Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rhozet CarbonCoder

stayman (12393)|22.5.2007 11:36
Zda sa mi lepsi, ostrejsi obraz, ako z ProCoder2 (verziu 3 som este neskusal). Skusal ho niekto? GUI ma presne ako PC2.

http://www.rhozet.com/productCCmain.html
ai (2993)|25.5.2007 01:05
Zrejme Rhozet a Procoder 3 koduji stejne, Procoder 3 je asi 10x levnejsi nema ty Rhode profi "fičury".
Je to asi jedno a to same.
z googlu vylezlo toto: http://www.streamingmedia.com/article.asp?id=9543
StD (8612)|25.5.2007 07:25
Quote: [COLOR="DarkRed"]...Rhozet was formed by members of the Canopus ProCoder product group...[/COLOR]

i "ksicht" GUI je skoro stejný. Ovšem ty ceny podpory, to je tedy síla... :-((
stayman (12393)|25.5.2007 23:50
No nemozem si pomoct, porovnaval som PC2 s tymto Rhozet a vysiel mi o stupienok lepsie.
Saxel (2279)|22.6.2007 11:25
Zkusil jsem si taky porovnat (subjektivně) MPEG-2 výstupy z MainConceptu, CPC a CarbonCoderu, výsledky jsem porovnável ve VLC media playeru. Přitom jsem narazil na zvláštní věc (asi je to blbost, ale nechápu to). Ve VLC bylo výsledné video z CarbonCoderu o poznání kontrastnější, barevně sytější a subjektivně hezčí, ale přitom nešlo sejmout obrazovku (screenshot). Videa z obou dalších koderů šla normálně sejmout. Když jsem to video z CarbonCoderu přehrával ve WMP, už mělo kontrast i barvy podobné jako ostatní a screenshot šel bez problémů. Něčím se ten MPEG z Carbonu musel odlišovat, že ho VLC přehrává jinak (líp).
stayman (12393)|22.6.2007 12:40
Ja sm chcel len povedat, ze je Carbon ostrejsi ako PC2 a pritom cistejsi, s menej artefaktami po kompesii. Najhorsi je MC z Vegasu, to je hroza,ale je zase najostrejsi.
Camman (24)|20.8.2009 14:42
Rád bych ten CarbonCoder zkusil. Down konverze HD do PALu neni ve Vegasu úplně stoprocentní. Mám i návod, jak na to, ale ten CarbonCoder nemám. S tím se asi těžko dá co dělat ... Rhozet Carbon
Coder u Syntexu je za cca 100 litrů.
Pavel07 (70)|20.8.2009 16:41
"Zrejme Rhozet a Procoder 3 koduji stejne, Procoder 3 je asi 10x levnejsi nema ty Rhode profi "fičury".
Je to asi jedno a to same.!

Všechny tyto programy pracují na tomto dshow filtru "MainConcept H.264 Encoder v7.3.0.21239 DirectShow filter; also SDK incl. to Elecard ConverterStudio, Sonic CineVision, Rhozet CarbonCoder, GrassValley ProCoder, TMPGEnc XPress"

Je jasně vidět, kdo je leader v h.264 kompresi

Mpeg 2 už je od Canopusu Rhozet/Canopus SoftEngine v3.90.0.2 encoder module for Canopus ProCoder & Adobe Premiere plugin; now Rhozet CarbonCoder
Pavel07 (70)|20.8.2009 16:45
Rád bych ten CarbonCoder zkusil. Down konverze HD do PALu neni ve Vegasu úplně stoprocentní. Mám i návod, jak na to, ale ten CarbonCoder nemám. S tím se asi těžko dá co dělat ... Rhozet Carbon
Coder u Syntexu je za cca 100 litrů.

