Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung le40m87,nebo Panasonic TH-42PZ700E

sasa69 (88)|6.6.2007 12:27
Prosím o názor a zkušennosti s těmito panely.(Samsung le40m87,nebo Panasonic TH-42PZ700E)
Už měsíc se rozhoduji ,který z nich pořídit a stále to nemá konce.
Oba panely stojí okolo 50 000kč.
LCD Samsung:
+super kontrast
+super spotřeba
+stejný obraz i za 10 let
-odezva 8ms
Plazma Panasonic:
+Lepší obraz
-strašná spotřeba (500W)a navíc se za čas vysvítí(za jaký čas nevím,ale prý se vysvítí)
+odezva 1-2ms
Jinak koukáme na televizní vysílání asi 55%,DVD35% a zbytek PC
Opravdu si nevím rady a prosím o každý názor(nejlépe těch,kteří tyto panely mají)
KUFI (63)|6.6.2007 18:22
[QUOTE=sasa69;143405]Prosím o názor a zkušennosti s těmito panely.(Samsung le40m87,nebo Panasonic TH-42PZ700E)
Už měsíc se rozhoduji ,který z nich pořídit a stále to nemá konce.
Oba panely stojí okolo 50 000kč.
LCD Samsung:
+super kontrast
+super spotřeba
+stejný obraz i za 10 let
-odezva 8ms
Plazma Panasonic:
+Lepší obraz
-strašná spotřeba (500W)a navíc se za čas vysvítí(za jaký čas nevím,ale prý se vysvítí)
+odezva 1-2ms
Jinak koukáme na televizní vysílání asi 55%,DVD35% a zbytek PC
Opravdu si nevím rady a prosím o každý názor(nejlépe těch,kteří tyto panely mají)[/QUOTE]

Suprovy sou obe dve, ale moje sympatie ma SAMSUNG. Uz trebas kvuli tomu, ze ma HDMI 1.3 (z 90% na nem budu parit na PS3 (HDMI 1.3) a z 10% cumet na Blu-ray filmy :) ). Nejlepsi bude kdyz si je nechas nekde ukazat a porovnas si je vedle sebe. Takhle ti tezko nekdo poradi. Pochybuju ze tu sou lidi ktery maj obe dve tyhle bedny :) A kdyz bude mit clovek tu nebo tu, tak bude vyzdvihovat vzdycky tu svou.
sasa69 (88)|6.6.2007 18:42
[QUOTE=KUFI;143427]Suprovy sou obe dve, ale moje sympatie ma SAMSUNG. Uz trebas kvuli tomu, ze ma HDMI 1.3 (z 90% na nem budu parit na PS3 (HDMI 1.3) a z 10% cumet na Blu-ray filmy :) ). Nejlepsi bude kdyz si je nechas nekde ukazat a porovnas si je vedle sebe. Takhle ti tezko nekdo poradi. Pochybuju ze tu sou lidi ktery maj obe dve tyhle bedny :) A kdyz bude mit clovek tu nebo tu, tak bude vyzdvihovat vzdycky tu svou.[/QUOTE]

obešel jsem snad všechna elektra,ale nikde jsem nenarazil na tyto dvě televize,abych je mohl porovnat

