Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odstranění šumu až po uložení do MP3 ?!?

juppiter (73)|30.5.2007 09:34
Jestli skladbu nejprve uložím do MP3 a až poté se budu pokoušet odstranit šum bude to nějak výrazně poznat (myšleno laikovi slyšitelně) na kvalitě ?

P.S. dostal jsem od kamaráda nějaké dosti zašuměné povídání, a nevím jestli je fuk to odšumět 'na fleku' tj.z jím dod.MP3, a nebo ho požádat o odšumění WAVů (podle zde uvád.rad) ??
Saxel (2279)|30.5.2007 10:44
Záleží na úrovni komprese té mp3. Každopádně nejlepší je pracovat s originálem, takže jestli máš možnost ho získat, tak toho využij.
Miuvek (858)|30.5.2007 14:39
Pokud ti může dodat ty původní wavy, pak není co řešit. Záznam se šumem a ztrátová komprese - to nejde dohromady (z hlediska kvality).
juppiter (73)|30.5.2007 16:44
tak já jsem si to vyzkoušel na ne zcela 100% kousku chyceném z FM rádia, a i po nasazení si jakýž-takýž sluchátek jsem na tom (odšumění zdroj.WAVu a odš.již zkompr.MP3) neobjevil žádný rozdíl. Může to být samozřejmě sluchátky (nejsou to však žádné za kilo - jsou minimálně za kilo a půl). ale spíš myslím na můj zcela mechanicky tupý postup při odšumování samém. Já vlastně nic neměním, snad jen tu celkovou míru odš. Není k této problematice někde nějaké polopatistické napovězení ? speciálně k AA a ještě lépe třeba s přihl.k záznamům z rádia ?

děkuji

P.S. tak už jsem něco našel, přesto budu povděčen za jakékoliv další stopy (s přihlédnutím ke svému 'cliftonovskému' potenciálu) !
The_derava_bota (60)|30.5.2007 19:21
cool edit - tady si nastavíš hladinu šumu a je to, samo s opětovnou konverzi do MP3.
Whitejoker (616)|31.5.2007 11:04
dělat odšumění jen na originálu - pokud možno.
mp3 je komprimovaná, při natažení do programu na úpravu zvuku se dekomprimuje na pozadí a program pracuje s dekomprimovaným streamem.
Při uložení zse do mp3 pak dochází k další kompresi, tedy i k další ztrátě kvality.
The_derava_bota (60)|31.5.2007 21:33
[QUOTE=Whitejoker;142967]dělat odšumění jen na originálu - pokud možno.
mp3 je komprimovaná, při natažení do programu na úpravu zvuku se dekomprimuje na pozadí a program pracuje s dekomprimovaným streamem.
Při uložení zse do mp3 pak dochází k další kompresi, tedy i k další ztrátě kvality.[/QUOTE]

Ano, ale kladu otázku kdo pozná ztrátu kvality z rádia, MP3 -> Wav , filtr (jakýkoli), Wav -> Mp3 ..., na 100% pokuď slyšíte ušima poznáte vliv filtru, dále nahrávka z rádia je většinou už mnokráte převáděna (MP2) a jěště zkreslena digitálníma mixérama (zvuk jako v rotujícím plechovém hrnci - tj.totálně rozfázováné), tak teda fakt to musej bejt "ušiska" .... :-E