Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Titulky

allart1691 (5)|16.5.2007 09:11
Zdravím všetkých
Chcel by som sa spýtať, či neexistuje nejaký softvér na animáciu titulkov, aby to napodobňovalo
písanie textu. Viem že v Boris RED, alebo After Effect to ide , ale je to zložité a zatiaľ som sa k
ničomu nedopracoval. Nie je niečo jednoduchšie ?
Foolproof (2713)|16.5.2007 19:02
Udělej je v textu, např. v Excelu do tabulky a nageneruj si do sloupce předtím čas.Lze i napsat jednoduchý skript pro Excel aby to vygeneroval po písmenkách do buněk ze známého textového stringu (char+1), ale ručně to je taky za chvilku.Exportovat do textu - MicroDVD formát múže mít pouze jeden časový údaj, je to podobné jako u teletextových titulků, zhasne až tehdy, až přijde nový.No a je hotovo.Narenderuješ do hotového videa kam potřebuješ.

t
ta
tak
takh
takhl
.............
takhle se píší......

atd.
Krist (376)|17.5.2007 09:11
Vylozene tahy perem by byla ve vegasu drbacka (odkryvani masky). Jako na psacim stroji se zde uz probiralo, nekde je tutorial. Ja to delal takto (priloha)
Jinak to v tom excelu by me docela zajimalo ale nemam cas se tim prokousavat. Foolproof by mohl hodit nakou ukazku.
Foolproof (2713)|17.5.2007 12:41
Sloupec si naformátuješ jako čas, dp první buňky dáš 0 nebo čas, ve kterém cjceš any rirulky začínaly.
Do druhé buňky diferenci - např.1 sekunda vypadá =A1+ČAS(;;1), no a nakopírovat na počet písmen.
Do sloupce vedle napsat text, nakopírovat na počet písmen a odspodu po jednm umazávat.
Nebo nagenerovat do jednoho sloupce čísla 1 - počet písmen. Potom do cílového sloupce dát funkci =ZLEVA(C2;D2), kde sloupec D je posloupnost počtu písmen, která se mají zobrazit.
Viz obr.
Foolproof (2713)|17.5.2007 12:43
Obrázek se mi ztratil
Krist (376)|17.5.2007 15:01
Jsi mohl nahodit rovnou ten soubor.xls, lepsi nez dlouhy vysvetlovani.
hm dobry, a to jde pak vlozit do vegasu?
Foolproof (2713)|17.5.2007 15:40
:)
Nějak ani nevím co s Vegasem, výsledky jsem v něm měl katastrofální, takže to nějak nepoužívám, na titulky Pinnacle TitleDeko Pro 2.0.1634.1
allart1691 (5)|17.5.2007 21:21
Díky za ochotu.
To písanie textu ako simulácia písacieho stroja (typewriter) je aj v Boris RED
prípadne BluffTitler aj iných softoch. Mne sa skôr jedná o (ručne) písaný text.
Dobre vyzerá aj postupné odkrývanie masky a hranu zakryť nejakým "particle emitter"
ale nie je to ono.
Aj tak ďakujem za radu...
kokopi (19)|17.5.2007 21:50
[QUOTE=allart1691;141777]Zdravím všetkých
Chcel by som sa spýtať, či neexistuje nejaký softvér na animáciu titulkov, aby to napodobňovalo
písanie textu. Viem že v Boris RED, alebo After Effect to ide , ale je to zložité a zatiaľ som sa k
ničomu nedopracoval. Nie je niečo jednoduchšie ?[/QUOTE]


co tohle???? http://www.prodad.de/gb/heroglyph_std_details.html
uz to tady nekde je. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11533.
ja jsem udelal pisici text se stetcem. pokud tedy hledas neco podobneho