Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ultimátní otázka"Je lepší plazma nebo LCD televize?"

vlastax (175)|18.5.2007 09:06
7.2.2007 Ultimátní otázka: "Je lepší plazma nebo LCD televize?" je zdá se zodpovězena
Možná poprvé totiž proběhl na toto téma přímý srovnávací test - za stejných podmínek bylo porovnáváno zobrazení obrazu na LCD a zároveň plazma televizích. Testy proběhly ve třech zemích - v Británii, ve Francii a v Německu. 603 lidí sledovalo téměř dvouminutové video s různou rychlostí pohybu a barevností zároveň na LCD a Plazma televizi a poté byli dotázání na jejich názor ohledně kvality obrazu.

Hezký den.
maiki (154)|18.5.2007 09:13
vyborne, potreboval bych nejakou plazmu 1280x720, obnovovani obrazovky minimalne stejne rychle jako CRT, cela cerna obrazovka musi byt cerna a ne seda, nesmi to zrat vic jak 150 W, uhel pozorovani musi byt stejny jako CRT, cena nesmi prekrocit 15 000 Kc s DPH... no tak, cekam... nebo si ze me nekdo dela dobry den? hezky den?
POiNTERx (436)|18.5.2007 09:20
vlastax : Ty nam sem davas uuuplne novinky :D ... pre tvoju informaciu... je to z augusta 2006 a na zaklade tohto "objektivneho testu" bola zalozena aj tvoja oblubena stranka:
http://www.plazma-lcd.cz/cz/

...a spustenych dalsich neviem kolko reklamnych kampani.

Doteraz som sa nikde nedopatral ake LCD s akou plazmovou boli porovnavane. (to len dokazuje objektivnost testu)
Zaplateni test od Pioneer Panasonic a Hitachi... ale treba uznat ze dobry marketingovy pokus :)

... hezky den.
vlastax (175)|18.5.2007 09:31
[quote=POiNTERx;141923]vlastax :

Doteraz som sa nikde nedopatral ake LCD s akou plazmovou boli porovnavane.
[/quote]

Pointerx, že Tě to tak irituje? Nejsi náhodou zaujatý? A číst umím, tak datum vzniku článku si přečtu také, chytráku. Pravdu neoblafneš. Ještě přidej rádoby marketingové pokroky LCD technologií, to se potom Ti, kteří tomu rozumí, smíchy neudrží a blbci rozepíší.

:)
POiNTERx (436)|18.5.2007 09:53
Cist zrejme umis, uz sa staci naucit len pospajat slova v hlave do suvislej myslienky, aby si si uvedomil co citas a vedel na to aj patricne reagovat ... pretoze sa snazis vyvolat opat flame... ale ja som nepovedal nic o technologii LCD ani nic o plazme... tak neviem preco sa snazis odbocit opet do tvojho oblubeneho flamu LCD vs. plazma...ja som len reagoval na to ze takyto marketingovy text nema ziadnu smerodatnu hodnotu. A je urceny najme pre zakaznikov, ktori o tom nic nevedia a nechaju sa lahko ovplyvnit. Nemienim tu pisat nic o LCD vs. plazma. Ale ze vobec s tebou stracam cas... nema to zmysel :) .. maj sa.
vlastax (175)|18.5.2007 10:08
Pointerx, máš to řádně pomotané.

Tvoje dětské domněnky nikoho nezajímají, o flame nejde a jde pouze o řádné reálné hodnocení zobrazovačů. a

Ty sám jsi se pídil o tom , kdo s kým a proč, tedy jaké panely se porovnávaly a i na to máš v článku odkaz, ale samozřejmě tam nejsou uvedeny firmy, protože by to bylo nečestné.

Ale je to úplně nepodstatné, protože sebestřední demagogové jako Ty , vždy přijdou s jakousi vykonstruovanou záležitostí a je jim jedno, že si to vymysleli pouze ve své hlavě. Na internetu je dobrá svoboda a proto sem můžeš psát i Ty, svoje scestné demagogické úvahy. A měl by jsi se zaobírat svoji psychikou a svými problémy, ostatní, včetně mě, nech napokoji. Dík.

Hezký den.

