Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mpeg soubor z SS1 karty!!!

parkan (53)|10.10.2004 19:46
potřebuji znovu poradit.Pokud vytvořím / nahraju/ přes sat.kartu SS1 ten má hardwerový coder do mpeg2. datový tok je závislý na vysílaném stremu. ,ale pokud potřebuji výsledný soubor s velkým dat.tokem změnit na menší tak scháním program,který ýto dokáže rychle převést. M8m spoustu programů na editaci mpeg souboru..ale u každého to dost dlouho trvá. Třeba Mpeg video Wizart 2003.
Pro autorizaci na DVD nechci používat právě vlasztností autorizačního programu
vlada (3470)|11.10.2004 00:45
Satelitní karta přece nemá MPEG-2 encoder nebo to je analog? Co se týká toho problému, střelim jenom tak od boku, co takhle Shrink? Ten by to neuměl? Otázkou je, co leze ven z tý karty za formát. Samozřejmě je nutný říct, že rychle=nekvalitně. Já bych si radši chvíli počkal, stojí to za to.
ViKinG (793)|11.10.2004 09:05
parkan: SS1 hardwerově "rozkodovává" příchozí data a ukládá je na HDD při "nahrávání". Je to vlastně speciální MPEG2. Ten musíš prohnat přes PVAStrumento a potom reenkodovat(snížit datový tok) na potřebnou velikost. 4,3GB má cca 83 minut ČT1, ČT2, Prima(7.500-8.000) z Czechlinku. Jiné stanice mají někdy i podstatně menší datový tok. Potřebné velikosti by si samozřejmě dosáhl i Shrinkem(předtím autorizovat DVD větší než 4,3GB) ale lepší je použít ProCoder nebo CCE, příp.TMPGEnc).
parkan (53)|11.10.2004 10:36
Dík za odpověd,ale mě se zdá pokud nahravám přes kartu SS1 tak mám nahraný standartní VBR mpeg soubor..bohužel ten program PVAStrumento neznám umí teda pracovat s tím formátem mpeg s karty SS1 .
parkan (53)|11.10.2004 11:00
Ještě jednou k tématu ted jsem koukal na netu po tom programu PVAStrumento 2.0.16 ,ale připadá mě že slouží na převod mpa a mpv do mpeg formátu!!!!!!! Bohužel já pomocí karty SS1 nahrávám přímom do mpeg formátu pomocí programu Prog DVB
ViKinG (793)|11.10.2004 11:35
parkan: z DVB karty můžeš ukládat do *.pva nebo mpg ale některé programy odmítnou s těmito soubory pracovat, případně pracují s chybou (rozejde se audio/video, nesprávně je uveden celkový čas videa, nesprávně se ukáže použitý bitrate, nelze využít v SW playeru rychloposuv atp.) a proto je doporučeno VŽDY prohnat KAŽDÝ uložený soubor z DVB PVAStrumentem. Hádat se s tebou nebudu, jen nevím proč se potom ptáš?
1.zachytím např 6GB soubor
2.proženu PVA Strumentem
3.v ProCoderu 1.5 odstřihnu začátek a konec a nechám překodovat na velikost do 4,3GB (pokud jsou reklamy atp., vystříhám v Mpeg video Wizard)
4.v authoring programu vytvořím DVD-Video (např.TMPGEnc DVD Author)
5.po kontrole vypálím na DVD-R 4,3GB(např.Nero).
Co z toho je nejasné?
pavelpt (2713)|11.10.2004 11:57
MPEG2 ze satelitu je stejný, jestli je z SS1 nebo SS2, je to prostě stream.

Pokud už je to uloženo v MPEG, v drtivé většině případů to není DVDcompliant, zejména proto, že stream nerespektuje např. GOP je víc než 15 pics, packet size nebývá 2048 atd.Softwarové přehrávače si s tím hravě poradí, ale stolní zejména debilní značkové jsou z toho paf a pro jistotu napíší např. No disk, aby uživatel přesně věděl za co vysolil prachy.

PVAStrumento slouží zejména k transformaci transport streamu do program streamu.Zejména.Umí i demuxovat a další opičky.

Důležité je vyzkoušet jestli stolní DVD přehrávač žere nativní mpeg nebo aspoń formáty jako 544 x576 a pod, které jsou naprosto běžné.

Pokud ano postup A:
******************
Předpokládejme, že soubor máme ostříhaný,zbavený reklam apod.
PVAStrumento - demux-vylepšit MPA on
IFO EDIT - author new - je hotové DVD, mívá do 3 giga,pouze Czechlink, Slovak link a nekolik málo mají (zbytečně)vysoké datové toky.
Máme-li takto hotové 2 potom
DVDSchrink - reauthor - a jsou na dvd 2 filmy - burn.

Pokud ne nebo s titulky B:
**********************
UleadDVDWorkshop -add file (as is !!!!!!),žere vše, ověřeno.

dále dle manuálu, předělá si to sám.

Pro postup B je důležité nastavení output, protože pokud je ponecháno as is, mohou nastat na 16:9 TV zajímavé transformace.

Např. stream má 544x576,16:9 a to 2,35:1.Každý musí zvážit, jestli to chce dělat universální nebo třeba jenom pro svou televizi, která má widescreen a tak.

Sorry za délku.
stayman (12393)|11.10.2004 16:24
Délku čoho ? :-E
pavelpt (2713)|11.10.2004 18:16
Příspěvku.