Panasonic nemá HDMI 1,3 ???
POiNTERx (436)|6.6.2007 19:33
[QUOTE=KUFI;143427]Uz trebas kvuli tomu, ze ma HDMI 1.3[/QUOTE] Neni to plna podpora HDMI 1.3 a Samsung neudava, co konkrente z novych vlastnosti 1.3ky podporuje. (number game)
petrprv (281)|7.6.2007 07:57
Tak snad kdyz Samsung pise, ze HDMI je v 1.3, tak snad bude se drzet doporuceni a zvladne to ten dvojnasobny datovy tok, ne? Otazka je jestli je potreba, protoze paradoxne pak je potreba kratsi kabel k zarizeni, ktere to tam tlaci po HDMI :-)))
U Panasonicu jsem hledal verzi HDMI a nikde jsem ji nenasel, tak predpokladam jen v 1.2.
Nasel to nekdo u Panasonicu???
POiNTERx (436)|7.6.2007 10:35
petrprv: Ide o to, ze HDMI 1.3 ma oproti 1.2 niekolko novych vlastnosti, ako su deep color, xvYCC, 340MHz clock, DTS (compressed DSD), high bit-rate audio, auto lip sync correction, cable equalization, cat1 a cat2 ... avsak pravidla pre HDMI neboli jasne stanovene a tak stacilo aby TV podporoval len jednu z tychto novych vlastnosti a mohol niest oznacenie HDMI 1.3. A kedze Samsung je majster na number games, hned to aj vyuzil ako prvy :) ... avsak nikde som nenasiel informacie, ktore konkretne z novych vlastnosti podporuju... avsak viem na 100% ze nie vsetky a je dost mozne ze tak max. 2 z tychto vlastnosti, resp. budu schopne akceptovat tieto vlastnosti, ale TV ich proste nevyuzije a degraduje.
Podla najnovsich info co mam, tak by mali byt v najblizsej dobe upravene pravidla pre oznacovanie HDMI 1.3 ... s tym ze vyrobca by mal presne definovat, ktore z novych vlastnosti podporuje, inak je to zavadzanie spotrebitelov ... ale ako poznam niektorych vyrobcov, aj tak to budu ignorovat, alebo si to zase nejako upravia podla seba :) . Takze asi tolko k HDMI 1.3.
KUFI (63)|7.6.2007 11:18
[QUOTE=POiNTERx;143435]Neni to plna podpora HDMI 1.3 a Samsung neudava, co konkrente z novych vlastnosti 1.3ky podporuje. (number game)[/QUOTE]
Podle me nemas pravdu. Tenhle model nejspis skutecne funkce HDMI 1.3 podporuje v plnym rozsahu, ale sam o sobe neoplyva tolika funkcema jako verze 1.3a a chystana verze 1.3b.
KUFI (63)|7.6.2007 11:21
[QUOTE=POiNTERx;143485]petrprv: Ide o to, ze HDMI 1.3 ma oproti 1.2 niekolko novych vlastnosti, ako su deep color, xvYCC, 340MHz clock, DTS (compressed DSD), high bit-rate audio, auto lip sync correction, cable equalization, cat1 a cat2 ... avsak pravidla pre HDMI neboli jasne stanovene a tak stacilo aby TV podporoval len jednu z tychto novych vlastnosti a mohol niest oznacenie HDMI 1.3. A kedze Samsung je majster na number games, hned to aj vyuzil ako prvy :) ... avsak nikde som nenasiel informacie, ktore konkretne z novych vlastnosti podporuju... avsak viem na 100% ze nie vsetky a je dost mozne ze tak max. 2 z tychto vlastnosti, resp. budu schopne akceptovat tieto vlastnosti, ale TV ich proste nevyuzije a degraduje.
Podla najnovsich info co mam, tak by mali byt v najblizsej dobe upravene pravidla pre oznacovanie HDMI 1.3 ... s tym ze vyrobca by mal presne definovat, ktore z novych vlastnosti podporuje, inak je to zavadzanie spotrebitelov ... ale ako poznam niektorych vyrobcov, aj tak to budu ignorovat, alebo si to zase nejako upravia podla seba :) . Takze asi tolko k HDMI 1.3.[/QUOTE]
No hlavne je to prvni TV ktera ma s HDMI 1.3 aspon neco spolecnyho. Ale na dalsi model kterej nebude driv jak za pul roku se mi uz cekat nechce :)
KUFI (63)|7.6.2007 11:22
[QUOTE=petrprv;143472]Tak snad kdyz Samsung pise, ze HDMI je v 1.3, tak snad bude se drzet doporuceni a zvladne to ten dvojnasobny datovy tok, ne? Otazka je jestli je potreba, protoze paradoxne pak je potreba kratsi kabel k zarizeni, ktere to tam tlaci po HDMI :-)))
U Panasonicu jsem hledal verzi HDMI a nikde jsem ji nenasel, tak predpokladam jen v 1.2.
Nasel to nekdo u Panasonicu???[/QUOTE]
NA 99% to je v.1.2. Kdyby to byla v.1.3 tak to bude svitit na prvnim radku vytisteny tucnym pismem :)
POiNTERx (436)|7.6.2007 12:09
KUFI otazka skor znie... co konkretne z HDMI 1.3 ta TV vobec vyuzije (pretoze to ze to dokaze akceptovat, neznamena ze to dokaze aj vyuzit) a ci to bude vobec poznat? :) ...zacni si zvykat na to ze vela veci je proste o marketingu.
Momentalne zrejme viacere znacky budu pri novych modeloch podporovat (resp. budu schopne spracovat) funkcie zahrnute v standarte HDMI 1.3, ale nie vsetky to momentalne udavaju, asi prave preto ze sa caka ako budu nove pravidla pre tento standart definovane.
Inak co sa tyka samsungu... je mozne ze bude mat este kvoli tomu dost problemy. (ale u nich ma to neprekvapuje... stacilo mi ked som videl ze CRT oznacovali ako HD Ready a pritom nesplnalo podmienku 720 riadkov :) )