:)
POiNTERx (436)|18.5.2007 10:42
[QUOTE=vlastax;141930]Ty sám jsi se pídil o tom , kdo s kým a proč, tedy jaké panely se porovnávaly a i na to máš v článku odkaz, ale samozřejmě tam nejsou uvedeny firmy, protože by to bylo nečestné. [/QUOTE] Myslis toto?
[QUOTE]Six LCD
and plasma displays were used in the research - one each in the 37-inch, 42-inch
and 50-inch category (screen resolutions were 37-inch XGA PDP and XGA LCD, 42-
inch XGA PDP and 1080p LCD and 50-inch category both 1080p) with three
comparison suites set up to compare the models side by side.[/QUOTE]

Lebo to mi povie asi tolko, ako ked povies ze, porovnaval som Japonske auto s Europskym... oba to boli sedany a mali 4valcovy motor. Japonsky jednoznacne vyhral. :)
Nikde sa tam nespomina ani len to ci islo o IPS, S-IPS, S-PVA alebo PVA technologiu ... proste nic konkretne.
Bobanovicz (169)|18.5.2007 11:11
Nechápu důvody, které vás vedou se neustále přesvědčovat o tom, která technologie je lepší nebo horší, nechápu ani tyto otázky zde ve fóru nebo kdekoli na netu.
Obecně mají obě technologie svoje klady a zápory a obě jsou jen přestupní k dalším technologiím, které budou přestupné k dalším atd.
Spíš bysme měli být rádi, že máme na výběr a vybrat si to co každému vyhovuje. Jít do obchodu a obrazově si srovnat plazmu a LCD není snad problém a ten kdo nepozná co se mu líbí víc tak si může vzít jakoukoliv a bude to jedno.
Odpověď na otátku "Je lepší plazma nebo LCD televize?" je jednoduchá: Běž se podívat do obchodu a vyber si co se ti líbí.
stani (1647)|18.5.2007 11:46
Mě se líbí na stránce http://www.plazma-lcd.cz úvodní věta: ..."Tato stránka je věnována problematice plazmové a LCD televize. Neklade si za cíl upřednostnit jednu z nich..." Právě mám silný pocit, že právě to dělá.... :D

Měl jsem plazmu (krátce) doma, ale o tom horku (myslel jsem si, že by se na panelu dali smažit vajíčka :-D ), který z panelu jde - když projdete kolem se tam jaksi nepíše.... Také nic o vyzařování...

Na druhou stranu musím uznat, že měla lepší obraz než LCD(i když "noční" obraz byl pořád o něco tmavší než by měl být, i když se tvrdí, že u plasem nové generace toto již není...).
SIMSON (39)|18.5.2007 13:21
[QUOTE=Bobanovicz;141935]Nechápu důvody, které vás vedou se neustále přesvědčovat o tom, která technologie je lepší nebo horší, nechápu ani tyto otázky zde ve fóru nebo kdekoli na netu.
Obecně mají obě technologie svoje klady a zápory a obě jsou jen přestupní k dalším technologiím, které budou přestupné k dalším atd.
Spíš bysme měli být rádi, že máme na výběr a vybrat si to co každému vyhovuje. Jít do obchodu a obrazově si srovnat plazmu a LCD není snad problém a ten kdo nepozná co se mu líbí víc tak si může vzít jakoukoliv a bude to jedno.
Odpověď na otátku "Je lepší plazma nebo LCD televize?" je jednoduchá: Běž se podívat do obchodu a vyber si co se ti líbí.[/QUOTE]

Myslim, ze jsi to dobre vystihl. At si kazdy koupi, co se mu libi nebo co potrebuje, pripadne na co ma. Nikdo by nemel nikomu podsouvat co je lepsi a co si ma koupit. Myslim, ze kazdy, kdo si precte par ruznych prispevku si udela jasno. Stejne se musi kazdy nakonec rozhodnout sam.

Zaverem male shrnuti :) : Jsou lepsi a horsi plazmy a jsou lepsi a horsi LCD. "Za penize v Praze dum"
licna (8)|18.5.2007 16:18
Asi tak. Kdyby to bylo tak jedoznacne, asi by existovala poptavka jen po jedne technologii. Mne napr. plazma nevyhovuje jednak z duvodu velkosti (37" je na me uz moc), pak ze dost zhavi (pri divani z blizka vice unavuje oci), a ze deformuje obraz z PC (tj. vetsina modelu prevadi rozliseni 4:3 na panel 16:9). Kupovat ted placatou TV je pro me zalezitost na prechodnou dobu, nez prijdou na trh lepsi technologie. Taky nejsem z LCD TV nejak odvazany, ale podle mych pozadavku je to momentalne mirne lepsi volba nez plazma.
Hlavne nechapu potrebu Vlasty neustale lobovat za plazmy a navazet se do oponentu. To z toho mate nejaky primy benefit nebo jen to jen emocionalni onanie?
vlastax (175)|18.5.2007 19:08
První příspěvek a hned vedle.

