Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC

Kuldinek (89)|15.5.2007 23:06
Ahoj lidi, mam prozbu potreboval bych poradit ohledne vyberu komponentu pro HTPC.

1. cena do 30tis.
2. Pouze PC skrin bez periferii
3. Analog Tuner + DVB-C
4. Windows Vista ULTIMATE 32/64bit
5. SILVERSTONE SST-LC16B-MR Lascala Black nebo neco podobného s displejem.
6. radeji 2x HDD (80gb/320gb)
7. Vystup DVI a HDMI
8. mozna zvukovka je-li potreba :)
9. neni to pro hrace
belpeneila (0)|16.5.2007 16:41
Ťažko radiť, keď asi nikto neotestuje tých zostáv viac.
Tu je moja, s ktorou som spokojný:

skrinka Silverstone LC17 čierna + tichší 350W Fortron zdroj
doska ASUS N4L-VM
CPU Yonah Intel T2300
1 GB RAM
disk Samsung SpinPoint 300GB
2 x tuner Hauppauge HVR 1300 (používam iba analóg - káblovka)
diaľkové pre MCE od Hauppauge - bolo kúpené s tunerom
MS Windows MCE 2005
Nvidia 7300GT s dual výstupom - jeden na CRT TV (s-video), druhy na projektor (vga)
Zvukovka je potrebná ;-) ale mne plne postačuje tá integrovaná - cez optiku je pripojený receiver Yamaha s 5.1 repro.

Nie som zástancom displeja na HTPC skrinke - je to zbytočne veľké navýšenie ceny, na displej aj tak z kresla nedovidíš a všetko sa predsa ovláda diaľkovým.
Aby to HTPC malo zmysel, tunerov treba viac (nahráva sa jeden kanál, pozerám druhý..)

MCE treba trochu doladiť po inštalácií (epg, webguide, mpeg dekodér) ale to je na iný thread..

belpe
Kuldinek (89)|18.5.2007 23:31
Diky za radu, ale ja bohuzel potrebuju win vista ultimate, LC17 jsem zvolil tak kvuli kompatibilite s vistou. pak mam ale porad problem s tunerem, potrebuju DVB-C (digi kabelovka) + analog. DVB-T jen spis pokud nesezenu DVB-C s analogem. tak by se tam dal DVB-T s analogem + DVB-C. vadilo by tomu kdyby tam byli dve karty s tunerama ?
belpeneila (0)|20.5.2007 20:13
V MCE 2005 a predpokladám že aj vo Viste je obmedzenie na jeden typ tunerov.
To znamena, že môžeš mať viac tunerov jedného typu, ale nie súčasne rôzne typy (napr. analóg a DVB-C).
Obmedzenie sa dá pri určitom úsilí obísť, ale je to neoficiálne a slabo zdokumentované riešenie:
http://www.xpmediacentre.com.au/community/xp-media-center-2005-software/10380-dtv-analog-tv-works-together.html

belpe
mach4 (19)|9.6.2007 14:25
rád bych poradil, ale minule sem byl moderátorem pokárán za odkaz na www stránky. Takže pokud si doposud odpověď nenašel zadej do googlu "htpc mach4 forum" tam určitě odpověď najdeš
mach4 (19)|4.7.2007 14:02
už padlo rozhodnutí? Pokud ano poděl se o něj s námi!!!