Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Celeron jen na MPEG4 stejně výkonný jako Pentium či ne?

pepppa (14)|7.6.2007 19:52
Kdysi jsem četl test, kde bylo jasně vidět, že Celeron je při nahrávání do MPEG4 (MS WMV) úplně stejně výkonný, jako plné Pentium téže frekvence. Od té doby jsem ale několikrát slyšel či četl doporučení raději na MPEG4 vzít Pentium než Celeron. Jak je to tedy? Nebo to platilo dříve, ale pro nové verze kodeků už Celeron není rovnocenný ? Nebo to platí jen pro MS wmv, ale ne pro DIVX/XVid ?
leo (345)|7.6.2007 21:14
Té zeleniny je mnoho druhů a jsou to procesory naprosto odlišné. Vyhýbej se obzvlášť Celeronům odvozených z Pentia 4, to byla a je tragédie. Libovolné AMD z té doby je výkonnější (ajajajaj to bude flame). Pokud se chceš bavit s multimédii, radši kup "plnotučný" procesor.
Lar (115)|7.6.2007 21:27
No celeron má proti P4 osekanou cache a velikost cache u multimedií hraje docela roli. Nicméně na nahrávání do MPEG4 realtime chce mít dost výkonný procesor.
pepppa (14)|9.6.2007 07:02
To je právě to. Všichni tvrdí, že Celeron je na MPEG4 méně výkonný než Pentium téže frekvence, ale bez konkrétního odkazu na nějaký test. Jediný test, který jsem kdy nalezl, ale mluvil o prakticky stejném výkonu - bylo to tam tehdy asi před 3 - 4 lety asi 250:248.
Pitomec (10211)|9.6.2007 07:53
Můžu ti klidně říct, že nahrávat v reálném čase do WMV s Celeronem je pouze z říše snů (pokud nemáš HW kartu, která to dělá místo toho CPU), což mám osobně vyzkoušeno - tam ti vytížení CPU vylítne na 100% a nestíhá to (výpadky ve snímcích). I Pentium se u toho zapotí. Ideální stav je až s C2D.