Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mainconcept a virtual dub

spider_x (13)|13.10.2004 10:46
Zdravim,
až do teď jsem používal na enkódování mpegů TMPGEnc, ale ten se mi zdá nehorázně pomalej. Vyzkoušel jsem tedy Mainconcept mpeg encoder. Ten se mi zdá výrazně rychlejší, ale nechce mi načíst avinu přes frameserver z virtual dubu. Handler mám nainstalovanej. Dělám něco špatně, nebo prostě jen mainconcept ten frameserver nepodporuje?
A jestli ho nepodporuje, prosím doporučte mi nějaký jiný mpeg (2) encoder, který frameserver umí.

děkuji.
Anonymous (825)|13.10.2004 17:23
Chyba je ve VD a né v MC.

VD frameserver --> TMPegnc(save project) ---> Vfapi --> MainConcept (encodovat).
Whitejoker (616)|14.10.2004 21:22
To už je pommalu rychlejší to střihnout ve VD, uložit jako video-direct stream copy a rovnou šup do Mainconceptu 9-)
mirekv (7169)|14.10.2004 21:35
[quote=Whitejoker]To už je pommalu rychlejší to střihnout ve VD, uložit jako video-direct stream copy a rovnou šup do Mainconceptu 9-)[/quote]No jo! pokud je to jen čisté AVI bez úprav, tak jo. Pokud chceš aplikovat filtry, tak nic jiného nezbývá, navíc můžeš stříhat i mimo K-framy.
spider_x (13)|15.10.2004 14:06
[quote=Bullback]Chyba je ve VD a né v MC.

VD frameserver --> TMPegnc(save project) ---> Vfapi --> MainConcept (encodovat).[/quote]

Prosím co je to to vfapi? Našel jsem jen nějakej vfapi converter a nějak jsem z něj nepochopil co by vůbec měl dělat. A na co to potřebuje projekt z tmpgenc?

[quote=Whitejoker]To už je pommalu rychlejší to střihnout ve VD, uložit jako video-direct stream copy a rovnou šup do Mainconceptu 9-)[/quote]

O tomhle už jsem taky uvažoval. Asi by to bylo úplně nejlepší, ale mám klasickej problém "kam s tim". Ono když udělám průměrnej grabanec z tv v jakýs-takýs kvalitě tak mi to zaplácne skoro celej druhej disk (20giga - viz. moje signatůra). Na první se mi toho taky už moc nevejde a na novej hadr nejsou prachy :-(
mirekv (7169)|15.10.2004 15:20
spider_x: máš pravdu, je to konvertor, používal jsem ho na DVD2AVI->VDub. Načteš do něj projekt, spustíš a vyleze z něj "falešné" AVI, které načteš do softu, co s ním umí. Pozor, je to frameserver, tedy nějaký prostředník, tudíž zdrojový soubor nesmíš mazat, ani nijak měnit, či přesouvat. Výhoda je úspora místa, ten "falešný" AVI je malý.
Anonymous (825)|15.10.2004 19:42
[quote=spider_x]
Prosím co je to to vfapi? Našel jsem jen nějakej vfapi converter a nějak jsem z něj nepochopil co by vůbec měl dělat. A na co to potřebuje projekt z tmpgenc?[/quote]

Project TMPEGNC je potřeba aby se načetl právě do vfapi, jinak jak říká mirekv.
maggo (32)|18.10.2004 17:09
Hm, me to normalne funguje, VD - frameserver -> nactu do Mainconcept MPEG Encoder v.1.4 a enkoduju...

????? mam snad jine verze???
Anonymous (825)|19.10.2004 12:28
[quote=maggo]Hm, me to normalne funguje, VD - frameserver -> nactu do Mainconcept MPEG Encoder v.1.4 a enkoduju...

????? mam snad jine verze???[/quote]

Taky encoduju ale je zaencodovaný černo ...
maggo (32)|19.10.2004 18:25
ja ne 8-)

Vychazi mi to naprosto normalne, vidim postavicky, jak se hybou, zvuk zvuci, ... akorat kdyby to rovnou umelo vyprdit AC3 zvuk :-(
Anonymous (825)|20.10.2004 11:18
[quote=maggo]ja ne 8-)

Vychazi mi to naprosto normalne, vidim postavicky, jak se hybou, zvuk zvuci, ... akorat kdyby to rovnou umelo vyprdit AC3 zvuk :-([/quote]

Co máš za ten Dub ??? Poslední stabilní verzi mám s číslem 7 na konci, nemáš náhodou ten experimentální VirtualDub ?
maggo (32)|21.10.2004 14:36
Nahore v liste mi to pise: 1.5.10 (build 18160/release)