketu.

Nováček Avatar uživatele inspicient
    Registrace
    Mar 2004

Pikousik: mě MPEG 2 zajímá. A když už ho přehrávám tak ve stolním DVD... a ne v počítači...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

na PC přehrávám PowerDVD XP a na stolním DVD Mustkem V600R- 180

Nováček Avatar uživatele miras
    Registrace
    Mar 2004

Ja ho prehravam bez problemu Windows Media Playerem.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

podle nalady WinDVD, MPC nebo PowerDVD

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Dík všem za rady. Co tu bylo, to jsem poctivě vyzkoušel.

Chybička a tím problémy s přehráváním byly u mne. Zachycený stream mpg z DVB jsem stříhal ve známém programu MPEG2CUT a protože se převážně jednalo o videoklipy ze stanice VH1 (528x576) nijak jsem se moc nedivil, že mám problémy s nastavením 4:3. Ale po podrobnějším zkoumání, jsem zjistil, že v hlavičce je místo info 4:3 neuvěřitelných 221:100 (1273x576)!

V poslední době jsem ale přešel na stříhací program Womble Mpeg-VCR (tučňák) a najednou všechno fungovalo. A v hlavičkách je správný poměr 4:3. A je po problému. Proč ale MPEG2CUT mi přepisoval poměr 4:3 na 221:100 jsem doposud nezjistil. Ještě že se to dá napravit.

Další, ale celkem nepodstatný problémek je, že jsem vyměnil klasický 19" monitor za 19"LCD (flatt). Ten ale není 4:3 a tak dole i nahoře je černý pruh. A protože stanice VH1 má dole asi 4 řádky fialový blikající proužek, který u klasiky je na spodní hraně a vertik.roztažením zmizí, u flatt monitoru by se to muselo roztáhnout o celou šířku černých pruhů, a pak je z kruhové značky VH1 parádní šiška.

Vše vyřešila funkce Pan Scan (uživatel) u poslední verze BSPlayeru, obraz se roztáhne rovnoměrně na všechny strany (10%) až černé pruhy i fialové čáry zmizí. A je to super! Takže z tohoto důvodu BSPlayer.

Pokud ale chci z playlistu přehrávat náhodným výběrem, musím použít PowerDVD. Tam ale zase není nastavitelná funkce Pan Scan.

Co se týče kvality obrazu, ani po podrobném zkoumání nevidím rozdíly mezi WinDVD, PowerDVD, BSPlayerem a ZoomPlay. Naopak vůbec se mi neosvědčily hardwarové přehravače, jako Creative Dxr3 a DVB TechnoTrend PCLine Premium. Oba na monitoru silně zubatily a nic se tam nedá nastavit.

Pokud by někdo věděl o playeru s oběma funkcemi, t.j. playlist s náhodným výběrem a s možností nastavení Pan Scan nebo zoom 110%, budu vděčen za tip.

Jinak ještě jednou díky za rady a pozor na MPEG2CUT.

Pikousík

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od pikousik
    ..Pokud by někdo věděl o playeru s oběma funkcemi, t.j. playlist s náhodným výběrem a s možností nastavení Pan Scan nebo zoom 110%, budu vděčen za tip. ..
    Náhodný výber síce nevie, ale v BSPlayeri si v playliste pre každú jednu položku môžeš nastaviť - pomer strán, pan-scan a prehrávanie vo fullscreen. Playlist ukladaj v internom formáte, v textovom formáte sa tieto prídavné info neuložia.

Ak chceš náhodný výber, napíš poziadavku na bsplayer.org, ak takých bude viac, určite to tam urobia .

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

>>>> Ale po podrobnějším zkoumání, jsem zjistil, že v hlavičce je místo info 4:3 neuvěřitelných 221:100 (1273x576) <<<<

Musí se použít PVAStrumento a pak teprve střihový program. (už jsem dokonce o tom psal v minulé diskuzi)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Neotion - modul MPEG-4/MPEG-2
    Od POiNTER v sekci DVB-T
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 27-02-2009, 19:14
  2. není mpeg jako mpeg
    Od poel v sekci MPEG-1/2
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 31-01-2006, 13:02
  3. mpeg-2