Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozmazaný pohyb u Panasonic 37PX70

beduard (2)|3.6.2007 09:47
Zdravím. Rád bych se zeptal na váš názor na rozmazaný pohyb u této 37" plasmy. Pravděpodobně to bude vada jednotlivého kusu - všichni tuto TV velmi chválí, ale nedá mi to. Při statickém obraze či pomalém pohybu je vše OK, pokud obraz zrychlý (bežící fotbalista, jednoucí auto, kamera přejíždějící po exteriéru či interiéru), všechny tyto objekty za sebou nechávají "duchy" - takové nahnědlé, nezelenalé či nažloutlé šmouhy. Není to úplně stejné, jako u LCD s dlouhou odezvou, ale přirovnat se to dá. U plasmy mne to ale velmi překvapilo, zvlášť když jsem podobnou charakteristiku nikde nečetl. Prakticky nezáleží na zdroji, dělá to u DVD (HDMI propojení), u klasického vysílání, PS2 přes SCART i u DVB-T. Docela dost to ruší, poradíte mi než to vrátím do servisu?
Radoo (1302)|3.6.2007 10:05
Jestli nemáš třeba moc přešponovanej kontrast, ostrost. Dal bych tovární nastavení. Pokud to dělá stále, tak ještě mrknout do obchodu, co to dělá tam na jiným kusu.
Pitomec (10211)|3.6.2007 12:01
[quote=beduard;143160]Zdravím. Rád bych se zeptal na váš názor na rozmazaný pohyb u této 37" plasmy. Pravděpodobně to bude vada jednotlivého kusu - všichni tuto TV velmi chválí, ale nedá mi to. Při statickém obraze či pomalém pohybu je vše OK, pokud obraz zrychlý (bežící fotbalista, jednoucí auto, kamera přejíždějící po exteriéru či interiéru), všechny tyto objekty za sebou nechávají "duchy" - takové nahnědlé, nezelenalé či nažloutlé šmouhy. Není to úplně stejné, jako u LCD s dlouhou odezvou, ale přirovnat se to dá. U plasmy mne to ale velmi překvapilo, zvlášť když jsem podobnou charakteristiku nikde nečetl. Prakticky nezáleží na zdroji, dělá to u DVD (HDMI propojení), u klasického vysílání, PS2 přes SCART i u DVB-T. Docela dost to ruší, poradíte mi než to vrátím do servisu?[/quote]
A co bys jinýho čekal??? Na TV vysílání jedině CRT TV a nic jinýho...
itomik81 (19)|3.6.2007 12:33
[QUOTE=Pitomec;143167]A co bys jinýho čekal??? Na TV vysílání jedině CRT TV a nic jinýho...[/QUOTE]

To je opravdu příspěvek "pitomce" jak má být
Pitomec (10211)|3.6.2007 12:50
To je jediný správný příspěvek, protože ať si ty Nováčku čteš diskuzi kde chceš, tak se všude dočteš, že LCD a Plazma je mazanice. Prostě tyto technologie se k běžnému TV vysílání hodí stejně jako parní válec na orání brambor, a kdyby ses na hlavu stavěl a kopal kolem sebe nožičkama sebevíc, tak s tím stejně nic nenaděláš 9-) :-D
Radoo (1302)|3.6.2007 14:40
[QUOTE=itomik81;143170]To je opravdu příspěvek "pitomce" jak má být[/QUOTE]

