Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zoltrix Wonder Pro - kartu nelze nainstalovat

superdrooper (20)|24.5.2007 09:55
Dobrý den,

před pár dny jsem tady řešil problém s Pinnacle 100i, kde mi program hlásil, že nelze inicializovat hardware karty. Tuto kartu jsem tedy z počítače vyndal a vložil místo ní starší TV kartu Zoltrix Wonder Pro (Conexant 878). Počítač mi normálně nahlásil, že byl nalezen nový multimediální hardware, ovladače WDM jsou stáhnul přímo ze stránek výrobce, nainstaloval jsem je a po restartu Windows a cca 300 sekundové detekci TV karty mi systém s hrdostí oznámil, že žádnou TV kartu v počítači nemám. Tak jsem to ještě dvakrát zopakoval se stejným výsledkem, tj. vždy zahlásí, že v PC není žádná TV karta s tím, že se musí restartovat, přičemž mi ještě před restartem stačí systém Windows nahlásit absenci nějakých dll knihoven.
Asus K8V-XE
Athlon 3000+@2300 MHz
1,5 GB RAM DDR 400 MHz (512 MB Kingston, 1024 MB A-DATA)
GeForce 7600GS (468 MHz jádro/864 MHz paměti)
2xHDD (40 GB a 160 GB, Western Digital)
1xCD-RW, 1xDVD-ROM
1 x síťová karta ve slotu PCI, jinak prázdné
zdroj Fortron 350 W GLN, aktivní PFC
systém Windows XP SP2+všechny aktualizace z Internetu, instalace 01/2007
antivir AvastHome+Terminator Spyware
počítač je absolutně stabilní, po instalaci karty Pinnacle mi chvíli odmítal spouštět soubory MPEG, což ale stačilo vyřešit přeinstalací WMPlayeru

Co je špatně? Potřebují ovladače WDM nějaké knihovny standardně začleněné ve Windows? Ke jde chyba?

Děkuji.
Ivo Mašek (10205)|24.5.2007 10:19
Drivery jsi stahoval odsud?:
http://www.z-cyber.net/Genie%20Wonder%20Pro.htm#win98SE
Napiš si ty knihovny *dll, možná si je budeš muset postahovat samostatně. U karty Jetway jsem se s tím také setkal.
Některé knihovny pro tv tunery mám na mém webu:
http://masek.ic.cz/Kodeky/kodeky.html
StD (8612)|24.5.2007 10:24
Za 1) by bylo dobře opsat si ty jména DLL, abychom mohli hledat stopy u nich, a za
2) ten WMP v OS ještě před instalací karty není zrovna "výhra v loterii"... Víš trochu něco o DRM a o blokování multimedii Mrkvosoftem? Já ano a proto vždy zásadně instaluji WIN bez WMP. :cool:
superdrooper (20)|24.5.2007 10:24
[QUOTE=Ivo Mašek;142449]Drivery jsi stahoval odsud?:
http://www.z-cyber.net/Genie%20Wonder%20Pro.htm#win98SE[/QUOTE]

Dobrý den,
driver jsem stáhnul přímo ze stránek výrobce karty (tj. http://www.zoltrix.com někde v sekci support). Podle názvu driveru, data vydání a velikosti souboru jsou shodné.
Ivo Mašek (10205)|24.5.2007 10:26
[QUOTE]a proto vždy zásadně instaluji WIN bez WMP. [/QUOTE]
Přesně tak.
superdrooper (20)|24.5.2007 10:38
[QUOTE=StD;142450]Za 1) by bylo dobře opsat si ty jména DLL, abychom mohli hledat stopy u nich, a za
2) ten WMP v OS ještě před instalací karty není zrovna "výhra v loterii"... Víš trochu něco o DRM a o blokování multimedii Mrkvosoftem? Já ano a proto vždy zásadně instaluji WIN bez WMP. :cool:[/QUOTE]

Dobrý den,

karta Pinnacle jela předtím v tomto komplu na jiné konfiguraci naprosto v pořádku, operační systém je stále stejný (jedná se o upravenou verzi Windows s programem nLite). Odstranit WMP není problém, stejně jako není žádný problém nainstalovat další operační systém. Jen se mi to zdá jako krajní řešení, které naprosto odporuje uživatelsky příjemnému Plug and Play :)