CarbonCoder není takovej problém sehnat i jinak. "Good try before buy"

Když si ale stáhneš Megui encoder, vytvoříš si avs script na resize Lanczos, případně na deinterlace a zakoduješ to pomocí x264 do kontejneru TS,Mp4 nebo MKV, dosáhneš ještě lepších výsledků a vše je zdarma.
Camman (24)|20.8.2009 17:51
Pavel 07:

Díky moc za radu, ale obávám se, že to co radíš, je pro mě nad rámec mých schopností. Jsem kameraman ( PDW-700 ) a občasný střihač ( Vegas Pro 8.0c ) a točím vše a archivuju v HD ( 1920x1080 ). Někteří zákazníci už chtějí HD ( Blu-ray ) - těch je zatím málo a tak pro většinu ještě z HD konvertuju do PALu ( DVD ). A ta konverze ve Vegasu není ideální. V SD rozlišení to v pohyblivých záběrech "dýchá". Na kameře jsem zrušil nastavení detailu - dle návodu technika z BBC a do značné míry jsem odstranil aliasing. Nicméně to dýchání v SD stále trvá. Prokousal jsem se návodem, jak na to přes VirtualDub a AviSynth a skončil jsem u CarbonCoderu.
Tvoje rada "Když si ale stáhneš Megui encoder, vytvoříš si avs script na resize Lanczos, případně na deinterlace a zakoduješ to pomocí x264 do kontejneru TS,Mp4 nebo MKV, dosáhneš ještě lepších výsledků a vše je zdarma." je určitě dobrá, ale pro mě těžko akceptovatelná, protože výrazy TS a MKV, vytvoření avs scriptu mě vůbec nic neříkaji. Takže to asi necháme. Ještě se pokusím jinde sehnat nějaké informace.
ai (2993)|21.8.2009 00:11
Nevzdavej to,

pro mp4 z timeline ve Vegasu:

1.nainstaluj Debug mode Frame server (google)
2.nainstaluj ripbot264 (neinstaluje se ve smyslu slova, jen to das do foldru)
3.ten ripbot264 pozaduje dalsi veci v kompu (ffdshow, Avisynth,Microsoft Net framwork, a este neco myslim) ovsem uvidis to, jak rozjedes ripbot navede te to samo, odkud to ztahnout, je to rychla zalezitost
4.Pak ve Vegasu das Render As/Debug Mode frame server, soubor nazvi treba server.avi /zaskrtnes jen write audio as PCM samples (jinak bys nemel audio v ripbot264), zbytek nechej, next/ pak minimize ten wizzard
5. rozjed ribbot264
/Add
/u video ... najdi ten server.avi a vyplni se ti automaticky vsecko , dokonce i zvuk
/zvolis profile, ktery myzes jeste upravit kliknutim na (...)
/mode 2pass nebo CF, u 2pass zvolis datovy tok, proto je vyhodnejsi, CQ si zvoli velikost souboru sam podle nastavene kvality
/klikni na properties, tam muzes zvolit crop, RESIZE !, vypalit subtitles, muzes zvolit deinterlace, a dalsi, treba noise reductiom, color reduction apod.
/audio nastaveni nech tak jak je
/dole zvolis jestli chces mp4 nebo mkv nebo AVCHD
ai (2993)|21.8.2009 00:31
Aha, potrebujes DVD, tak to viz ten navod vyse, pokud nechces pouzit v konci ten Procoder tak se nabizi to v tom Virtual Dubu po tom resize to ukoncit exportem do uncompressed, ktery nactes do Vegasu a udelas mpeg2 uz bez resize, muzes jeste udelat mozna velice nepatrny horizontalni blur, experimentuj.
StD (8612)|21.8.2009 06:41
[quote=Pavel07;237397]"Zrejme...Je to asi jedno a to same.!...[/quote]

Bodejť by ne, když to dělala stejná parta lidí, kteří utekli od Canopusu (ProCoder 2/3)... :-D:cool:
peco (772)|21.8.2009 09:01
Vo finale vobec nemusi pouzit CPC, alebo CC, staci aj free enkoder HCE. Dolezity je resize.