Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpeg-2

pikousik (45)|18.3.2004 02:09
To formát mpeg2 nikoho nezajímá? To všichni to hustíte DivXem do mpeg-4? Stream z DVB je už tak dost špatný, tak proč to ještě víc kazit?

PROČ ????

:-? :-? :-?

Ani se nemám koho zeptat jakým playerem mpeg-2 kdo přehrává.

:-)- :-)- :-)-
skybor (26)|18.3.2004 06:41
A proc se nemuzes zeptat ?

Ja treba pouzivam pro prehrani MPEG2 bud PowerDVD nebo MV2player :-)
blueant (820)|18.3.2004 07:29
Ja pouzivam media player classic.
Leník (10)|18.3.2004 08:06
To já už jsem použila InterVideo WinDVD, Ulead DVD player, Power DVD, BS player. V kterémkoli to přehraješ v pohodičce. Já používám na mpeg2 nejvíc BS player - je totiž nejrychlejší. :-D
artam (1147)|18.3.2004 09:31
Leník, si môj človek :-!!! BSPlayer rulez :-R
ViKinG (793)|18.3.2004 11:26
PowerDVD Player
Anonymous (825)|18.3.2004 17:56
Pikusík: MCI > je ve všech Windows, používá VFW ovládače, pracuje s DX-3, a na TV nádhera, jediný mínus je indexování do 1GB, to má ale i PowerDVD který jede v DS.

Od doby co mám DX-3 nepoužívám nic jinýho, vyjímkou je *.avi, na to jednoznačně co se týče přesnosti PowerDVD a výstup opět na TV přes OUT Matrox G-550.
pikousik (45)|19.3.2004 23:17
Bullback

Vím, na TV no problem. Taky lajna PC-Dxr3-TV byla super. Ale často mě k ní ani nepustěj. A Dxr3 na monitoru nebylo to pravý.

Zkouším si nechat poradit od ostatních, co s tím mají už zkušenosti. Já to leta cpal do divx a co se digiDVB zhoršilo, tak to mám souběžně v mpeg2 i v divx a zabírá mi to místo na HD.

Asi zkusím anketu.
inspicient (6)|20.3.2004 14:58
Pikousik: mě MPEG 2 zajímá. A když už ho přehrávám tak ve stolním DVD... :-E :-E :-E a ne v počítači...
AleK (814)|20.3.2004 19:02
na PC přehrávám PowerDVD XP a na stolním DVD Mustkem V600R- 180 :-E :-E :-E
miras (1)|20.3.2004 19:08
Ja ho prehravam bez problemu Windows Media Playerem.



:-!!!
clee (6592)|21.3.2004 02:11
podle nalady WinDVD, MPC nebo PowerDVD
pikousik (45)|1.4.2004 01:05
Dík všem za rady. Co tu bylo, to jsem poctivě vyzkoušel.

Chybička a tím problémy s přehráváním byly u mne. Zachycený stream mpg z DVB jsem stříhal ve známém programu MPEG2CUT a protože se převážně jednalo o videoklipy ze stanice VH1 (528x576) nijak jsem se moc nedivil, že mám problémy s nastavením 4:3. Ale po podrobnějším zkoumání, jsem zjistil, že v hlavičce je místo info 4:3 neuvěřitelných 221:100 (1273x576)!

V poslední době jsem ale přešel na stříhací program Womble Mpeg-VCR (tučňák) a najednou všechno fungovalo. A v hlavičkách je správný poměr 4:3. A je po problému. Proč ale MPEG2CUT mi přepisoval poměr 4:3 na 221:100 jsem doposud nezjistil. Ještě že se to dá napravit.

Další, ale celkem nepodstatný problémek je, že jsem vyměnil klasický 19" monitor za 19"LCD (flatt). Ten ale není 4:3 a tak dole i nahoře je černý pruh. A protože stanice VH1 má dole asi 4 řádky fialový blikající proužek, který u klasiky je na spodní hraně a vertik.roztažením zmizí, u flatt monitoru by se to muselo roztáhnout o celou šířku černých pruhů, a pak je z kruhové značky VH1 parádní šiška.

Vše vyřešila funkce Pan Scan (uživatel) u poslední verze BSPlayeru, obraz se roztáhne rovnoměrně na všechny strany (10%) až černé pruhy i fialové čáry zmizí. A je to super! Takže z tohoto důvodu BSPlayer.

Pokud ale chci z playlistu přehrávat náhodným výběrem, musím použít PowerDVD. Tam ale zase není nastavitelná funkce Pan Scan.