Předem děkuji za další připomínky.
StD (8612)|24.5.2007 10:51
...a co ty DLL?
superdrooper (20)|24.5.2007 10:51
[QUOTE=StD;142450]Za 1) by bylo dobře opsat si ty jména DLL, abychom mohli hledat stopy u nich,
[/QUOTE]

Dobrý den,

Windows mi těsně před restartem vyhodí několik oken s varováním o nemožnosti najít nějaké DLL, okna se navzájem překrývají a mihnou se jen na krátký okamžik. Zaznamenat je se mi asi nepodaří (i v případě printscreenu bude viditelné jen poslední okno, které překryje ty ostatní).

Asi tu kartu vyzkouším na tomto komplu s jinou verzí operačního systému (např. neupravenému přes program nLite), bude mě to stát spoustu času a tak nestihnu spoustu her. A to mě bude mrzet :)
StD (8612)|24.5.2007 10:53
Quote: [COLOR="DarkRed"]...a tak nestihnu spoustu her...[/COLOR] Potěš Pán Bůh! :-(((

DLL hledej eventuelně zde:
http://www.dll-files.com/

Případně máš-li stroj online, tak si ho můžeš nechat na dálku oskenovat na chyby v DLL tímto:
http://www.liutilities.com/products/campaigns/ppc/rb/gog/st/dllfiles/index.html?gclid=CLvcppy4powCFRecXgodM0Aj0Q

Je to Free-služba.
superdrooper (20)|24.5.2007 11:05
[QUOTE=StD;142461]Quote: Potěš Pán Bůh! :-(((

DLL hledej eventuelně zde:
http://www.dll-files.com/[/QUOTE]



Dobrý den,

[COLOR="DarkRed"]...a tak nestihnu spoustu her...[/COLOR] - to byla samozřejmě nadsázka, počítač mi hlavně slouží k výpočtům při zkoumání vlivu zakřivení časoprostoru dle metriky se smíšenou signaturou v závislosti na lorentzově varietě :)

Děkuji za tipy, určitě zkusím svůj PC oskenovat na chyby DLL, tím snad nic nezkazím, musím to ale provést až odpoledne. Ozvu se.
Ivo Mašek (10205)|24.5.2007 11:12
[QUOTE]např. neupravenému přes program nLite[/QUOTE]
Vsadím se, že to pak bude fungovat:) . Verze nLite některé knihovny postrádá, a také vím od jiných uživatelů, kteří si udělali verzi nLite, že měli problémy nejenom co se týče TV, ale i v přehrávání některých filmů.
superdrooper (20)|24.5.2007 11:20
[QUOTE=Ivo Mašek;142466]Vsadím se, že to pak bude fungovat:) . Verze nLite některé knihovny postrádá, a také vím od jiných uživatelů, kteří si udělali verzi nLite, že měli problémy nejenom co se týče TV, ale i v přehrávání některých filmů.[/QUOTE]


Dobrý den,

systém je stále stejný, stále se jedná o to samé instalační CD s Windows XP upravené přes nLite a na tomto systému fungovala karta Pinnacle zcela korektně, instalace proběhla bez problémů (několik minutek a už jsem sledoval TV na monitoru PC :) ). Spíš se bojím toho, že to opět nepojede :( .
Pak asi pozvu šamana a zkusíme rozehnat elektronické duchy s pomocí woo-doo :) .
superdrooper (20)|24.5.2007 15:41
Dobrý den,

tak jsem zkusil nainstalovat tuto kartu do nového systému Win XP bez úpravy nLite na mém PC a stalo se to, co jsem předpokládal: "setup cannot detect the tv hardware. No TV Hardware Detected", přičemž při restartu to opět hodilo chybějící DLL.
Takže v systému asi chyba nebude.
Ivo Mašek (10205)|24.5.2007 15:47
Tak potom budeš muset sehnat ty knihovny. Na tom to visí.
Jeden čas jsem používal kartu Jetway, a ta také vyžadovala jednu knihovnu, kterou jsem v systému neměl a kupodivu jsem ji nepostrádal, a to ani u tuneru Leadtek. Knihovnu jsem si stáhl a byl pokoj.
The_derava_bota (60)|24.5.2007 18:29
[QUOTE=superdrooper;142464]počítač mi hlavně slouží k výpočtům při zkoumání vlivu zakřivení časoprostoru dle metriky se smíšenou signaturou v závislosti na lorentzově varietě :)[/QUOTE]

No, proto ... :-E :-E :-E A jakej metrickej koeficient si volil při výpočtu X-yd(24 + Z + gf)/(X + yd) ???