licna. Tato sekce má název.:
Obrazovky - CRT, LCD, plasma...
Televizní přístroje, dálkové ovladače, VHS přehrávače a rekordéry, Video8, Hi8 a vše příbuzné....
Radoo (1302)|21.5.2007 21:53
Je až dojemné, jak vlastax hají klady a dokonalé vlastnosti plazmových TV. Otázkou je, má ten člověk doma CRT, nebo plazmu ? Je to nešťastný majitel stařičké plazmy, hájící důsledky svého nepříliš dobrého rozhodnutí, nebo je to prodejce plazem, profitující z jejich prodeje ? Je to majitel stařičké CRT, fantazírující co by si asi mohl koupit, kdyby na to měl ? To vše nechť je nám nevyřešenou záhadou ... a bavme se, vždyť život je tak krátký na tolik pronikavě revolučních technologií co jsou a teprve přijdou ... :)
BOBA (590)|22.5.2007 08:09
Vidím to spíš tak, že duplicitní témata zakládá proto, že to dává číst manželce, aby viděla, že nějaký vlastax taky koupil nějakou tu plazmu a "néní" to zas taková mazanice jakou mají doma.
RICI (222)|22.5.2007 14:14
:-E :-E :-E dobra prace!
vlastax (175)|22.5.2007 23:05
Radoo, Boba, Rici. Jste mimo téma, máte pubertální řeči, pomlouváte a urážíte, a tím si koledujete o ban.

Divím se, že Vás doposud neroztrhal Mašek nebo Doom. Ti jsou na tyto záležitosti někdy velice citliví.

A pokud se pídíte po informaci, jakou techniku v mé rodině používáme, musíte šmudlové hledat, napsal jsem to při nějaké příležitosti.

:)
Radoo (1302)|23.5.2007 18:49
Nemám pocit, že tu někdo pomlouvá a uráží. Ban zaslouží ten, co tu pokládá hloupé "ultimátní" otázky a zakládá dokola "nová" témata plazma versus LCD ve kterých plácá o LCD mazaninách. I když na hloupou otázku je hloupá odpověď, všichni dávno vědí, že ani jedna není lepší. A o tom, které klady a zápory technologie mají se tu diskutuje ... to jen tak na okraj, kdyby to někdo nechápal.
vlastax (175)|24.5.2007 09:50
Zajímavý názor. Ale trochu nekonkrétní , spíše v osobní rovině a podložený nepravdivými argumenty, výmysly a urážkami.

Jediné hodné odpovědi je ten mylný názor o srovnatelných technologiích.

Protože jsme v sekci TV-Video, tak jednoznačně lze napsat, že LCD není vhodná technologie pro sledování pohyblivého obrazu.

Plazma a CRT ano!

Hezký den.
licna (8)|24.5.2007 12:05
[QUOTE=vlastax;142444]

Protože jsme v sekci TV-Video, tak jednoznačně lze napsat, že LCD není vhodná technologie pro sledování pohyblivého obrazu.
Plazma a CRT ano!
[/QUOTE]

.. což samo o sobě nedává o sobě nedává definitivní odpověď na diskutovanou "ultimátní" otázku, neboť to obvykle není jediný faktor při rozhodování.
Nic naplat Vlasto-X, máš to marné. Přes své enromní úslilí asi asi zbytek světa ultimátně nepřesvědčíš. někteří z nás si holt pořídí to LCD bez ohledu na to, kolik zanícených argumentů předhodíš či kolik vláken dalších vláken založíš :-)
The_derava_bota (60)|24.5.2007 12:56
Co to tady řešíte ? Na to jednosduchá odpověď.

LCD jako šlápnutí do bláta pravou nohou,
Plazma jako šlápnutí do bláta levou nohou.

Stačí se jít podívat do nějakýho obchodáku kde na tom maj puštěnou televizi a né nějaký propagační HDTV ...
vlastax (175)|28.5.2007 21:45
Licna. Je mi jedno co si koupíš. :)
robert.kotasek (777)|28.5.2007 21:57
vlastox mel jsem 32pw9520 ted mam 32pfl7562D tzn. mel jsem "spickove" crt a ted mam lcd. Je to trochu jine ale ne horsi - proste jine. Zena dokonce rika ze je lepsi obraz nez na crt. ( i presto ze po spusteni, pred doladenim, vykrikovala ze to mam vratit...) trosicku jsem to poladil a zmenila... pravda je ze fotbal neni uplne koser, ale jak tady nekdo psal "je to o zvyku"