Tak k tomu se připojuju. Člověk chce poradit ale borec "co je tu sice pořád", ale chybí mu slušná výchova mu moc neporadil ! :)
Dotaz je naprosto oprávněný, nevšiml jsem si v obchodech nějaký šmouhování u plazem a dokonce ani u lepších LCD, takže asi tak.
Pitomec (10211)|3.6.2007 14:49
[quote=Radoo;143182]Tak k tomu se připojuju. Člověk chce poradit ale borec "co je tu sice pořád", ale chybí mu slušná výchova mu moc neporadil ! :)
Dotaz je naprosto oprávněný, nevšiml jsem si v obchodech nějaký šmouhování u plazem a dokonce ani u lepších LCD, takže asi tak.[/quote]
Já mu poradil zcela jasně, aby si koupil CRT TV. Tady taky nic jiného radit nejde. A jestli sis nikdy nevšimnul šmouh (neboli mazanic) při rychlém pohybu na LCD/Plazma TV, tak to sorry, ale to máš asi dioptrie jak Husák v posledním tažení 9-) Když je někdo poněkud natvrdlejší (a docvakává mu to později), tak je potřeba to podat touto formou (která ale se slušnou nebo neslušnou výchovou nemá nic společného, poněvadž nemá smysl tady nikomu mazat med kolem úst a ujišťovat někoho jaký to byl dobrý kauf ten Panasonic, když je to přesně opačně a nestojí za nic) 8-)
zkero (91)|3.6.2007 17:06
[QUOTE=Pitomec;143184]Já mu poradil zcela jasně, aby si koupil CRT TV. Tady taky nic jiného radit nejde. A jestli sis nikdy nevšimnul šmouh (neboli mazanic) při rychlém pohybu na LCD/Plazma TV, tak to sorry, ale to máš asi dioptrie jak Husák v posledním tažení 9-) Když je někdo poněkud natvrdlejší (a docvakává mu to později), tak je potřeba to podat touto formou (která ale se slušnou nebo neslušnou výchovou nemá nic společného, poněvadž nemá smysl tady nikomu mazat med kolem úst a ujišťovat někoho jaký to byl dobrý kauf ten Panasonic, když je to přesně opačně a nestojí za nic) 8-)[/QUOTE]

Kdyby sis všiml tak on už tu televizi má, takže tvoje rada byla naprosto k ničemu.

To beduard:

Zkus přepnout na nějaký jiný mód pokud to ta televize má, např dynamický či něco podobného

Tomas
robert.kotasek (777)|3.6.2007 17:43
otazka na Pitomec: Mohu vedet jakou crt tv bys mi doporucil? 16:9 32"
Mel jsem totiz Philips 32pw9520. maximalni spokojenost - bohuzel reklamace a dali mi penizky (stejna uz nebyla k sehnani). stal jsem pred volbou jakou tv techto rozmeru...
uz jsem zvolil (podle tebe urcite spatne) mam doma lcd 32pfl7562D - jsem s nim spokojeny. pravda neni to crt ale i tak...

jinak jeke pouzivas doma TV (crt) ?
Dekuji za odpoved a pripadne nekdo jiny muze stat pred stejnou volbou jako ja a muze se tvou odpovedi inspiprovat.

Bob

PS: ja bych priste zvolil stejne, popr. mozna bych priplatil jeste dalsich 7k a mel i 3ms clear lcd.
Pitomec (10211)|4.6.2007 00:23
[quote=zkero;143192]Kdyby sis všiml tak on už tu televizi má, takže tvoje rada byla naprosto k ničemu.

To beduard:

Zkus přepnout na nějaký jiný mód pokud to ta televize má, např dynamický či něco podobného

Tomas[/quote]
A že tu TV má, tak to automaticky znamená, že další řešení není? 9-) No to asi sotva - já si taky koupil spoustu krámů a posléze je poslal k šípku, takže on to může udělat stejně 8-)
Pitomec (10211)|4.6.2007 00:25
[quote=robert.kotasek;143193]otazka na Pitomec: Mohu vedet jakou crt tv bys mi doporucil? 16:9 32"
Mel jsem totiz Philips 32pw9520. maximalni spokojenost - bohuzel reklamace a dali mi penizky (stejna uz nebyla k sehnani). stal jsem pred volbou jakou tv techto rozmeru...
uz jsem zvolil (podle tebe urcite spatne) mam doma lcd 32pfl7562D - jsem s nim spokojeny. pravda neni to crt ale i tak...

jinak jeke pouzivas doma TV (crt) ?
Dekuji za odpoved a pripadne nekdo jiny muze stat pred stejnou volbou jako ja a muze se tvou odpovedi inspiprovat.

Bob

PS: ja bych priste zvolil stejne, popr. mozna bych priplatil jeste dalsich 7k a mel i 3ms clear lcd.[/quote]
Philips 9551 (dá se sehnat).