Tohle bych řek že je jednoznačně v konfliktu HW, tady žádný knihovny a OSy a SW nepomůže (je-li tomu tak), nemáš tam externí síťovku, zvukovku nebo něco "drsnýho" ???
superdrooper (20)|25.5.2007 11:03
Dobrý den,

dne 24.05.2007 jsem stáhnul dle Vašich rad program na opravu registrů a dll, RegistryBooster 1.4 (plná verze přes torrent), po scanu zjistil cca 600 chyb, které opravil. Znovu jsem tedy zkusil ve svém původním systému upraveném přes nLite nainstalovat TV kartu přes WDM ovladače a hádejte co se stalo?

TV kartu to pochopitelně při detekci nenašlo, ale zase to při restartu nevyhodilo žádnou hlášku s chybějící knihovnou :) . Takže to vypadá, že ty knihovny jsou jen nějaké slepé větve, které RegistryBooster dokáže fixovat (opravit).

Jinak konflikt hardwaru je nepravděpodobný (nevylučuji ale nic), neboť v PCI slotech mám jen jednu síťovou kartu, která v současné chvíli pracuje v PCI slotu, v kterém jsem nemohl rozchodit TV kartu Pinnacle. Jiné zařízení - ať externí či interní - nemám (zvukovka je integrovaná).

Tak co dále? TV karty jsou sice staré, ale obě se poctivě hlásí v systému jako multimediální zařízení, karta Zoltrix byla používaná v jiném PC, kde normálně fungovala, dokud se počítač nepřestěhoval a pak přestal sloužit jako televize a od té doby jen zabírala PCI slot v PC.

Co zkusit znovu vrátit do PC TV kartu Pinnacle a zkusit ji nainstalovat přes WDM ovladače, které jsem stáhnul k TV kartě Zoltrix? Nebo mám rovnou zkusit koupit další novou TV kartu a tu pak vrazit do PC? A zaručí mi někdo, že bude správně fungovat?
StD (8612)|25.5.2007 11:16
A nezlobí nakonec ta síťovka? Co to je zač? Typ, výrobce, jakou má podporu PCI - není jen pro 2.1? Co a s kým sdílí IRQ?
[COLOR="DarkRed"]Zkusil bych jí před instalací TVkarty vyhodit ven, případně ten její PCI-slot, který údajně zlobil s Pinnaclem, také důkladně vyluxovat, jestli není zkratovaný nějakou drobnou šponkou![/COLOR]
superdrooper (20)|25.5.2007 11:37
[QUOTE=StD;142566]A nezlobí nakonec ta síťovka? Co to je zač? Typ, výrobce, jakou má podporu PCI - není jen pro 2.1? Co a s kým sdílí IRQ?
[COLOR="DarkRed"]Zkusil bych jí před instalací TVkarty vyhodit ven, případně ten její PCI-slot, který údajně zlobil s Pinnaclem, také důkladně vyluxovat, jestli není zkratovaný nějakou drobnou šponkou![/COLOR][/QUOTE]



Dobrý den,

na tu síťovku bych to nesvaloval, je to starý poctivý a kvalitní kus železa přímo od AMD (stáří cca 8 - 10 let). V mé předcházející konfiguraci žádné problémy nedělala a TV karta Pinnacle přitom fungovala (viz. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12774).

