Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stavba HTPC, dočasné propojení s analog. TV a další otázky

RAY_tvf (27)|8.6.2007 15:22
Přátelé, uvažuji o stavbě HTPC. Po různých experimentech s Via Epia a Mini-ITX, jsem se spořádaně vrátil ke koncepci mATX (Epia je sice moc pěkná, ale jeden PCI slot na nejdražším modelu je problém) a moje stávající - poměrně málo energeticky náročná - sestava je následující:

Základní deska: Biostar TF7050-M2 AM2 (MCP68 (GeForce 7050 PV + nForce 630a)
CPU: Athlon 64 X2 3800+ EE SFF
Paměti: A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition
Tuner: Hauppauge WinTV HVR-1300 (zvládá Analog+DVB-T) - později přikoupím ještě jednu aby šlo najednou nahrávat i sledovat TV
HDD: Hitachi Cinemastar 7K160 SATA II
DVD: LG SuperMulti GSA-H42N
Zdroj: Fortron FSP300-60GNF Zens (Fanless) 300W
Skříň: AeroCool M40
OS: Windows Vista Home Premium

Připomínky k sestavě vítány.

Moje klíčové otázky, než provedu objednávku, jsou následující:
- Jak se bude HTPC chovat při připojení analogové TV?
Dočasně, než koupím LCD Displej, budu mít HTPC propojené s klasickou analogovou TV. Jenže jak se to bude chovat? Pozná graf. karta, kdy je posílán "normální obraz" a kdy video přes Overlay? Např. moje stará G450 eTV má jednak režim výstupu na TV-out pro běžnou práci a pak "DVD Max" pro přehrávání videa (IMHO moc kvalitní výstup). Má někdo MCE propojené s analog. TV?
- Je třeba k budoucímu přehrávání HDCP (po dokoupení mechaniky Blu-ray/HD DVD) Windows Vista nebo stačí WMCE 2005?

/// doom - oddělen spam, držte se laskavě tématu a blitky ohledně méněcennosti AMD si strčte za klobouk
Doom (2331)|8.6.2007 21:04
co se týká toho HDCP protected obsahu, podle mě tuhle problematiku řeší přehrávač videa a nikoliv operační systém...
metody ochrany HD videa, které MS sliboval implementovat do Visty, zatím nejsou hotové a podle mých zpráv, které nemusí být přesné, Vista jako taková zatím HD video nijak extrémně nehlídá...
Ivo Mašek (10205)|9.6.2007 07:34
[QUOTE]Tuner: Hauppauge WinTV HVR-1300 (zvládá Analog+DVB-T) - později přikoupím ještě jednu aby šlo najednou nahrávat i sledovat TV[/QUOTE]
Zkus chvíli počkat (až zruší vysílače pro analog) a kup si kartu s dvěma tunery (už teď jsou k sehnání). Ušetříš si jeden port. A také "menší" problémy s ovladači pro 2 karty.
RAY_tvf (27)|9.6.2007 14:43
[QUOTE=Ivo Mašek;143609]Zkus chvíli počkat (až zruší vysílače pro analog) a kup si kartu s dvěma tunery (už teď jsou k sehnání). Ušetříš si jeden port. A také "menší" problémy s ovladači pro 2 karty.[/QUOTE]

To je určitě dobrý nápad. Já jsem chtěl tuhle hybridní hlavně proto, abych otestoval, který signál je lepší a podle toho dokoupil druhou.
Zřejmě to ale už teď otestuju na LifeView FlyDVB-T DUO Cardbus, kterou mi už veze messenger :-) Ona se u nás jedna PCMCIA TV karta v neztratí :)
mach4 (19)|4.7.2007 13:59
trochu moc drahé paměti na HTPC řek bych a s DO a bezdrát. klávesci nepočítáte?
RAY_tvf (27)|6.7.2007 21:23
DO pro MCE je součástí TV karty, přebytečných klávesnic a myší se mi tady doma válí dostatek :)
Co se týče paměti, tak jsou možná trochu dražší, ale mají na sobě pasivní chladič, což vzhledem k neexistenci větráku v tomto HTPC bude k užitku.
Doom (2331)|6.7.2007 21:36
no pozor. pasivní chlazení komponent v PC, byť je to HTPC, spoléhá na nějakém průtoku vzduchu skrz skříň. takže nějaký, byť nízkootáčkový ventilátor by v počítači měl být. kompletně pasivně chlazené PC, pokud pomineme vodníka, neexistuje, ten teplý vzduch musí někam utíkat