Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem a zpracování signálu z analog. sat. přijímače.

Tomkk (5)|13.10.2004 12:39
Můžete mi někdo poradit? Chtěl bych si udělat před Vánoci radost a koupit si satelit přijímač. Neuvažuji to pro komfortní rodinné kino, ale spíš jako hračku. Mám hluboko do kapsy, takže si koupím ten nejlevnější za cca 2tis. Prošel jsem fórum, ale moc chytrý z toho nejem. Nikdo v mém okolí satelit nemá, tak absolutně netuším:
1. Kolik družic v uspokojivé kvalitě chytím na 60cm parabolu levným přijímačem? Které programy budou nekódované?
2. Stačí vůbec tato kvalita pro to, abych se pokusil o dekódování přes videovstup TV karty v PC? (Např. komprimovat šumící obraz do Divx v reálném čase téměř nelze.) Pokud ne, zachrání to 80cm parabola?
3. Rád bych chytil např. Discovery. Je potřeba ho dekódovat a jde to?

Omlouvám se za laické dotazy. Uvítám i tip na stránky.
pavelpt (2713)|13.10.2004 13:10
Viděl jsem v Makru cosi za 1800, ale digitální.Analog umírá, 2 roky a už tam nebude nic vysílat.
Karta do PC stojí do 45 Euro.
Mike (617)|13.10.2004 13:53
ta 60cm je tak na astru, v dobre kvalite, je tam tak 50 nezakodovanych programu, ale na rozkodovani stanic zapomen, uz tam skoro nic neni, radsi jdi do digitalu
Tomkk (5)|13.10.2004 15:08
[quote=Mike]ta 60cm je tak na astru, v dobre kvalite, je tam tak 50 nezakodovanych programu, ale na rozkodovani stanic zapomen, uz tam skoro nic neni, radsi jdi do digitalu[/quote]
Neznamená digitální přijímač, že bez zakoupené dekódovací karty už není šance nic přijímat (krom free programů)?
Zeptám se ještě jinak. Jaká je nejlevnější a nejjednodušší možnost přijímat Discovery?
Jak to funguje? Pokud na digitálu naladím zakódovaný program, tak předpokládám, že mi na výstup nic nepustí. Nebo je to jinak?
pavelpt (2713)|13.10.2004 15:36
No ale u analogu je to to samé.

Akorát, že v digitálu je toho asi 50x víc.

Discovery - česky bez abonence nelze, na počítači pomocí satelitní karty jinojazyčnou verzi neoficiálně ano. Na stolním přijímači v analogu ani nevím, zlikvidoval jsem ho asi v roce 1996, na digitálu lze.

Volné jsou pouze kanály, které jsou víceméně na nic nebo tvrdě komerční jako je třeba Nova, tozn. taky na ....
clee (6592)|13.10.2004 16:10
jo na analogu na astre chytis jen asi 35 stanic (mtv, mtvpop, viva, viva+, cnn, cnbc, eurosport, dsf, rtl, pro7, a dalsi nemecky...) pres digital je tam toho daleko vic, http://www.lyngsat.com
Tomkk (5)|13.10.2004 20:51
[quote=pavelpt]No ale u analogu je to to samé.

Akorát, že v digitálu je toho asi 50x víc.

Discovery - česky bez abonence nelze, na počítači pomocí satelitní karty jinojazyčnou verzi neoficiálně ano. Na stolním přijímači v analogu ani nevím, zlikvidoval jsem ho asi v roce 1996, na digitálu lze.

Volné jsou pouze kanály, které jsou víceméně na nic nebo tvrdě komerční jako je třeba Nova, tozn. taky na ....[/quote]

Chtěl bych především Discovery - anglicky. Jaké mám možnosti?
pavelpt (2713)|13.10.2004 21:27
Astra - UPC, digitální přijímač zadarmo, pronájem karty asi 600 měsíčně česky.anglicky
Karta do PC, lze softwarově dekodovat z balíku CSAT francouzsky,

HotBird- Discovery myslím jedině na orig. karty,

Sirius - Discovery nelze system Power Vu není prolomen

Thor - karta do PC, lze softwarově anglicky,dánsky,švádsky,norsky
stolní - karta,přijímač se CI,CAM pro Conax


Nevím možná jsem něco zapomněl, ale zadarmo obtížně.
Tomkk (5)|14.10.2004 06:48
[quote=pavelpt]

Nevím možná jsem něco zapomněl, ale zadarmo obtížně.[/quote]

Dík za odpověď . Nic povzbudivého.
pee.tr (1208)|15.11.2004 15:40
Souhlas, asi bych taky šel do digitálu. Ale s tím "hluboko do kapsy" mám zkušenosti, takže mám taky jen analog. Nekódovaných kanálů tam máš asi 30. Kvalitově to přes 60cm parabolu je v pohodě (Astra), určitě lepší než cokoliv u nás z pozemního vysílání. Je možný, že to v analogu brzo zapíchnou, ale osobně bych tomu zas tak nevěřil. To už se totiž říká nějakej ten rok a pořád to běží. Teď relativně ani žádný stanice neubejvaj.
Je rozdíl dát 2tis. nebo 7tis. a víc (levnější digitál bych nekupoval).
Tomkk (5)|16.11.2004 06:33
Teď se objevují v akcích digitální přijímače s par. 80cm pod 3000Kč.
Zdá se mi, že namají žádný slot pro dekodér. Je to vůbec k něčemu?
Lze i zde k dekódování použít PC ?
starej_vul (250)|16.11.2004 08:43
Preventivně bych koupil 80 cm. Do budoucna se to bude hodit...
pavelpt (2713)|16.11.2004 15:38
[quote=Tomkk]Teď se objevují v akcích digitální přijímače s par. 80cm pod 3000Kč.
Zdá se mi, že namají žádný slot pro dekodér. Je to vůbec k něčemu?
Lze i zde k dekódování použít PC ?[/quote]

Viz pšíspěvek výše 1800 komplet.

Ano je na to soft, spousta lidí to používá, ovšem přijímač musí být vybaven alespoň RS232, to ty levňáky nemívají.
imported_topr (2)|3.1.2005 19:57
Bydlím v místě s mizerným příjmem všeho kromě satelitu.
StD (8612)|4.1.2005 08:03
Připojím i já svou drobnou zkušenost: Mám analog přijímač s 80cm parabolou na Astru (možno snad i HotBird, ale to bych to musel natáčet a na to jsem líný...) propojeno přes S-VHS video a TVkartu do PC i na TV. Pokud analog skončí, vyměním jen přijímač (ten nejlevnější Strong za cenu pod 2 tisíce navíc umožňuje i propojení s analogovým přijímačem. Parabola zůstane stejná, stačí přidat jen druhý konvertor do dvojitých "brejlí"...
Programová nabídka Astry mi úplně stačí - NJ používám běžně, na české TVbláboly vůbec nekoukám. Nejlepší filmy ve sqělé kvalitě poslední dobou stejně chodí na německých trojkách a ZDF - a to bez reklam, takže ubývá nutnost následného střihu. To, co mne zajímá, si dávám na DVD a sbírka vlastních nahrávek se utěšeně rozrůstá... A na to si snad ty "hračky" pořizujeme, ne?! Servus!

Drobná poznámka: Jelikož mám také "hluboko do kapsy", tak mne to vše výše uvedené postupně přišlo asi na 5 tisíc K..