V "nové konfiguraci" nejdříve tato síťovka vůbec nebyla a TV karta Pinnacle přesto nešla naladit (viz. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12774). Pak jsem ji tam vrazil, abych si ověřil funkčnost PCI slotu (síťovka je plně funkční). TV karta Zoltrix je tedy pochopitelně v současné chvíli v druhém slotu (abych to upřesnil, síťovka je ve slotu, na kterém si TV karta Pinnacle ani nebrnkla a TV karta Zoltrix je nyní ve slotu, na kterém TV karta Pinnacle šla normálně nainstalovat, ale nešlo ladit - je to sice složité, ale tím chci říct, že byly zkoušeny i jiné sloty - k dispozici mám jen 2 ze 3, neboť jeden si pro své chlazení vyhradila grafická karta).
Počítač není zanesen prachem, byl postaven v 01/2007 a stále se v něm vrtám (musím tam přece nějak ukotvit tu nádržku s kapalným dusíkem, abych se mohl pustit do pořádného přetaktování :) ).
StD (8612)|25.5.2007 11:53
Quote: [COLOR="DarkRed"]... je to starý poctivý a kvalitní kus železa přímo od AMD (stáří cca 8 - 10 let)[/COLOR].
(!!!)
No právě! A to ji strkáš do této relativně "moderní" desky? Natropit to může leccos. Opravdu bych ji zkusil jednoduše vyndat a potom teprve znovu prubnout toho Zoltrixe.

A nemluvím o "prachu", ale o eventuelní kovové šponce, která se mohla odloupnout při tom opakovaném zasouvání/vyndavání karet a mohla zapadnout dovnitř slotu aniž sis' něčeho všiml... I takové triviální věci se stávají a člověk se potom nestačí divit.
superdrooper (20)|25.5.2007 12:04
[QUOTE=StD;142569]Quote: [COLOR="DarkRed"]... je to starý poctivý a kvalitní kus železa přímo od AMD (stáří cca 8 - 10 let)[/COLOR].
(!!!)
No právě! A to ji strkáš do této relativně "moderní" desky? Natropit to může leccos. Opravdu bych ji zkusil jednoduše vyndat a potom teprve znovu prubnout toho Zoltrixe.[/QUOTE]


Dobrý den,

přesvědčil jste mě, zkusím ji tedy vyndat a znovu nainstalovat TV kartu Zoltrix. Jinak dle mého názoru se kvalita starých značkových komponent může směle srovnávat s dnešními moderními "neznačkovými" komponentami (zvláště v případě síťových karet).
Mám prakticky k dispozici jen dva volné PCI sloty, v jednom v současné chvíli pracuje ta síťovka a v druhém je Zoltrix, takže jen vyhodím síťovku a vrazím tam Zoltrix. Ozvu se až v sobotu.

BTW.: vyčištěním registru a defragmentováním pomocí RegistryBoosteru 1.4 se skutečně stal systém svižnějším a rychlejším při startu (subjektivní hodnocení). Doporučuji.
StD (8612)|25.5.2007 12:19
Já nesrovnávám "kvalitu" - před 10 lety se ještě vyráběly věci, které měly něco umět a vydržet. Ty dnešní krámy jim kvalitativně nesahají po kolena... ale hlavně že to splňuje dnešní technické nároky. Na životnost, která zpravidla nedosahuje ani délky záruční doby, už se nehledí.
superdrooper (20)|26.5.2007 11:03
Dobrý den,

tak jsem vyndal z PC síťovku a zkusil nainstalovat jen Zoltrix a opět nelze nalézt hardware karty. Jelikož jsem to zkoušel několikrát, tak jsem si všímal, zda se ještě neobjeví chybějící DLL. WDM ovladače upravují startup windows a spouští před startem Windows detekci TV karty. Tu to nikdy nenajde a WDM ovladače Vás tedy nutí k restartu s tím, že opraví startup. Pokud mu okamžitý restart zakážete, tak PC normálně naběhne, pokud nikoliv, tak se PC vypíná a přítom právě hází chybějící DLL, ale ty nesouvisejí s kartou, jsou to jen programy, které se snaží rozjet při startu PC a nemohou, protože okamžitý restart je ukončuje. Pochopil jsem to proto, že jsem zahlédl hlášky, které oznamovaly, že nelze inicializovat nějaké knihovny k programu daemon, nview (grafika), atd. tedy k programům, které se rozjíždějí s Windows.

Takže karty opět nejedou :) . Asi si budu muset koupit novou TV kartu nebo raději rovnou televizi :) .

Vrátil jsem tam opět síťovku a kartu Pinnacle, síťovka byla manufactured in 1995, takže je to pradědeček.
StD (8612)|28.5.2007 07:17
Máš to PC asi halt něčím/někým zakletý...