Já osobně používám CRT TV Sony (2x), Tesla (1x) a OTF (taky 1x).
robert.kotasek (777)|4.6.2007 06:34
[QUOTE=Pitomec;143217]Philips 9551 (dá se sehnat).

ee nebrat. chybi mu oproti 9520 DNM, pp2, a automaticky format...
Pitomec (10211)|4.6.2007 07:08
Zase má HDMI vstup :)
robert.kotasek (777)|4.6.2007 07:26
ale k cemu? na ten downscale? Ver tomu ze i tuto tv jsem mel objednanou, ale co jsem zhledl v obchode, tak jsem ji zrusil. Dlouho jsem zvazoval a premyslel... vsechno ma sve pro i proti a u me to nakonec o prsa vyhrala 32pfl7562D.
a co bys doporucil lidem co chteji 37" a vice... na kvalitu analogu to neni ale kdyz do toho pustis alespon 1080i popripade p, tak uz se na to da koukat, nebo ne?
Pitomec (10211)|4.6.2007 07:39
Tak určitě bych 9551 nevyměnil za LCD, protože nedostatky může mít (a má) každá TV, ale u LCD je jich tolik, že je to nepřijatelné (viz výše, nebudu to opakovat v každém příspěvku).
Jinak 1080i nebo 1080p do toho pouštíš z čeho? Možná z HDV kamery, ale kolik procent sledovacího času to zabere vůči tomu, když sleduješ běžné TV vysílání? Možná 0,001%... A to nemluvím o tom, že ta tvoje LCD není ani fullHD, ale pouze nedodělek 1366x768, takže tuplem o ničem :rolleyes: Je to ale pochopitelně tvoje volba a pokud seš spokojen, tak no problem :)
Ivo Mašek (10205)|4.6.2007 08:06
[QUOTE]Dekuji za odpoved a pripadne nekdo jiny muze stat pred stejnou volbou jako ja a muze se tvou odpovedi inspiprovat. [/QUOTE]
Chystám se také ke koupi TV přijímače, a v každém případě to bude CRT. Pro tv vysílání nic jiného ani brát nehodlám. Jinak já si s výběrem poradím sám (ostatně tak jako u mnoha jiných výrobků příbuzných s tv "sférou") )
robert.kotasek (777)|4.6.2007 08:44
gratuluji, mimochodem ja se take rozhodl sam... ;-)
Jinak pak dejte vedet, ktery z modelu jste si vybral.
Mel by jste si pospisit s vyberem, protoze crt uz se jiz pomalu ale jiste prestavaji vyrabet... napr. philips 9551 se uz udajne nevyrabi a otazka bude, jak budou zajisteny pripadne reklamace... (obrazovky...)
Ivo Mašek (10205)|4.6.2007 11:07
[QUOTE]Mel by jste si pospisit s vyberem, protoze crt uz se jiz pomalu ale jiste prestavaji vyrabet... [/QUOTE]
CRT se budou vyrábět ještě poměrně dlouho, pouze to nebude na území Evropy. Budeme je dovážet asi ponejvíce z Asie, ostatně 90 procent součástí pro počítače jsou také dovoz z Asie. (to zde píši s úmyslem, abych předešel nepromyšleným výrokům o kvalitě produktů, vyrobených na Tchaiwanu, Hong-Kongu, Singapuru, Malajsie, apod.)
emmerityx (210)|4.6.2007 15:12
Tipoval bych to za a/ artefakty při některém z obrazových nastavení b/ (pravděpodobněji) vadu panelu resp. zdroje.
To Pitomec: odkud jsi?
setres (158)|4.6.2007 15:28
také se přikláním k variantě vadného panelu. Já nic takového nepozoroval a obraz považuji za parádní (alespoň dvd a příjem z digit. satelitu, Czech link absolutně bez problému). V "Pitomcovým" výrokům se netřeba vyjadřovat. Každý si udělá obrázek sám. Stačí si přečíst pár jeho předešlých komentářů. Škoda jen,že takovýto lidi znehodnocují diskuze a odvádí téma většinou úplně jinam.
beduard (2)|4.6.2007 16:39
.. tak to jsem si přesně myslel :-) Viděl jsem totiž naživo 42" ze stejné série a bylo to naprosto v pohodě. Proto mne zajímali názory lidí, kteří mají Panasonica doma a mohou k tomu podat relevantní názor. Myšlenkové pochody pana Pitomce nechci vůbec komentovat. Pravděpodobně podobné zařízení naživo nikdy neviděl. Při sledování filmů z DVD přes HDMI (mám přehrávač s upscale na 1080p) je to skutečně požitek. Nádherný kontrastní obraz se skvělou ostrostí. DVB-T je holt horší, ale to je věc nízkého datového toku.

Holt mám smůlu na kus, večer Panasonica sbalím a pošlu to servisu. Snad jim to nebude dlouho trvat. Díky všem!