EDIT: Co tym vlastne chcem povedat? Ze tymto udajom sa momentalne pri vybere TV nemusis prilis zaoberat. Nie je to ako pri USB1.1 vs. USB2.0.
RICI (222)|7.6.2007 15:50
[QUOTE=sasa69;143405]Prosím o názor a zkušennosti s těmito panely.(Samsung le40m87,nebo Panasonic TH-42PZ700E)
Už měsíc se rozhoduji ,který z nich pořídit a stále to nemá konce.
Oba panely stojí okolo 50 000kč.
LCD Samsung:
+super kontrast
+super spotřeba
+stejný obraz i za 10 let
-odezva 8ms
Plazma Panasonic:
+Lepší obraz
-strašná spotřeba (500W)a navíc se za čas vysvítí(za jaký čas nevím,ale prý se vysvítí)
+odezva 1-2ms
Jinak koukáme na televizní vysílání asi 55%,DVD35% a zbytek PC
Opravdu si nevím rady a prosím o každý názor(nejlépe těch,kteří tyto panely mají)[/QUOTE]

Pan je gurman :-)
Vybral si fakt fajn pristroje, a asi ti nekdo tezko relevantne poradi...
Presto jedna poznamka, jestli dobre pocitam, tak z 10% PC, a to bych mel z plazmy strach...
Kabiny (4)|8.6.2007 00:29
Jeden dotaz ktery jsem našel na Samsung le40m87

chci se zeptat, jestli jste schopni dodat tuto TV s firmware 1013, ktery odstranuje chybu v komunikaci mezi zarizenimi pri prehravani zdroje 1080p24 .. ve starsich verzich firmware neni tato televize pristroji jako ps3 nebo BD prehra vace spravne detekovana a takovyto zdroj prevede na 60hz signal (viz avforums.com). Druha chyba kterou fw ma opravovat je samovolne aktualni funkce movie plus, i kdyz je vypnuta, pri prepnuti na jiny zdroj signalu nebo kanal.

Druhym problemem je spatny prijem televizniho signalu (chyba tuneru, nevim ale zda dvbt nebo i analog) ktery se projevuje preskakovanim obrazu o kousek zpet(dejavu efekt) .. toto musi byt udajne odstraneno zmenou HW v servisu a udajne samsung dal prodejcum pokyn neprodavat tyto televize dokud nebude chyba, ktera se projevuje udajne na cca 2/3 televizi, servisne odstranena, nicmene zpetne pri pokusu o reklamaci udajne reknou ze mate spatny signal a mate smulu ..
rad bych vedel jestli jste si v mall.cz vedomi techto problemu u tohoto modelu a jste schopni rict jesli vami dodane tv budou mit novy firmware a odstranenou hw chybu tuneru.

