Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Surcode Dolby nastaveni

DaveTuning (26)|20.5.2007 15:21
Zdravim, mam v Premiere pro 2 ještě 2 pokusy u AC-3 pluginu a zajímalo by mě, co znamejí nastavení a způsob jejich využití, Máte s tím někdo zkušenosti, nebo vše na default? Díky za pomoc.
01.jpg 02.jpg 03.jpg
Modena (1706)|22.5.2007 16:33
Nech tak . . .
StD (8612)|23.5.2007 07:55
Mno, já bych tedy rozhodně nezafajfkovával "Original bit" a "Copyright bit" a ty filtry v posledním okně mají pro tebe nějaký smysl? Jaký je vstupní materiál? Obsahuje Surround? Kde nic není, ani.... nebere a dát "Not Indicated".
DaveTuning (26)|23.5.2007 09:59
a proč ne copyright a original?Co to dělá?No filtry nevim, jestli mají smysl, protože bych prosil nějak vysvětlit, k čemu to je prosím. Vstupní materiál je waw mixovanej v auditionu. Co je to ten surround?to je jen specifikace ne?To se dá nějak vpravit do toho už při masteringu v domácích podmínkach?
StD (8612)|23.5.2007 10:44
No já mám tu zkušenost, že se streamem s Copyright a Original bity ON nelze dál pracovat (je tím chráněn = zamčen). Tudíž když si to později třeba ripnu a potřebuju z něho i jen kousek "si půjčit jinam", tak to musím pracněji konvertovat přes BeSweet apod. Copyright a Original je prostě pro domácí podmínky naprosto zbytečný, využiješ to pouze pro profesionální účely.

Ten "surround", tj. prostorová informace o zvuku (odkud přichází) tam buďto v tom wavu je nebo není... Když máš vlastní nahrávku, tak dej "Not Indicated", pokud by to bylo třeba "Joint Stereo" odjinud, tak potom dej "DS encoded" a nic tím nezkazíš. "Vpravit" by jsi to tam musel ale už v tom Auditionu, a to tím, že bys' to mixoval z vícero diskrétních stop (tj. více než 2 pro stereo).
DaveTuning (26)|23.5.2007 11:19
a nevíš prosím, k čemu jsou dobrý ti filtry?deemphasis a tak?děkuju.
StD (8612)|23.5.2007 11:42
To nevím, já je nepoužívám (vícekanálovým materiálem nedisponuji, mám maximálně tak Dolby AC3 ze satu...). Snad poradí Modena, nebo někdo, kdo s tím dělá.