PS: pozor na predsudky... vyvoj jde kupredu a to co bylo pred 3 lety uz neni zdaleka pravda (nemyslim LCD za 15k)
vlastax (175)|29.5.2007 09:51
Mě je fakt jedno co si mudlové jako ty koupí. To jsou tvoje peníze , tak je vraž do LCD TV , která je mazanice ze své podstaty fungování, nic na tom nezmění fakt tři roky "vývoje" , to je jen takové kadidlo v kostele, na podstatě fungování LCD se nedá nic zmněnit. U CRT také nelze překonat princip fungování a tak ji bude limitovat baňka elektronky.

No a LCD bude vždy pro TV nevhodný panel, protože vždy bude mít nereálné barvy vysaturované barvy, nedokonalé stupně šedé a bílé, nebude mít pleťovku, nikdy na ní neuvidíš hezký přirozený obličej, odstíny zelené- nikdy na ní neuvidíš trávu, či les a vždy bude mít ztrátu detailů , neuvidíš póry na pleti pihy a pod a rozmazané obrysy a je jedno jaké má rozlišení, zda full za čím se tak nesmyslně honíte.

:)
robert.kotasek (777)|29.5.2007 11:51
vlastiku podle tvych prispevku to vypada ze jses trosicku zakomplexovany a ze si vylevas zlost kvuli koupi nejake nic moc plazmy... je mi te lito...
vlastax (175)|30.5.2007 00:26
Aha to je opravdu inteligentní, technicky odůvodněná odpověď. Perla perel.

Konečně vím, jaký typ lidí si kupuje mazanice TV LCD jako hlavní zobrazovač.

:)
robert.kotasek (777)|30.5.2007 06:40
To nemel byt ani inteligentni, ani technicka odpoved, protoze s tebou se neda argumentovat. Jen to plyne z toho, kdyz se kouknes na sve prispevky...
Mimochodem, cetl jsem na nejakem serveru o LG 42PC1R - borec se tam ptal na podrobnejsi manual k nastaveni. Tam jsem poprve v souvislosi s TV slysel termin MAZANICE (rozmazany a zrnity obraz)... kdyz se vyjadrovali o kvalite teto plazmy, ze tam vlastne nelze nic nastavit a ze ten hruby popis nastaveni je az moc podrobny....atd atd. Tak nevim, nemas nahodou tuto skvelou tv?
Ja bych taky mozna koupil plazmu, ale chtel jsem max 32" a v tehle velikosti se nedelaji. Nejsem zastance ani lcd ani plazmy. Kazdy at si vybere podle svych potreb a co se mu libi...

Preji pekny den

PS:nechci tady davat odkazy na jine servery...jinak jestli budes chtit tak pohledam a poslu odkaz...
peppies74 (22)|30.5.2007 16:21
Je mi jedno jak tu perlíš technickejma detailama - Já doma LCD mám a opravdu jsem spokojený. Při spojení s PS3 a přehrávání Blu-ray filmů jdou tvoje teorie do prd.... Ale možná už mám psychedelické stavy a černá není černá :-)
vlastax (175)|1.6.2007 08:54
[quote=robert.kotasek;142848]To nemel byt ani inteligentni, ani technicka odpoved, protoze s tebou se neda argumentovat. Jen to plyne z toho, kdyz se kouknes na sve prispevky...
Mimochodem, cetl jsem na nejakem serveru o LG 42PC1R - borec se tam ptal na podrobnejsi manual k nastaveni. Tam jsem poprve v souvislosi s TV slysel termin MAZANICE (rozmazany a zrnity obraz)... kdyz se vyjadrovali o kvalite teto plazmy, ze tam vlastne nelze nic nastavit a ze ten hruby popis nastaveni je az moc podrobny....atd atd. Tak nevim, nemas nahodou tuto skvelou tv?
Ja bych taky mozna koupil plazmu, ale chtel jsem max 32" a v tehle velikosti se nedelaji. Nejsem zastance ani lcd ani plazmy. Kazdy at si vybere podle svych potreb a co se mu libi...

Preji pekny den

PS:nechci tady davat odkazy na jine servery...jinak jestli budes chtit tak pohledam a poslu odkaz...[/quote]


Pokud měl někdo rozmazaný zrnitý obraz na TV plazma, tak si musí opravit anténní či jiný přijímací systém TV signálu a nesvádět jeho vadu na zobrazovač!......

nebo také věříš, že za vše mohou trpaslíci?

Hezký den.

:)