Co vy na to!!!
Nevíte kde mužu tuto televizi shlédnout v obchodě (Praha a okolí),mám o ní zájem a chtěl bych se na ní podívat popř. koupit s tímto novým firmwarem,ktery odstraňuje nedostatky televize!!!
sasa69 (88)|13.6.2007 19:37
[QUOTE=Kabiny;143531]Jeden dotaz ktery jsem našel na Samsung le40m87

chci se zeptat, jestli jste schopni dodat tuto TV s firmware 1013, ktery odstranuje chybu v komunikaci mezi zarizenimi pri prehravani zdroje 1080p24 .. ve starsich verzich firmware neni tato televize pristroji jako ps3 nebo BD prehra vace spravne detekovana a takovyto zdroj prevede na 60hz signal (viz avforums.com). Druha chyba kterou fw ma opravovat je samovolne aktualni funkce movie plus, i kdyz je vypnuta, pri prepnuti na jiny zdroj signalu nebo kanal.

Druhym problemem je spatny prijem televizniho signalu (chyba tuneru, nevim ale zda dvbt nebo i analog) ktery se projevuje preskakovanim obrazu o kousek zpet(dejavu efekt) .. toto musi byt udajne odstraneno zmenou HW v servisu a udajne samsung dal prodejcum pokyn neprodavat tyto televize dokud nebude chyba, ktera se projevuje udajne na cca 2/3 televizi, servisne odstranena, nicmene zpetne pri pokusu o reklamaci udajne reknou ze mate spatny signal a mate smulu ..
rad bych vedel jestli jste si v mall.cz vedomi techto problemu u tohoto modelu a jste schopni rict jesli vami dodane tv budou mit novy firmware a odstranenou hw chybu tuneru.


Co vy na to!!!
Nevíte kde mužu tuto televizi shlédnout v obchodě (Praha a okolí),mám o ní zájem a chtěl bych se na ní podívat popř. koupit s tímto novým firmwarem,ktery odstraňuje nedostatky televize!!![/QUOTE]