Co se týče kvality obrazu, ani po podrobném zkoumání nevidím rozdíly mezi WinDVD, PowerDVD, BSPlayerem a ZoomPlay. Naopak vůbec se mi neosvědčily hardwarové přehravače, jako Creative Dxr3 a DVB TechnoTrend PCLine Premium. Oba na monitoru silně zubatily a nic se tam nedá nastavit.

Pokud by někdo věděl o playeru s oběma funkcemi, t.j. playlist s náhodným výběrem a s možností nastavení Pan Scan nebo zoom 110%, budu vděčen za tip.

Jinak ještě jednou díky za rady a pozor na MPEG2CUT.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
artam (1147)|1.4.2004 10:00
[quote=pikousik]..Pokud by někdo věděl o playeru s oběma funkcemi, t.j. playlist s náhodným výběrem a s možností nastavení Pan Scan nebo zoom 110%, budu vděčen za tip. ..[/quote]

Náhodný výber síce nevie, ale v BSPlayeri si v playliste pre každú jednu položku môžeš nastaviť - pomer strán, pan-scan a prehrávanie vo fullscreen. Playlist ukladaj v internom formáte, v textovom formáte sa tieto prídavné info neuložia.

Ak chceš náhodný výber, napíš poziadavku na bsplayer.org, ak takých bude viac, určite to tam urobia :-) .
Anonymous (825)|1.4.2004 13:22
>>>> Ale po podrobnějším zkoumání, jsem zjistil, že v hlavičce je místo info 4:3 neuvěřitelných 221:100 (1273x576) <<<<

Musí se použít PVAStrumento a pak teprve střihový program. (už jsem dokonce o tom psal v minulé diskuzi)
pikousik (45)|1.4.2004 22:26
Bullback> dík, nějak mi tvůj příspěvek unikl, ale ten Womble Mpeg-VCR (tučňák) je naprosto dokonalý, takže MPEG2CUT je u ledu. Všech 300 špatných hlaviček jsem už opravil.

:-)- :-)- :-)-
pikousik (45)|11.4.2004 12:55
artam> léta používám BSPlayer a PowerDVD. Přechod na mpeg-2 a LCD monitor vyvolaly problémy s přehráváním. Dělám hlavně videoklipy a proto potřebuji funkci randomize a pro LCD funkci PanScan.

Projel jsem snad všechny dostupné playery a nejlépe mi vyhovují ZoomPlayer (ale je dost složitý pro nastavení) a kupodivu poslední verze MPC. Ještě mi přehrávání trochu zkomplikoval enkodér Ligos (ani nevím kde jsem k němu přišel), byla trochu vidět špatná deinterlace (nebo žádná?), ale pomohlo ho zakázat v mmview.

Takže vše co je z DVB (kromě CzechLinku) nechávám v mpeg-2, DVD a CL jede do DivX s vyšší bitrate a vše je vyřešeno.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
jago (41)|12.4.2004 14:45
[quote=pikousik] ...ale ten Womble Mpeg-VCR (tučňák) je naprosto dokonalý, takže MPEG2CUT je u ledu. -[/quote]

Souhlas, až na to, že mi to dělá jakousi blbost, nebo něco dělám blbě já. Na konci klipu potřebuju useknutý konec opravit, tak zvolím Ending fade a dám 1 s. Uložím, otevře se nové okno, na konci hezky ztmaveno, jenže začnu přehrávat a hraje to přesně pět sekund, pak zmizí zvuk a jede jen obraz. Chce to něco nastavit, či co?
pikousik (45)|13.4.2004 09:04
jago> [quote]Na konci klipu potřebuju useknutý konec opravit[/quote]
Stříhám po I-framech a ještě jsem nic nepotřeboval opravovat, tak nevím.
Ve streamu označím co vystřihnout, udělám copy atd. Potom každý clip otevřu, pojmenuju a nahraju. A je to super. Vím, že konec nemusí být na I-framu, ale jsem tak zvyklý z PVACUTu.

Pikousík :-)- :-)- :-)-
jago (41)|13.4.2004 09:38
Nejspíš jsi mě nepochopil, jelikož píšeš o něčem jiném. Při nahrávání stopnu záznam a vím prd, jestli to bylo na I framu, že? Konec tedy potřebuju udělat doztracena. Fade out. Udělám, uložím. Jenže při přehrávání se kamsi ztratí zvuk, jde jen prvních pět sekund celého klipu. Jde mi o to, proč to je, jestli náhodou v tom tučňákovi není třeba něco speciálně nastavovat při té operaci Ending fade.