Můžeš se na ni kouknout na Brumlovce Praha 4 (tam má Samsung ofiko zastoupení)
KOCOUR65 (653)|17.6.2007 11:03
taky bych na plazmu moc pc nepripojoval-maximalne poustet filmy,ale hry ne, ty maji moc statyckeho obrazu-score,ikony atd-nebezpeci vypaleni
sasa69 (88)|17.6.2007 20:45
[QUOTE=KOCOUR65;144145]taky bych na plazmu moc pc nepripojoval-maximalne poustet filmy,ale hry ne, ty maji moc statyckeho obrazu-score,ikony atd-nebezpeci vypaleni[/QUOTE]
jaká se udává doba statického obrazu,aby se to vypálilo(je to v minutách,nebo hodinách)???
kolik přesně???? kdo to ví???
lusy (184)|18.6.2007 20:26
Chci si 40M87 taky koupit, ale cekam na FW 1013, protoze ten starsi ma tyto mouchy:
Nelze zapnout rezim Movie Plus, pokud je zapnuta funkce Just Scan.
Chyba automatickeho /samovolneho/ zapnuti funkce Movie plus, i kdyz je v menu vypnuta, a to pri prenuti na jiny zdroj signalu, resp. jiny kanal.
Chyba 1080p24 (pri pripojeni PS3, nebo BD nezobrazuje v rezimu 1080p24, ale v rezimu 60Hz)
...... takze cekam...a cekam....
KOCOUR65 (653)|18.6.2007 21:01
a jeste o tom vypaleni -kdyz se plazma zahori-prvnich 200 hodin pouzivat maximalne polovicni jas a kontras ,nezobrazovat staticky obraz -loga ,pruhy u 4:3,sirokouhle filmy s cernymi pruhy,pripojeni na pc-tak se bunky postupne dostavaji do provozu a obraz po srovnani s nehorenou plazmou ma pak lepsi parametry-u nas se o tom moc nepise ale v cizine ano-urcite bych nekoupil vystavenou plazmu z elektry kde dva mesice jede na plny kontras-vypaleni udavaji po nekolika hodinach nemenneho obrazu coz si dovedu predstavit u cteni teletexu nebo internetu pres pc-nemelo by to byt trvale a bunky by se meli zregenerovat-pri sledovani stejne tv s logem asi po delsi dobe toto hrozi-co jsem vycetl tak jedine majitelum nejakych modelu pionir
sasa69 (88)|29.6.2007 20:47
[QUOTE=KOCOUR65;144248]a jeste o tom vypaleni -kdyz se plazma zahori-prvnich 200 hodin pouzivat maximalne polovicni jas a kontras ,nezobrazovat staticky obraz -loga ,pruhy u 4:3,sirokouhle filmy s cernymi pruhy,pripojeni na pc-tak se bunky postupne dostavaji do provozu a obraz po srovnani s nehorenou plazmou ma pak lepsi parametry-u nas se o tom moc nepise ale v cizine ano-urcite bych nekoupil vystavenou plazmu z elektry kde dva mesice jede na plny kontras-vypaleni udavaji po nekolika hodinach nemenneho obrazu coz si dovedu predstavit u cteni teletexu nebo internetu pres pc-nemelo by to byt trvale a bunky by se meli zregenerovat-pri sledovani stejne tv s logem asi po delsi dobe toto hrozi-co jsem vycetl tak jedine majitelum nejakych modelu pionir[/QUOTE]

ty novější typy prý dělají s "hýbajícími se pixely",že by se to už nemělo vypalovat ! tak ti nevím
robert.kotasek (777)|29.6.2007 21:00
sasa69: vsiml jsi si kolik pixelu zabira logo (napr. pismeno P v logu prima ma sirku pismena cca 8 pixelu - teda u mne) a ted si predstav o kolik by se musely ty pixely posunout, aby nebyl stejne barvy... umis si predstavit ze ti to logo leta o 8 pixelu je to kravina to by te rusilo - jedina ucinna ochrana je zoom a to zas prichazis o cast obrazu...
KOCOUR65 (653)|29.6.2007 21:04
to co jsem psal vyse jsem dodrzel a ted koukam na dvd s cernymi pruhy a na tv stanice s logy. snad ta tv 5 let vydrzi-pravidelne kupuji po 5 novou-nyni uz ma 6 tv
sasa69 (88)|29.6.2007 21:11
[QUOTE=robert.kotasek;145021]sasa69: vsiml jsi si kolik pixelu zabira logo (napr. pismeno P v logu prima ma sirku pismena cca 8 pixelu - teda u mne) a ted si predstav o kolik by se musely ty pixely posunout, aby nebyl stejne barvy... umis si predstavit ze ti to logo leta o 8 pixelu je to kravina to by te rusilo - jedina ucinna ochrana je zoom a to zas prichazis o cast obrazu...[/QUOTE]

a co teda výrobci myslí tím,když říkají,že se loga již nevypalují (na novějších televizorech) ? :-)
robert.kotasek (777)|29.6.2007 21:20
nevim klamou telem? myslim ze vsechny argumenty jsou poslany do roviny hysterie a maji za ukol vyvolat pocit proc koupit lcd nebo plazmu...
sasa69 (88)|30.6.2007 06:35
[QUOTE=robert.kotasek;145032]nevim klamou telem? myslim ze vsechny argumenty jsou poslany do roviny hysterie a maji za ukol vyvolat pocit proc koupit lcd nebo plazmu...[/QUOTE]
že klamou je naprosto normální,ale něco vylepšit museli,protože si nemohou dovolit to jen tak napsat
KOCOUR65 (653)|30.6.2007 07:15
asi neco vylepsili oproti tv pred 3 roky , ale v navodu se chrani dodatkem , ze na vypaleny obraz nelze uplatnovat zaruku a proto se nema sledovat staticky obraz-je to televize a proto na to budu koukat jak budu chtit ja-a az to za 5 let doslouzi tak to hodim (ze skaly)
Bobanovicz (169)|1.7.2007 01:05
Toto je přímo na stránkách Samsungu:

Question: Are Plasma TVs Subject To Screen Burn In?

Yes, plasma TVs are subject to screen burn in.

If you have a plasma TV, we recommend that you limit your viewing of stationary graphics and images, such as the dark side-bars on nonexpanded standard format television programs, stock market reports, video game displays, station logos, web sites, and computer graphics and patterns to no more than 5% of the total television viewing per week.

Displaying stationary images that exceed the above guidelines can cause uneven aging of PDP displays that leave subtle, but permanent burned-in ghost images in the PDP picture. To avoid this, vary the programming and images you watch, watch mainly full screen moving images, and avoid stationary patterns or dark bars. On PDP models that offer picture sizing features, use these controls to view different formats as a full screen pictures.

Current model Samsung Plasma TVs are equipped with a pixel shift function which reduces, but does not eliminate, the possibility of screen burn in.

Some current Samsung Plasma TVs are equipped with an All-White function that can reduce or remove the effects of screen burn in.


Sám mám Samsung plasmu a vypálení se nijak nebojím, muselo by jít o dlouhodobé zobrazování statického obrazu a to se podaří tak maximálně na logu TV stanice a to bych se musel dívat stale na jednu což určitě nehrozí....nehledě na to, že používám zoom ve kterém ani loga nevidím.
sasa69 (88)|4.7.2007 22:15
Vlezl jsem na stránky Samsungu,abych se tam podíval po modelu "Samsung le40m87"a vůbec nic jsem tam okolo tohoto modelu nenašel a ani okolo jiných modelů,o kterých se tady na foru bavíme.
Hodnotami nejblíže Samsungu le40m87 byl model"LN-T4065F" moc tomu nerozumím,ale doufám,že mi to někdo vysvětlí.
Předem díky
robert.kotasek (777)|4.7.2007 22:48
sasa69: hledej ;) http://www.samsung.com/cz/products/lcdtelevisions/comming/le40m86bd.asp?page=Specifications

ps: sice je v odkazu 86 ale zobrazuje to 87... (asi tam maji chybu)
sasa69 (88)|5.7.2007 22:01
[QUOTE=robert.kotasek;145281]sasa69: hledej ;) http://www.samsung.com/cz/products/lcdtelevisions/comming/le40m86bd.asp?page=Specifications

ps: sice je v odkazu 86 ale zobrazuje to 87... (asi tam maji chybu)[/QUOTE]


já nebyl na českých stránkách :-) (tady je zakopaný pes)
ale stejně je to divné,že na ofiko stránkách se tento model nenajde :-(
jjunek (24)|8.7.2007 18:34
jak se u samsungu vyplit obraz dyz je o lcd?
sasa69 (88)|8.7.2007 19:57
[QUOTE=jjunek;145502]jak se u samsungu vyplit obraz dyz je o lcd?[/QUOTE]
čti pořádně :-)
sasa69 (88)|9.7.2007 12:17
jaký je rozdíl mezi Samsung le40m87BD a Samsung le40m87BDX (to X na konci)
dík za odpověd
sasa69 (88)|16.7.2007 20:27
to opravdu nikdo neví ten rozdíl,nebo to nechcete říci